van AFC 1 (zie elftalfoto op pagina 20 en 21) 111 gesprek met: Dichterbij Heel erg leuk was dat. Dat proberen we voort te zetten. Ik vind het ook nog steeds leuk om jongens van het team bij mij thuis te ontvangen. Het zijn stuk voor stuk prettige kerels. Ook wel 'mannetjes', maar dat is juist leuk. Natuurlijk moeten wij er ook aan werken dat de clubcultuur behouden blijft. Tegelijkertijd moeten wij daarin niet doorschieten want er is al zoveel aan bod, de boog kan niet altijd gespannen zijn. Cor, je bent bij veel Amsterdamse clubs trainer geweest en ook vaak kampioen geworden. Je begint nu aan je vijfde seizoen bij AFC. Twee laatste vragen: hoe word je Kampioen en voel je je inmiddels al een beetje AFC-er? Ha! Ja ik voel mij zeker AFC-er. Ik werk hier nu al een flink aantal jaren en voel mij ook goed bij de club. De mensen zijn vriendelijk en het is vaak gezellig op donderdagavond en zondagmiddag. Ik ga ook graag naar de jeugd en zo nu en dan naar de Zaterdag 1 kijken. Als ik in het weekend ga winkelen word ik weieens her kend als de trainer van AFC en dan ben ik daar trots op, dat mogen jullie best weten. Het was ook zo mooi om kampioen te worden in 2010. Dat was voor iedereen hier geweldig. En kampioen word je door keihard te werken. Dat is de basis van alles. Natuurlijk moet je ook talent en kwaliteit hebben maar dan ben je er nog niet. Wij hebben een moeilijke voor bereiding achter de rug maar de basis ligt er. Als wij samen hard werken kunnen wij er een mooi en leuk jaar van maken. Bob, jij hebt ook in je jeugd aardig kunnen voetballen, maar koos op de middelbare school voor het doel van Hilversum. Ronny van Es, Mike Derlagen en muziek, de verkeerde kant van de paal gaat. 2it er een over lap in je passie voor muziek en AFC? Ja dat klopt, ik speel drums en basgitaar en van pupil van 6 jaar tot en met de junioren A-1 heb ik met mijn tweelingbroer Jack bij AFC in de jeugd gevoetbald, maar toen hebben wij voor muziek gekozen. Jarenlang heb ik in een leuke band gespeeld. Onze specialiteit was het repertoir van 'the Beatles'. Geweldig om muziek te maken, alhoewel je ook met een band kan hebben dat het niet lekker loopt. Als je als muzikant niet goed op elkaar aansluit, wordt het ook werken en ploeteren, net als met sport. Maar als het dan klikt bestaat er weinig veel mooiers dan muziek maken. Daar kan je zo'n enorme kick van krijgen. Die kick valt te vergelijken met een mooie goal of een overwin ning van ons op zondag. Dat is puur genieten en daar doen we het met z'n allen voor. Portret van een hoofdtrainer, op een augustusavond, daags nadat de competitie is begonnen met een nederlaag. Door: Thomas Rijsman Langzaam kruipt de tropische hitte achter de horizon. Cor ten Bosch tuurt en observeert, ijsbeert, werpt een blik op zijn horloge, dat los in de palm van de linkerhand ligt, praat zo nu en dan met zijn assistenten en besluit dan dat het tijd is. Hij opent zijn mond, meer gaap dan schreeuw en toch klinkt er een brul. Kort en krachtig. Het is tijd om de koppen bij elkaar te steken, zo aan het begin van de training, vindt Ten Bosch, ledereen schuifelt gedwee zijn richting op. Klassiek beeld van een kring gesprek, op een veld met ondergaande zon. De trainer die aan zijn vijfde seizoen bij AFC is begonnen, heeft een schurende stem, een beetje hees, die past bij zijn bruin lederen huid en stoppelbaard. Het buitenleven staat in zijn hoofd gegroefd. Net als de eeuwige jeugd. Twinkelogen. Lieve man. Dat zie je meteen. Een Jordanees. En, want daar verdient hij zijn geld mee: een kampioenenmaker, bij zeven verschillende clubs. Kwalificaties te over, als je inmiddels 61 bent. Er werd ooit gezegd: wat moet een type Ten Bosch eigenlijk bij AFC? Immers: hij is geen man die vrijwillig een jasje draagt, maar de pakkenmakers van de club hebben gelijk als ze zeg gen dat hij er wel het juiste lijf voor heeft. Stevige schouders. Gevulde borstkas. Van zichzelf al getailleerd in de lendenen. Hoe je het ook wendt of keert: een ijdel karakter met het logo van AFC naast het revers, gaat nog rechter lopen. Daar staat hij dan, aan de rand van het trainingsveld, in korte sportbroek, waarvan hij de rand één keer heeft omgeslagen waardoor het label op zijn kont bungelt. De heupen naar voren gekanteld. Voeten naar buiten gericht. Handen in de zakken of op zijn rug. Je ziet: deze trainer raakt niet in paniek van één keerverliezen. Om zijn nek hangt een oranje sleutelkoord en een zilveren fluit, die Ten Bosch later op de avond meerdere malen tussen de lippen steekt en dan achteloos uit zijn mond laat vallen. Lekker nonchalant. Zo loopt hij ook achter de ballen aan, die zijn spe lers naast of over schieten. Een schuifelpas naar de uithoeken van het veld. Zijn rechterbeen sleept een beetje. Komt door de klutsknieën. Littekens herinneren aan de operaties aan de kruis banden. Soms trapt Ten Bosch tegen de bal. Rechtsbenig blijkt hij te zijn. Ooit speelde Corrie bij Blauw-Wit, Ajax, De Volewijckers, FC Amsterdam, Zeeburgia en DRC. Amsterdamser kan je een voetballeven bijna niet schrijven. Ten Bosch is omringd door zijn spelers. Er zal gesproken gaan worden over de nederlaag van een dag eerder. In de nacht tus sen toen en nu zal iedereen even gedacht hebben aan een sei zoen eerder, toen de selectie voor het eerst onder de hoede van Ten Bosch uit elkaar dreigde te vallen. Er was sprake van groepjesvorming. Bijna glipte de controle door de vingers van de trainer, ledereen wil nu weten: hoe zal het humeur van de ploeg dit seizoen zijn? ITen Bosch krabt even achter zijn hoofd, dan aan de binnen kant van zijn knieën, maar het belangrijkste gebaar maakt hij nog voordat hij zijn eerste woord gesproken heeft. Zijn handen glijden als kommetjes in elkaar. Dichter bij elkaar, wenkt Ten Bosch en iedereen doet een stap naar voren. 9 Cor en Bob, dank voor dit gesprek en namens de Zaterdag 1 en vele andere AFC'ers wensen wij alle spelers en begeleiders van AFC 1veel succes in de competitie! 9

Persmappen | 2012 | | pagina 9