JENS, JANSEN MEULEMANS: STERKHOUDERS AFC Magid Jansen: belangrijk en bepalend bij handhaving AFC in Topklasse. Sjoerd Jens: aanvoerder, aanjager en gevierd topscorer. e video analyse liegt niet. Magid Jansen heeft een opvliegend karakter op het veld. Sjoerd Jens lijkt niet soepel te lopen. Wouter Meulemans scoort mis schien te weinig. Als Maarten Stekelenburg had ge wild, had hij de tekortkomingen genadeloos kunnen blootleggen, uitvergroten en benadrukken. Maar dat was niet de reden dat de nieuwe trainer die het zes wedstrijden voor het einde van het seizoen overnam van Cor ten Bosch met zijn komst, ook de video analyse introduceerde. Dertig procent van de beelden was bedoeld om fouten te laten zien. Zeventig procent van de fragmenten, die Stekelenburg liet zien, een paar dagen na elke gespeelde wedstrijd, was om zijn spelers te laten zien waar ze goed in waren. Niet waarin ze faalden. Stekelenburg zei eens: Als trainer wil je gedrag beïnvloeden. Spelers zijn niet altijd bewust van hun gedrag. Beeld is dan een gereedschap.' Jens, Jansen en Meulemans speelden samen 364 wedstrijden voor AFC. Ze zijn er nog steeds, in een tijd dat steeds meer spelers van club wisselen. Het trio sinds 2009 spelen ze samen in AFC 1 be hoort tot de harde kern van het huidige team. De jeugdige koppies die op de foto's in eerdere edities van deze persmap zijn terug te vinden, hebben inmiddels plaats gemaakt voor volwassen gezichten. Jansen, altijd gesoigneerd, man van de wereld, zo op het oog. Meule mans, de nonchalante vrijbuiter met guitige oogopslag, en Jens; de gelijk en betrouwbaar, wat handig is als je als arts in het ziekenhuis werkt. Maar vooral: AFC'ers in hart en nieren. Op handen gedragen door de supporters aan de zijlijn, al worden ze soms ook verfoeid Maar wat heb je aan een voetballer zonder scherpe randjes? Neem Jansen, vorig seizoen. Hij kreeg rood tegen Chabab. Steke lenburg, die toen net met AFC tot overeenstemming was gekomen om bij aanvang van het volgende seizoen trainer te worden, was toeschouwer en zag het voor zijn neus gebeuren. De aanstaande trainer schudde mismoedig het hoofd, terwijl hij heus wel wist wat voor goede voetballer Jansen is. De oud speler van Zondag 1 Stekelenburg kwam tussen 1999 en 2002 tot 55 wedstrijden voor AFC constateerde heel veel frustratie bij Jansen. Logisch ergens, als niets meer lijkt te lukken en degradatie uit de Topklasse dreigt. Het leek alsof alle spelers van AFC zandzakken op de rug meedroe gen. Jansen richtte zich al weken meer op de tegenstander dan op zijn eigen spel. Doodzonde, want Jansen zijn manier van voetbal len wordt door iedereen in superlatieven omschreven. Hij beschikt over een gouden linkerbeen. Vrije trappen krult hij regelmatig in de kruising. Ook fysiek blinkt hij uit. Bij een duurloop, rent Jansen steevast voorop. Het lichaam oogt altijd perfect. Heeft natuurlijk Doelpunten en assists seizoen 2012-2013 Doelpunten Assists Sjoerd Jens 13 Duncan van Moll 5 Joshua Patrick 8 Joshua Patrick 5 Magid Jansen 6 Bas Ent 4 Bas Ent 6 Mike Ruijter 4 Joost Heij 2 Magid Jansen 3 Mitchell Theuns 2 Enrico Patrick 3 Enrico Patrick 1 Mike Derlagen 2 Barry Tjeertes 1 Javier Vet 1 Jasper de Haer 1 Wout Meulemans 1 Peter Post 1 Ron van Es 1 Mike Ruijter 1 Willem Scheerens 1 Wout Meulemans: de technicus gaat zelfs het duel om de bal sierlijk aan.

Persmappen | 2013 | | pagina 16