JEUGDVOORZITTER GENIET MET VOLLE TEUGEN MvdW 34 I De jeugdvoorzitter FC telt het seizoen 2016-2017 meer dan 1.000 jeugdleden, van 5 tot en met 19 jaar oud, die in meer dan 100 verschillende teams uitkomen. Het grote aantal trainingen en wedstrijden vergt veel aandacht. Dat geldt ook voor de vele evenementen die door het seizoen heen worden georganiseerd. Een hele klus voor de negen leden tellende jeugdcommissie die onder leiding van Peter Dekkers bergen werk verzet. Peter begint aan zijn derde jaar als jeugdvoorzitter. Waarom, zo luidt de eerste vraag van ondergetekende als oud-voorzitter van AFC's jeugdcommissie ambieer je zo'n tijdsintensieve Junctie naast je drukke en verantwoorde lijke baan bij de Nederlandse Spoorwegen? "Het werk in de jeugdcommissie van AFC is een erg leuke hobby, waarin ik mij helemaal kan uitleven. Het allerleukste vind ik de vele jeugdwedstrijden op de zaterdag die ik de hele dag door volg. Van de allerkleinsten tot de oudste juni oren, heerlijk! Via mijn zoon Tommy ben ik intensief betrok ken geraakt bij het jeugdvoetbal. Hij speelde al op zijn zesde bij AFC en heeft alle jeugdcategorieën doorlopen. Één seizoen speelde hij bij AZ. Nu speelt hij, na een jaar in de zondag 2, op de zaterdag in het eerste elftal. Belangrijk voor mij is dat ook dat mijn vrouw Marja Rietveld actief is bij de AFC-jeugd. Samen met Robien en Claudia vormen ze de evenementencommissie, die allerlei mooie happenings organiseert." Noem eens een paar belangrijke ontwikkelingen die je als jeugdvoorzitter bij AFC waarneemt. 'Allereerst wil ik het meisjesvoetbal noemen dat in 2014 gestart is en dat met ingang van dit seizoen onder de jeugd commissie valt. Voor iedere leeftijdscategorie is er nu een team. Erg mooi. Verder kunnen we nu voor het derde jaar 5-jarigen bij ons terecht en dat is een groot genoegen. De allerjongste groep (5-7 jaar) gaat naar de zondag waar nog volop ruimte is om alles te doen wat het jeugdvoetbal zo leuk maakt. Belangrijk zijn ook een aantal externe initiatie ven waaraan wij van harte meewerken, zoals de 30 kinderen van Syrische vluchtelingen die bij ons op de vrijdagmiddag voetballen en het Fairplay-project van de Anne Frankstich ting tegen racisme in de sport waaraan onze Junioren B 1 deelneemt." Onze jeugd speelt torenhoog. Hoe ver rijken onze ambities? "Onze jeugd staat inderdaad al jarenlang bovenaan de lijst van amateurverenigingen met de sterkste jeugd van heel Nederland. Daar zijn we trots op, net zoals het feit dat we hofleverancier van talent zijn ten behoeve van het betaald voetbal. Maar in beide gevallen is het beslist geen doel op zich. We hebben 270 selectiespelers bij de jeugd die met ple zier op hun niveau kunnen spelen. Maar daarnaast hebben we de veel grotere groep van jeugdspelers die niet in een selectieteam spelen, maar die ook heel veel aandacht moeten krijgen. Dat gebeurt ge lukkig ook. Het gaat om een mooi evenwicht tussen beide categorieën, waardoor het voor alle jeugdleden pret tig toeven is bij AFC. En bekende jeugdevenementen, zoals o.a. de Herfst2daagse, het Borchland spektakel, het Kerstdiner voor C Junioren en het fameuze Mini WK spelen hierbij natuurlijk een belangrijke rol." Tot slot. Hoe zie jij als jeugdvoorzitter de doorstroom van talent naar ons eerste? Ben je daarover tevreden? "Ontevreden ben ik zeker niet. Daan Sutorius, Tim Wulffraat, Jonathan Richard, Danny Goedkoop en Matthijs Jesse hebben recent bewezen dat de grote stap van de Junioren A 1 naar ons eerste elftal, naar de Tweede Divisie, goed mogelijk is. Ook als dat lukt via zondag 2 of zaterdag 1. Ons eerste moet natuurlijk profiteren van de eigen sterke jeugd. Talent genoeg. Misschien is een beetje meer lef hierbij wenselijk. We moeten m.i. niet bang zijn onze eigen jongens voor ons eerste te selecteren, te veel gaan zitten op zekerheid. Dat lijkt mij geen goede zaak."

Persmappen | 2016 | | pagina 36