THANKS TO STANLEY! 1«r 5 AW 10 I Stanley Menzo "In december kreeg ik ineens de vraag of ik weer in Nederland woonde. Je denkt dan niet direct dat je gepolst wordt. Maar latei- ging er wel een belletje rinkelen. Na de laatste wedstrijd voor de winterstop kwam de vraag: 'wil je erover nadenken?' Ik zat zon der club en achter de geraniums kan ik altijd nog gaan zitten. Ik begon het spel gewoon te mis sen; de voorbereiding, evalue ren, oplossingen bedenken, de wedstrijd, de omgang met spe lers. Mijn vrouw was blij dat ik weer aan de slag kon gaan. De afweging was niet moeilijk. Je stelt jezelf de vraag 'Het is twee stappen terug, raak je niet uit beeld?' Maar thuis zitten heeft hetzelfde effect. Ik ben niet bang geweest voor imago scha de. Het was gewoon heerlijk om weer bezig te zijn. Normaal gesproken heb je ruim de tijd om aan je selectie te werken. Nu stond ik ineens voor een groep, die al een tijd bezig is. Wie is wie wie gaat met wie om, wat kan je tegen de een wel zeggen en niet tegen een ander? Wat is de kwaliteit, niet alleen van AFC maar ook van de tegenstanders? Voor dat proces was geen tijd Ik heb ech ter nooit getwijfeld of we het zouden halen. Op een korte fase na, toen onze concurrenten plotseling gingen win nen van de bovenste drie. Toen hadden we het niet meer in eigen hand. In de Vine: Bob Du is, Stanley Alen-zo, Jeroen Brussee en Said Aloumane zijn blij met handhaving in de Topklasse, 10 mei 2016. nodig was om wedstrijden te winnen. Ze waren gemiddeld ouder, hadden al lemaal al levenservaring en hadden ook op het veld al veel meegemaakt. Dat zag je ook terug in hun slimheid. Dat ontbreekt tegenwoordig bij veel spe lers. Jansen, de Haer en Galata hebben wel 'gogme'. Die drie waren belang rijk. Voordat ik aan deze klus begon, heb ik goed met ze gesproken. Na een wedstrijd of 5 kwam ik tot de conclusie dat het anders moest. We moesten punten pakken. De poppe tjes kwamen langzaam op hun plaats. Mijn uitgangspunt is altijd: als je niet kan winnen, dan moet je niet verliezen. veel voor het team en voor mij gedaan. De club was loyaal naar mij, ik naar de club. De basis van het voetbal ligt bij de amateurs. In het veld speel je om te winnen en na afloop met je team een biertje. Dat kennen ze bij Ajax niet. Pas na mijn carrière heb ik het amateur voetbal ervaren. Veel andere bekende amateurclubs gaan voor korte termijn succes. De grote kracht van AFC t.o.v. andere ver enigingen is het brede en sterke funda ment. Dat moet de club koesteren en ik denk dat AFC altijd amateurclub moet blijven. n de eerste helft van het sei zoen ;2014-;2015 wilde het om verschillende redenen niet echt vlotten met AFC 1 en besloten Willem Leushuis en het AFC-bestuur in goed on derling overleg om de relatie te beëin digen. Stanley Menzo, die reeds eerder onze trainer-coach was en altijd lid is gebleven, bleek bereid te zijn om de moeilijke taak over te nemen om te trachten AFC voor de Topklasse te be houden. Het lukte hem met verve. An- dré Wijnand ging met Stanley in gesprek. Topklasse kan iedereen van iedereen winnen. Dat maakt het verschil met de Hoofdklasse van vroeger, toen er duidelijker verschil was. HBS vond ik een goede ploeg. Net als de Kon. HFC. Sterk, slim, en een paar uitblinkers. Als ik in gedachten terughaal wat voor team ik hier bij AFC had in ;2004, dat was echt een klasse elftal. Misschien wel beter dan nu, denk ik. Niet op ba sis van atletisch vermogen, maar het waren jongens die wisten wat er voor Dat namen ze nogal letterlijk, want we speelden in de eerste weken alleen maar gelijk. Ik ga altijd uit van een strakke organisatie zowel binnen als buiten het veld, teamdiscipline is belangrijk. Je moet altijd op de organisatie kunnen terugvallen. Daar heb ik veel op ge hamerd. Het had even tijd nodig maar toen was er de ommekeer, na de winst op Kon.HFC. Ik heb veel steun binnen AFC gekre gen, vooral van Bob Duis. Die heeft

Persmappen | 2015 | | pagina 12