TRAINERS DOOR WEER&WIND 32 I AFC Recreatief plezier uit. Willen bijna nooit stoppen met trainen. Zelfs als het tien uur 's avonds is, roepen ze allemaal: ah, kom op trainert, nog even doorgaan. Dat vind ik zo mooi.' In het seizoen 2010/2011 werd je met Zaterdag 1 kanpioen in de Derde Klasse. Hoe bevalt het training geven aan recreanten, in vergelijking met het leiding geven aan een prestatieteam? 'In een selectie team zitten er altijd jongens die zich als een vedette gedragen. Dat is nu eenmaal een gegeven, niks mis mee, maar in recreatieteams is dat veel minder het geval. Dat is heerlijk werken. Misschien is recreantenvoetbal daarom wel voetbal in de puurste vorm. De lol straal er van af.' Waar haal jij voor jezelf de bevrediging uit, als je op maandag- of woensdagavond, door weer en wind, training geeft? 'Onlangs kwam er bijvoorbeeld een jongen naar me toe. Die zei heel serieus: dankjewel trainer, want ik heb echt een zware dag achter de rug in het ziekenhuis. Vraag ik dus wat hij daar deed. Ik dacht: misschien is hij ziek ofzo. Blijkt die jongen een hartchirurg te zijn. Dat vind ik zo prachtig, dat ik dan zulke gasten even hun dag kan laten vergeten.' Je geeft ook training aan Zaterdag 2, een team vol mannen die ooit in Zondag 1 hebben gespeeld, of zelfs prof zijn geweest. En ze zijn blij met je. 'Dat heb ik ook begrepen. En dat verbaast me wel een beetje. Die gasten hebben bijna allemaal toptrainers gehad. Maar dat bewijst dat wat ik doe samen met die andere trainers, waar onder ook Martin Verburg en Cocky van Duyvenbode echt een meerwaarde heeft.' 9 TR FC beschikt over een grote en recreatieve senio renafdeling bij zowel de competities gespeeld op zaterdag als op zondag. De zondagafdeling bestaat uit de teams Zondag 3 tot en met Zondag 11 en wordt geleid door de B-commissie, bestaande uit Patrick Reddering, Max Flam en Seth van Straten. De zaterdagafdeling bestaat uit de teams Zaterdag 1 tot en met Zaterdag 12, plus vier veteranenteams, inclusief de Klassieke Vete ranen. Deze afdeling wordt geleid door de C-commissie, bestaande uit Roy van Dijk, Sebo Woldringh en Jack Huiman. Deze grote groep senioren, menigeen vanuit de jeugd opgeleid om uiteindelijk ooit veteraan te worden, vormt een belangrijk onderdeel van onze club. De meeste teams kennen sinds jaar en dag een vaste samen stelling met weinig verloop. Elk seizoen weer stromen er meerdere A-junioren door naar één van de afdelingen en worden geïntegreerd bij één van de teams. Sommige teams staan onder leiding van een trainer, maar de meeste ploegen moeten zichzelf aansturen. Gelukkig beschikt AFC over een groep ervaren en fanatieke trainers o.a. Jeroen Brussee, Frank Keijzer, Kees Bregman (van links naar rechts, op foto's boven) die doordeweeks met veel plezier training geven aan teams die daar behoefte aan hebben. Brussee tussen 2007 en 2012 zeer succesvol trainer van AFC Zaterdag 1 geeft tekst en uitleg. Wat typeert de recreatievoetballer bij AFC? 'Die is gretig. Is elke training weer bloedfanatiek. Ze stralen zoveel

Persmappen | 2013 | | pagina 34