Redactie in gesprek met de voorzitter 1 eachte voorzitter, beste Machiel. Zou je kunnen aangeven wat de oorzaak is van het feit dat jouw termijn als voorzitter van AFC voor het seizoen 2013-2014 is verlengd? 'Voor een belangrijk deel ligt het besluit hier over buiten mijn waarneming. De bedoeling was dat 2012-2013 mijn laatste seizoen als voorzitter zou zijn. Mijn opvolging lag in de eerste plaats in handen van de andere bestuurs leden. De gesprekken die zonder mij in beslotenheid gevoerd zijn met enkele kandidaten hebben niet geleid tot een opvolger. Binnen het bestuur was op deze termijn ook niemand beschikbaar. Hierna is het idee ontstaan om mijn voorzitterschap te verlengen. Ik heb hier goed over nagedacht en heb in samenspraak met het thuisfront, het bestuur en enkele prominente clubgenoten in het belang van AFC besloten daar op in te gaan.' Vorig seizoen is voor AFC 1 niet verlopen zoals vooraf werd gehoopt. Na een lange periode van tegenvallende resultaten vond uiteindelijk een trainerswissel plaats. Na het Paasweekend werd Cor ten Bosch opgevolgd door Maarten Stekelenburg. Ook Maarten is, als gevolg van een mooie kans bij de KNVB, niet langer de trainer van AFC 1. Bij de aanvang van het komende seizoen staat Willem Leushuis voor de groep. Drie trainers in vier maanden tijd? 'Het afgelopen seizoen is inderdaad hectisch verlopen. Daar zag het in het begin overigens helemaal niet naar uit. Na tien wedstrijden stonden wij op een keurige vierde plaats. Wij hadden toen echt de verwachting dat wij met Cor wederom een mooi resultaat zou den behalen. Hierna is de klad er in gekomen. Om onverklaarbare reden wisten wij geen wedstrijd meer te winnen. Als je het niet precies weet, zegje dat er geen chemie meer was tussen de trainer en de spelers. Wij hebben lang gewacht met de beslissing om met een andere trainer het seizoen af te maken, maar na de hopeloze wedstrijd in Hoorn tegen Hollandia was het duidelijk dat dit besluit, hoe vervelend ook, genomen moest worden. Hoewel veel mensen vonden dat wij Maarten Stekelenburg, de trainer voor het volgende seizoen, vanwege het afbreukrisico niet moesten vragen voor deze klus, hebben wij dat toch gedaan. De fantastische uitkomst hiervan is bekend. Zeven wedstrijden voor het eind stonden wij met 22 punten onder de streep, aan het eind met 39 punten ruim boven de streep. Achteraf beschouwd is er een geweldige beslissing genomen. Dat er zo'n klik zou zijn tussen Maarten en de spelersgroep hadden wij natuurlijk wel gehoopt, maar niet in volle omvang verwacht. Dat Maarten vervolgens twee weken voor de eerste training door de KNVB gevraagd werd om bondscoach te worden van het Neder lands Elftal onder 17 was voor het bestuur juist ook door het late tijdstip een zeer onwelkome boodschap. Wij gunnen Maarten uiter aard het allerbeste, maar de handelwijze van onze bond viel wel erg rauw op ons dak. Gelukkig bleek te elfder ure Willem Leushuis nog beschikbaar te zijn, een succesvolle trainer met veel ervaring in het betaald- en amateurvoetbal. Al met al een complexe, arbeidsinten sieve periode, die uiteindelijk goed is afgesloten.' De A-selectie is tijdens de voorbereiding via AFC'er Dé Hurwits op trainingskamp geweest in Belluno in Italië en daar zijn twee oefen wedstrijden gespeeld. Jij was daarbij. Na vele jaren het basiskamp in Maastricht te hebben opgeslagen, nu dus Italië. Hoe is deze traditie breuk tot stand gekomen? 'De reis naar Belluno was een absolute buitenkans die wij, ondanks alle goede herinneringen aan Maastricht, niet voorbij konden laten gaan. Wij zijn AFC-Ridder Dé Hurwits heel erg dankbaar dat hij dit mogelijk heeft gemaakt. Het was een fantastische trip in een wonderschone omgeving. De spelersgroep en de begeleiding hebben enorm genoten. Er is ook hard getraind en deze buitenlandse trip heeft de nieuwe trainer en de nieuwe spelers de kans gegeven om uitgebreid kennis te maken met de andere spelers en begeleiders. Ik denk dat er een goede basis is gelegd voor een geslaagd seizoen met een brede selectie, waarin veel voetbalta lent schuil gaat. De toekomst moet het uiteraard leren, maar de succesvolle voorbereidingsperiode in Nederland doet hopen op een uitstekend seizoen.' AFC staat er aan het begin van het nieuwe seizoen goed voor: na drie seizoenen Topklasse en 36 jaar Hoofdklasse staat AFC na de Treffers uit Groesbeek nog altijd op de tweede plaats van alle zondagamateurvoetbalverenigingen van Nederland. De AFC-jeugd- opleiding wordt al jaren gerekend tot de meest succesvolle van alle amateurclubs van Nederland. Tegelijkertijd blijven de besprekingen over de toekomst van ons Sportpark aan de Zuidas na vele jaren nog altijd bij plannenmakerij. Is dat een grote zorg voor het bestuur? 'Van het Zuidas-dossier heb ik, maar ik zeker niet alleen, grijze haren gekregen. Het is een van onze allerbelangrijkste dossiers. Zonder een goed geoutilleerd sportpark kunnen wij onze plannen niet waarmaken. Gegeven de staat van ons clubhuis kunnen wij niet heel veel langer wachten, maar de economische omstandighe den werken niet echt mee. Toch hopen wij op korte termijn met de gemeente knopen door te hakken waardoor AFC met een modern complex op de Zuidas verankerd kan blijven. Op die manier is de toekomst van onze mooie vereniging weer voor een lange periode verzekerd en kunnen wij onze sportieve ambities en ons intensieve clubleven verder inhoud geven.' De jeugd van AFC is een paradepaardje. De AFC-jeugd voetbalkam pen in juli en augustus, waren een groot succes. De spelers die via de AFC-jeugd in het Betaald Voetbal zijn terechtgekomen, zijn tal rijk. Onder andere Oussama Assaidi (Liverpool), Florian Jozefzoon (PSV), Mitchell te Vrede (Feijenoord), Thomas Lam (AZ), Edwin Gyasi (Heracles), Mickey van der Hart, Daley Blind, Djevan Ander son en Fabian Sporkslede (Ajax), Darryl van Mieghem (Telstar) en Javier Vet (FC Dordrecht). Een imponerende lijst. 'Wij kunnen heel trots zijn op onze jeugdafdeling. Er zijn veel teams die ieder op hun eigen niveau naar hartenlust kunnen trainen en spelen onder leiding van een deskundige en enthousiaste staf. Daarnaast worden door de actieve jeugdcommissie grootschalige evenementen georganiseerd als de Herfst2daags, MINI WK, het Borchland-spektakel en het kerstdiner voor C-junioren. Bij dit al les ontkom je niet aan een professionele benadering. De eisen die aan onze vereniging worden gesteld en de schaalgrootte dwingen daartoe. Anderzijds moeten wij altijd beseffen dat het bij AFC niet alleen draait om de kwaliteit van het voetbal en de resultaten van de verschillende teams maar juist ook om de onderlinge vriendschap en het plezier van het clubleven. Daley Blind refereerde daar, terug kijkend op zijn jeugdtijd bij AFC, juist aan dit laatste in een recent interview in de landelijke pers.' Het laatste woord is altijd aan de voorzitter. Wat wil jij voor lezers van deze AFC-Persmap tenslotte nog graag kwijt? 'Dat wij met elkaar een heerlijke club hebben waar je met volle teu gen van kan genieten. In Belluno bijvoorbeeld bij een trip van ons eerste, of op de zaterdagochtend als de jongste jeugd aan het werk is, bij het jaardiner, de ridderlunch of in een van de vele vrienden teams die AFC rijk is. Er is veel bij AFC om te koesteren. Ik hoop van harte dat dat in lengte van jaren zo zal blijven.' BG

Persmappen | 2013 | | pagina 3