1961, de eerste paal van Sportpark "Goed Genoeg" De Zuidas 23 Op de laatste Buitengewone Algemene Ledenvergadering op 14 juli j.l. zijn alle plannen met plaatjes en details gepresen teerd door stads-architect Martijn de Wit van de Gemeente Amsterdam. Met een aantal kanttekeningen van diverse leden werd het gepresenteerde plan met zeer ruime meerderheid onder luid applaus goedgekeurd. Ook de Gemeenteraad van Amsterdam keurde bijna tegelijkertijd de substantiële inves tering in ons toekomstige sportpark goed. Vanaf heden zullen er voortdurend veranderingen plaats vinden in de inrichting van onze terreinen. De ingang van ons sportpark werd deze zomer reeds verplaatst van de De Boelelaan naar de Beethovenstraat. Daar werd ook geprobeerd het aanzicht te verbeteren, zodat iedere bezoeker zich welkom voelt. Ter hoogte van het zesde grasveld wordt thans een nieuw kunstgrasveld aangelegd, dat in september zal worden opgeleverd. En dan, aan het eind van dit jaar starten, op de plaats van het zesde en zevende veld, de voorbereidingen van de bouw werkzaamheden voor de toekomstige parkeergarage en aan sluitend het voor ons nieuw te bouwen clubhuis. Het nieuwe clubhuis wordt ca. 2.000 m2, zo'n 50% groter dan ons huidige clubhuis, dat in 1962, 54 jaar geleden, in gebruik werd genomen. Ons nieuwe 'huis' zal van alle gemakken worden voorzien, maar wel met de gewenste en typische AFC uitstraling en ruime aandacht voor onze tradities. Dat geldt trouwens voor het gehele sportpark met 5 State- of-the-art kunstgrasvelden, alle met verlichting. Juist voor de detaillering is voortdurend veel aandacht en in de voorberei ding daarvan gaat voor de gemeentelijke autoriteiten en de huidige AFC delegatie bestaande uit Nicolaas van Ommeren, Ronald Koster, Bob Duis en ondergetekende heel veel tijd zit ten. Uiteindelijk gaat het natuurlijk om het resultaat! Je kan het tenslotte maar één keer goed doen Op onze website zullen de leden en andere belangstellenden op de hoogte worden gehouden van al deze ontwikkelingen en de stand van zaken. Een zo'n grondige verbouwing van een sportpark, midden in de stad, geeft zonder meer overlast. Overlast voor onze leden en onze bezoekers Dat gaat ook nog wel enkele jaren duren. Het bestuur zal er echter alles aan doen om ons sportpark tijdens de verbouwing zo toegankelijk mogelijk te houden. Tenslotte is AFC een grote, gerenommeerde en ambiti euze voetbalclub, waar onder alle omstandigheden plezierig en ook prestatief gevoetbald moet kunnen worden! Voor de bouw van het huidige clubhuis, dat op 6 oktober 1962 door de burgemeester van Amsterdam mr. G.van Hall werd geopend, werd in 1961 de eerste paal geslagen in het bijzijn van AFC prominenten van toen; de oudere AFC'ers zullen nog velen van hen herkennen. Op de foto o.a. op de achterste rij tweede van rechts ons huidige Erelid Rob Duis, middelste rij op de arm van zijn vader Jan, de toen tweejarige Roy van Dijk en gehurkt derde van links onze oudste AFC'er, de thans 94-jarige Willy Brommelcamp, die op 1 januari 1934 op elfjarige leeftijd lid werd van AFC.

Persmappen | 2016 | | pagina 25