I I in Zondag 2. Onder Colijn hadden Tim en Daan toen uitstekend gepresteerd. Die lijn konden ze hun eerste seizoen in het eerste elftal helaas niet zomaar doortrekken. Tim: "In mijn eerste jaar bij 't eerste voelde ik me niet helemaal gewaardeerd en gerespecteerd. Dat zat me dwars. Ik ben iemand die een eigen wil heeft en ik kan heel slecht tegen onrecht." Op zoek naar vertrouwen en plezier deden ze dus een stapje terug en dat pakte wonderwel goed uit. Daan: "Dat was een heel belangrij ke en positieve stap. Ook ik voelde me totaal ondergewaardeerd bij 't eerste. Tim maakte als eerste de overstap. Ik volgde iets later, maar we stroomden uiteindelijk tegelijk in. Bij Zaterdag 1 hebben we het vanaf het eerste moment heel leuk gehad. En we hebber er ook goed gevoetbald. Het is en was een heel leuk team. De derde helft was ook heel gezellig. En Wessel was ook heel belangrijk voor ons. Het plezier kwam weer terug. Uiteindelijk hebben we zelfs de nacompe- titie bereikt." Tim: "Het was één van de beste en leukste stappen die ik heb kunnen maken. Soms moetje één stap achteruit om er twee vooruit te gaan. Wij kwamen van de Zondag en in de Zaterdag heb ben we ons laten zien, dit ook dankzij een hele leuke spelersgroep en trainer. Bedankt daarvoor!" Daan is de grootste van de twee. Op oude jeugdfoto's lijkt hij zich bijna te ontfermen over zijn 'kleinere' vriendje. Tim, bevestigend: "Daan is een zeer betrouwbare vriend. Hij is er als je hem nodig hebt. Ik kan met hem lachen maar we kunnen ook hele serieuze gesprekken hebben. Als ik verkeerde dingen doe, is Daan de persoon die me daar meestal op wijst. Daar ben ik hem dankbaar voor." Daan: 'Tim en ik hebben heel vaak dezelfde ideeën over kwesties, onderwerpen en gedachten. Ook op het veld denken we heel vaak hetzelfde over situaties. Heeft denk ik wel te maken met het samen opgroeien." Tim: "Op het veld vind ik Daan geweldig. Hij heeft een schitterende pass en een heel goed inzicht. Daan begrijpt mijn loopakties als geen ander. Ik ben blij om hem in het team te hebben." Daan: "Ik ben inderdaad een passer en een echte teamspeler. Kan het meest genieten van een steekpass. Ik was gek van Bergkamp. En nu bijvoorbeeld van Kroos, maar ook van minder bekende spelers, zoals Medunjanin of Vejinovic." Tim: "Als Daan de bal heeft weet ik eigen lijk al wat hij gaat doen en andersom ook. Daarom ga ik op trainen liever niet op Daan staan omdat hij mij het best kan verdedigen." Aan de kapstok hangen de twee maatpakken. Een dag eerder door gepast in de showroom van Tommy Hilfiger aan het Leidse plein. De maten van Tim en Daan werden daar opgemeten. Stevige jongens, zei de man met het meetlint in de handen. Daan: "Fitheid is voor mij een belangrijk aspect. Om uit te kunnen voeren wat ik in mijn hoofd heb, moet ik fit zijn. Ik probeer een beetje op mijn voeding te letten en naar de sportschool te gaan. Maar het is wel een balans tussen lekker kunnen leven en voetbal." Tim: "Ik loop veel hard en train in de gym. Mijn trainingsarbeid bij AFC zou om hoog kunnen. Dit is eigenlijk al jaren zo, ik weet niet waarom maar het blijft blijkbaar lastig voor me. Als ik me fit voel speel ik beter, daarom probeer ik mijn lichaam goed te onderhouden." Na de eerste shoot in eigen kleding, worden uiteindelijk toch de maatpakken aangetrokken. Wat onwennig verruilen Daan en Tim hun spijkerbroeken voor de pantalons. T-shirts worden smetteloos witte overhemden. Alles zit echter als gegoten, ook de jasjes inclu sief pochet. Onbewust trekken ze hun dassen een beetje los van de nek. Beetje nonchalanter. Ondanks dat: voor het oog van de camera worden de jongens mannen. Net zoals dat op het veld het geval is. TR

Persmappen | 2014 | | pagina 33