ZONDER VRIJWILLIGERS GEEN CLUB Vrijwilligers I 5 °ne fo° nder dit motto vond op donderdagavond 28 mei 2015 voor de eerste maal een vrij- willigersavond plaats. Als blijk van dank en waardering nodigde het bestuur van AFC alle vrijwilligers voor een hapje en een drankje uit als afsluiting van het seizoen 2014-2015. Voorzitter Ad Westerhof sprak de aanwezigen op geestige wijze toe en vertelde o.a. dat voor de eerste maal in de ge schiedenis van AFC een oorkonde aan de "Vrijwilliger van het Jaar" uitgereikt zou worden. En dat aan één vrijwilliger bij de jeugd en één bij de senioren, die zich in de loop dei- jaren bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Alphons Peters, lid van de jeugdcommissie, reikte een oor konde uit aan Jacques Springer (81) die al 10 jaar belangeloos training geeft aan de jongste jeugd van AFC. Lou Hekster, commissaris seniorenvoetbal, reikte de oorkonde uit aan Coc ky van Duijvenbode (74) voor zijn werk, al weer zo'n 12 jaar, voor de senioren. André Wijnand vroeg beide ontvangers van deze oorkonde naar een reactie. Beide onderscheiden vrijwilligers lieten we ten, "je doet het er natuurlijk niet voor, maar zo'n blijk van waardering is mooi en ook belangrijk. Daar mogen we best trots op zijn. Iedereen vindt het leuk om eens een schouder klopje te krijgen." Jacques (naast sportfanaat al vele jaren enthousiast muzi kant) vervolgt, "ik ben begonnen toen mijn kleinzoon 5 was. Ik werd gevraagd om in te springen als trainer. Heb er zelfs nog een cursus voor gevolgd. Toen mijn kleinzoon stopte met voetbal, ben ik gewoon doorgegaan. Al sinds jaar en dag ben ik één van de trainers bij de jongste jeugd. Elke woens dagmiddag. Ik wordt altijd keurig bedankt en met respect door de jeugd bejegend, dat is ook een blijk van waardering. Dat geeft voldoening. Mijn streven is de jongetjes respect voor elkaar bij te brengen, voetbal is een teamsport. Op deze leeftijd wordt al de basis gelegd voor later. Ik heb mijn hele leven gesport, dat doe ik nog steeds, elke dag. Marathons ge lopen en ik heb tafeltennis op hoog niveau gespeeld. Sport is belangrijk, dat hoop ik ook op de jeugd van AFC over te brengen. Ik hoop dat er ooit een spelertje van mij later een heel grote wordt, dan ben ik toch zijn vroege scout geweest. Ik heb weer voor 10 jaar bijgetekend. Waarom Omdat het plezier van die spelertjes zo veel voldoening geeft." En Cocky (vele tientallen jaren gerenommeerd tennisleraar) vult aan, "Ik ben begonnen als non-playing coach. Ben ook als looptrainer actief geweest en ik kan je wel vertellen, dan vonden de spelers mij niet aardig. Maar vooral als elftalbe geleider van het zondag derde elftal. Afgelopen seizoen ook bij de jeugd, de Bl, maar twee dagen in het weekend is te veel. Alleen de zondag is genoeg. Hoogtepunten zijn de twee promoties uit de reserve Tweede klasse. Helaas zijn we ook een keer gedegradeerd, maar nu toch weer terug op het voor het derde elftal hoogste niveau. Reserve Eerste klasse, hoger kunnen we niet, omdat het tweede in de reserve Hoofdklasse speelt. Ik kan mij geen leven zonder AFC voorstellen, heb zo veel kennissen hier. Al is er best wel verloop in het derde, het wordt altijd weer een vriendenploeg. Je krijgt toch ieder jaar weer een band met die jongens en na de wedstrijd en na de trainingen gezellig met elkaar een biertje. Je krijgt er zoveel voor terug. Ik wil dit zeker nog niet missen, dus voorlopig ben ik van plan om nog lang door te gaan." Tot zover de reactie van de eerste "Vrijwilligers van het Jaar" in de historie van AFC. AW Jacques Springer (I) en Cocky van Duijvenbode.

Persmappen | 2015 | | pagina 7