DE RECREATIEVE SENIOREN I Senioren I 43 en gesprek met de voor de seniorenteams verantwoordelijke man binnen AFC: Lou I Hekster, vanaf 12005 voorzitter van suppor- I tersclub The Reds en gaat het zesde jaar in als AFC's bestuurslid voor de recreatieve senioren. Maar Lou is ook lid van het 'Kien Dreamteam', dat al ;20 jaar op de laatste vrijdag voor kerst in het clubhuis de le gendarische kienavond voor leden en aanhang organiseert. Lou Hekster: "Laat ik voorop stellen dat wat ik voor AFC doe, is omdat ik de club lief heb. Ik heb veel aan de club te danken. Mijn functie omvat het aansturen van, maar vooral het samenwerken met de commissies seniorenvoetbal. Lfit- eindelijk ben ik wel eindverantwoordelijk binnen het bestuur. Zonder deze fantastische commissieleden kan ik het natuur lijk niet alleen doen. De namen van deze commissieleden moeten daarom wel genoemd worden, want dat verdienen zij. Dat zijn voor de B-cie (noot: Zondag 3 t/m 12): Patrick Red dering, Max Flam en Diederick de Mos. Voor de C-cie (noot Zaterdag 1 t/m 13 en Veteranen 1 2 en 3) Roy van Dijk, Sebo Woldringh, Jack Huiman en Emiel Neter. Voor de D-cie (noot: de Heeren- divisie op vrijdagavond) Derek van der Vlugt, Jochen Blaffert en Hans Veldkamp en voor de cie Vrou wenvoetbal John Parsser, Judith Schulp en Sonja de Bruin. Samen organiseren wij diverse succesvolle evenementen. De Sixes op 1 januari, een traditie binnen de club voor alle le den van jong tot oud en het Gelukkig Nieuwjaarstoernooi op de eerste zondag van het nieuwe jaar. En als afsluiting van het seizoen ieder jaar de Be Friends- cup. Altijd op de dag van de Champions- League finale en dan na afloop met elkaar kijken met eten en een biertje erbij. Geweldig. De Heerendivisie bestaat nu twee jaar, naar voorbeeld van VOC in Rotterdam. Zo'n 12 teams spelen om de week op vrij dagavond tegen elkaar. Spelers die zich niet willen of kunnen conformeren aan een reguliere competitie op zaterdag of zon dag. Een vooral sociaal gebeuren, vaak sluiten ze het clubhuis. Vermeld moet worden dat Zaterdag 1 nu een op prestatie gericht team is. Ten aanzien van dit team is nieuw beleid opgezet. Dit houdt in dat dit team ook voor die spelers uit de Junioren Al, voor wie geen of nog geen plaats is in de A selectie of in het tweede, aantrekkelijk is om bij AFC te blijven. Zaterdag 1 zou je dus ook een team kunnen noemen waar bepaalde jonge spelers voorbereid kunnen worden op het echt grote werk in Zondag 1. In de toekomst zou de Za terdag l2 hierbij betrokken kunnen worden, maar voorlopig bestaat dit team nog uit veel oud le-elftalspelers Overigens is het opvallend dat een aantal vertrokken jeugdspelers, weer terug gekomen zijn om in de Zaterdag 1 te spelen. Er staan alleen maar jongens met een AFC achtergrond in. Benno Ni- hom, de nieuwe trainer, is wat je noemt ook een echte AFC'er. Het vasthouden, zeg maar het integreren van de spelers die overkomen uit de jeugd, is een blijvend punt van aan dacht. Afgelopen seizoen ging een groot aantal over naai de senioren, maar uiteindelijk bleven er maar een handvol. Het betreft vooral de jeugdspelers uit de A 2, 3 en 4. Deze jeugdspelers zijn gewend om jarenlang met elkaar te spe len, zijn vrienden geworden en komen dan niet in hetzelfde seniorenteam. Wij hebben om het verloop te keren Zon dag 4 bestemd voor deze spelers, met een eigen trainer en leider. Zondag 3 is een te grote stap, want dit team speelt reserve le klasse, net als de Zaterdag 2. Wij doen er alles aan om voor al die jeugdspelers de overstap naar de senio ren te vergemakkelijken. Maar tegen andere interesses die hen doen besluiten om te stoppen, kunnen we weinig doen. Tot slot zou ik Kees Bregman willen noemen, de trainer van Zondag 5 tot en met 12. Kees is zelf jarenlang betaald voet baller geweest en heeft zelfs furore gemaakt in de Bundesliga. Als je het enthousiasme van al die spelers ziet die onder hem trainen, een geweldige opkomst, waarom zou je dan als jeugd speler willen vertrekken, laat staan stoppen met voetbal?" AW VlnrRoy van Dijk, Emiel Neter, Jack Huiman, Sebo Woldringh, Jochen BlaffertDerek van der VlugtLou Hekster, Max Flam, Patrick Reddering, Diederick de Mos

Persmappen | 2015 | | pagina 45