Het AFC Clublied Theo Janssen treedt als gastheer voor tegenstanders en officials op tijdens de zondagen, zijn lieve echtgenote Marjan verzorgt dezelfde taak iedere zaterdag. Hans Elias fungeert al 12 jaar als webmaster van onze veel bezochte en onlangs vernieuwde website (zie pagina 34). Sportparkmanager Pim van de Meent werd helaas aan het begin van dit jaar getroffen door een lichte beroerte. Inmiddels is Pim gelukkig weer goed hersteld. Hij heeft echter het grootste gedeelte van zijn takenpakket over gedragen aan verenigingsmanager Henny Kottmann, maar is nog vrijwel elke dag op de club aanwezig. Pim heeft gedurende de laatste 25 jaar veel voor AFC betekend. Hij fungeerde als trainer van het 1e en 2e elftal, als technisch manager, als jeugdtrainer van vrijwel alle selecties en de laat ste 10 jaar voornamelijk als sportparkmanager. Diverse keren heeft het AFC bestuur een beroep op Pim gedaan om tussentijds het roer bij verschillende elftallen over te nemen en nimmer tevergeefs. Pim heeft getoond, na een succesvolle loopbaan in het betaalde voetbal, een groot hart voor AFC te hebben ont wikkeld! Pim, nog vele jaren in goede gezondheid! Tenslotte mag niet onvermeld blijven dat een aantal Ereleden nog altijd belangrijk werk verricht. Zo begeleidt Marcel Koster (Erelid in 1990) het arbitrale trio bij thuiswedstrijden van het eerste elftal, tekenen Johan de Bie (1995) en Ger van Caspel (2003) voor ontvangst van de gasten aan de bestuurstafel en Pim Adriaansz (2011) aan de perstafel tijdens dezelfde wed strijden, treedt Edwin Geluk (2008) o.a. op als corrector van deze Persmap en is Bob Neseker (2007) nog vrijwel dagelijks actief voor AFC als penningmeester van de stichting Goed Genoeg en de Vereniging Sportpark Goed Genoeg! Waarvan akte. 9 KG. De jongste AFC-jeugd moedigt het eerste elftal aan bij de wedstrijd AFC-Haaglandia op 18 maart 2012. Hoeveel van deze jongetjes zullen later bij bijeenkomsten van de Zil veren Ploeg zingen: "Al word ik oud, mijn geest blijft fit, Omdat ik A.F.C. bezit!" 9 Wij allen dienen onze club, Als plichtsgetrouwe mannen, Eens worden wij weer 'runners-up'. Jan Salie wordt voor goed verbannen. Wij allen zweren eeuwig trouw En zullen niet versagen, Want wat ook ooit gebeuren zou, Wij blijven fier ons ROOD-ZWART dragen. Ik heb U lief, mijn A.F.C., Gij telt in aller harten mee; Uw naam is mij een schoon symbool Van goede geest, sportieve jool. Te spelen onder uw banier Is mij een eer en een plezier; Al word ik oud, mijn geest blijft fit, Omdat ik A.F.C. bezit! 9 In 1935 werd ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Amsterdamsche Football Club het clublied geschreven door ons overleden erelid Dick Bessem, oud directeur van het Olympisch Stadion. Na 77 jaar wordt het clublied nog altijd op hoogtijdagen van onze goede oude club uit volle borst meegezongen. In onze goede Amstelstad Is lang geleén geboren Een nietig clubje, echter dat Veel vreugd' en leed ons heeft beschoren. Drie letters slechts telt hare naam, Voor ons meer waard dan woorden, WantA.F.C. haar naam heeft faam Van Oost naar West, van Zuid naar Noorden. Ik heb U lief, mijn A.F.C., Gij telt in aller harten mee; Uw naam is mij een schoon symbool Van goede geest, sportieve jool. Te spelen onder uw banier Is mij een eer en een plezier; Al word ik oud, mijn geest blijft fit, Omdat ik A.F.C. bezit! AFC Seizoen 2012-2013 5

Persmappen | 2012 | | pagina 7