toekomst van sportpark Goed Genoeg Het lommerrijke "oude" sportpark Goed Genoeg met 7 velden, het groene hart van de Zuidas. Van der Woude: "Met een verhoudingsgewijs lage financiële inspanning kan er ter plekke een nieuw sportpark ontstaan, A-1, dat prachtig kan aansluiten bij de hoogwaardigheid van alle projecten aan de Zuidas. AFC behoudt bij de uitvoering van dit "Kantelmodel" de huidige 2 in 2008 nieuw aangelegde kunst grasvelden en de 2 grasvelden 6 en 7. Op de plek van de oude UvA hal kunnen 2 nieuwe kunstgrasvelden, waarvan één nieuw hoofdveld met nieuw clubhuis, worden gecreëerd. Daarna kun nen wij het 'oude' kunstgrasveld en de velden 1 en 2 en het club huis aan de voor ontwikkelaars aantrekkelijke westelijke zijde van het sportpark tegenover de ABN AMRO Bank afbreken en inle veren voor nieuwe projectontwikkeling van de Dienst Zuidas. Er ontstaat dan een nieuw, compact en lommerrijk sportpark zoals voorheen, maar dan aangepast aan de normen van deze tijd." Westerhof: "De verantwoordelijke autoriteiten hebben aange geven dat zij de Zuidas buiten kantooruren meer levendig heid willen geven en naast ruimte voor werken en wonen er ook ruimte voor recreatie willen creëren. Dan is AFC met circa 350.000 bezoekers per jaar toch precies wat ze nodig hebben? Een groene long te midden van alle hoogbouw aan de Zuidas." Van der Woude: "Maar zoals jullie weten is dit plan door de Dienst Zuidas tot tweemaal toe om stedenbouwkundige redenen afgewezen. Tijdens de langdurige overlegperiode hebben wij ook aangegeven te willen meewerken aan een uitplaatsing naar het Amsterdamse Bos of naar het Amstelpark, maar ook dat werd om verschillende redenen afgewezen. Naar aanleiding daarvan hebben wij vragen gesteld over een mogelijke uitplaatsing naar 't Loopveld en eind mei van dit jaar hebben wij de antwoorden op die vragen gekregen. Volkomen onverwacht en tot onze grote verbazing ontvingen wij vervolgens begin juli een brief van de Gemeente Amsterdam Dienst Zuidas, waarin de huur van ons sportpark per 31 augustus 2014 wordt opgezegd. Dat kan toch niet waar zijn?" Westerhof: "Het zou eigenlijk zo moeten zijn dat alle be trokken partijen serieus gaan samenwerken om tot een goed resultaat te komen. Een resultaat, dat decennia later nog een voorbeeld is van hoe onze hoofdstad omgaat met sport en recreatie. Een resultaat dat tot de verbeelding spreekt en waar Amsterdam trots op kan zijn. Er moet nu echt op korte termijn een einde komen aan een lange periode van onzeker heid. Dat de Dienst Zuidas nieuwe projecten wil ontwikkelen en daarbij AFC kennelijk van ondergeschikt belang vindt, dat kunnen wij niet begrijpen, want er valt voorlopig niets te ont wikkelen, er is een enorme vastgoedcrisis. Wij hopen dan ook nu volledige steun te krijgen van de wethouder Sport Eric van der Burg en zijn hoogste ambtenaar Henk Stokhof, met wie wij tijdens het Kampioenschap van Amsterdam op ons sportpark op 18 augustus j.l. een zeer prettige en constructieve ontmoeting hebben gehad." Gehring: "Hebben jullie tijdens de Olympische Spelen ook naar de BBC gekeken? Natuurlijk, sommigen zeggen, wat een chauvinisme. Maar je kunt ook stellen, wat een enthousiasme van de Engelse toeschouwers en autoriteiten en wat een schit terende accommodaties. Dat zou de spirit moeten zijn voor de Gemeentelijke beleidsbepalers en AFC om gezamenlijk tot iets moois te komen; een sportpark dat een aanwinst is voor de Zuidas en voor AFC, voor de omwonenden en voor de gehele Amsterdamse sportscene." Van der Woude: "De laatste 50 jaar heeft AFC kunnen beschikken over een mooi en ruim sportpark en het is onze club dan ook gedurende deze gehele periode enorm voor de wind gegaan, ledereen kan toch begrijpen dat AFC er voor komende jaren niet op achteruit wil gaan?" Westerhof: "Toen destijds de Gemeente het mooie oude stad huis verliet om te verhuizen naar de Stopera, streefde men toch ook en naar mijn mening vanzelfsprekend naar vooruitgang en verbetering?" Gehring: "Je kunt AFC qua omvang, uitstraling en sportieve ambitie het beste vergelijken met hockeyclubs als Amsterdam en Pinoké. Moet je kijken over welke prachtige accommodaties deze clubs in het Amsterdamse Bos beschikken." Van der Woude: "Amsterdam heeft op sportief gebied Olympische ambities. Laat het nieuwe sportpark van AFC daarbij een voor trekkersrol vervullen. 17 jaar zijn wij inmiddels met gemeentelijke autoriteiten in gesprek, dat kunnen wij als bestuur niet langer aan de leden en aan de buitenwacht verkopen." (Zie de chrono logische feitenweergave op pagina 10).

Persmappen | 2012 | | pagina 11