De voorzitter en vice-voorzitter over de AFC wordt bij de gesprekken met de gemeentelijke autori teiten al vele jaren vertegenwoordigd door Machiel van der Woude en Ad Westerhof, die daarbij namens de Stichting Goed Genoeg worden ondersteund door de AFC'ers Bob Neseker, Nicolaas van Ommeren, juridisch adviseur mr. Quintus Abeln en Kees Gehring. Deze laatste ging over dit zeer belangrijke onderwerp in het clubhuis van AFC in gesprek met voorzitter Machiel van der Woude en vice-voorzitter Ad Westerhof teneinde de leden en andere "volgers" van AFC op de hoogte te stellen van de laatste stand van zaken. Vice-voorzitter Ad Westerhof trapt af. "Kijk nu eens naar deze bestuurskamer, dat kan toch eigenlijk niet meer? Daar moeten wij o.a. onze gasten in ontvangen. Volgens mij zeggen wij al 10 jaar dat deze kamer grondig dient te worden aangepast en aan ieder einde van het seizoen wordt er besloten om toch nog maar even te wachten, want tja, hoe lang zitten we hier nog?" "Maar dat is niet het enige", vervolgt voorzitter Machiel van der Woude, "er is veel meer in onze accommodatie niet meer van deze tijd. AFC heeft te weinig kleedkamers voor het huidige speelplan met 117 verschillende teams en daarnaast missen wij vele andere belangrijke faciliteiten, waar vergelijkbare clubs in den lande wel over kunnen beschikken. Dit clubhuis staat dit sei zoen 50 jaar. Een halve eeuw geleden was dit gebouw binnen het Amsterdamse, ja zelfs binnen het Nederlandse voetbal een soort trendsetter. Geen enkele voetbalclub beschikte over zon accommodatie, maar inmiddels zijn we door vele clubs aan alle kanten ingehaald." Gehring: "Dat is natuurlijk ook een gevolg van de door het bestuur vanaf het 100-jarig bestaan in 1995 ingezette route. Toen hebben wij nog onder het voorzitterschap van Jan van Dijk Ron Voskamp verzocht een plan uit te werken om op onze huidige plek verankerd te kunnen blijven en dat werd het "Cadeau aan de Zuidas". AFC won daarmee een prijs van het Ministerie van Ruimtelijke Ordening en kreeg landelijke publiciteit en aan Ron Voskamp werd terecht de mr Flenne Boskamp Nobelprijs toegekend. Het zou volgens voormalig wethouder Duco Stadig het mooiste sportpark van Nederland worden. Dit maakte hij bekend toen hij op 15 juni 2000 de prijs van het Ministerie in het World Trade Center overhandigde aan de nieuwe voorzitter Dick van der Klaauw. ledereen was razend enthousiast. Ik herinner het mij nog als de dag van gisteren." Machiel van der Woude over de periode na de presentatie. "Tientallen gesprekken vonden plaats om tot concrete uitvoering te komen, maar al snel kwamen wij er achter dat realisatie van e.e.a. niet zo voorspoedig zou verlopen als AFC gehoopt had. De plannen van de Gemeente waren ambitieus. Het zou een Dok-, een Dijk- of een Dekmodel worden en de eerste spa zou al in 2001 de grond ingaan, maar dat werd al snel vertraagd en vertraagd en opnieuw vertraagd. Er moest een bemiddelings commissie o.l.v. de 'oude rot' Piet Kranenberg aan te pas komen om de gesprekken weer vlot te trekken." Ad Westerhof: "Uiteindelijk werd in april 2006 een contract getekend met de Gemeente om te komen tot de ontwikkeling van het zgn. Parkgebouw met aansluiting op het Beatrixpark via realisatie van het Dokmodel. Dat Parkgebouw met velden op het dak en er omheen zou gesitueerd worden op de grond van onze huidige velden 6en 7. DeontwikkelaarwashetbureauTrimp&van Tartwijk, dat onverwacht de plaats van BAM had ingenomen. De in 1970 opgerichte tennisclub ATC, waar velen jarenlang plezier aan hebben beleefd, moest in 2003 worden opgeheven om in 2004 ter plekke een extra kunstgrasveld te kunnen realiseren. Dat veld werd destijds feestelijk geopend door wethouder Sport Hester May en onze trainer Stanley Menzo. Dat is inmiddels al weer 8 jaar geleden!" Gehring: "Daarna ging in 2008 ons lommerrijke sportpark op de schop en werden het oude hoofdveld en de oude overdekte tribune ontmanteld. Dat was voor mij en ik denk voor veel andere AFC'ers toen best wel een schok, want dat oude hoofdveld kende een unieke sfeer. Maar eerlijk is eerlijk, op het voormalige tweede veld werd toen als gevolg van een zeer goede samenwerking met de heer Cees Bruyns van O.G.A. Amsterdam en met enkele andere autoriteiten in slechts drie maanden tijd een prachtig nieuw hoofdveld met een nieuwe overdekte tribune gerealiseerd, die werd geopend door de nieuwe wethouder Sport Carolien Gehrels." Van der Woude neemt over. "Alles was dus gereed voor de start van de bouwwerkzaamheden voor het beoogde Parkgebouw, maar inmiddels zijn wij opnieuw 4 jaar verder en zijn de plannen voor de realisatie van het Parkgebouw volledig van de baan. Toen heeft de Gemeente ons vorig jaar op 28 oktober een nieuw plan gepresenteerd, een zgn. "Schetsplan", maar daar kon AFC helaas niet op ingaan. Het plan voorziet in de realisatie van 5 velden, op een rij gesitueerd aan de snelweg A-10, die in 3 ver schillende fases zouden moeten worden aangelegd. Dat stuit op grote bezwaren van onze zijde. Wanneer de realisatie in fases gaat verlopen en daar circa 10 jaar mee gemoeid zou zijn, zit AFC 10 jaar in een soort bouwput en dat is dodelijk voor iedere sportclub, dat weet iedereen die bij een sportclub is aangesloten. Daar kunnen wij dus nooit mee akkoord gaan." Ad Westerhof vult aan. "En daar komt bij dat wij voor het huidige speelplan met 117 teams volgens de KNVB-norm eigenlijk over 7 maar minstens over 6 velden moeten kunnen beschikken. De Dienst Zuidas wijst dit af en is van mening dat AFC met 5 kunstgrasvelden het huidige speelplan moet kunnen uitvoeren. Maar dat is echt niet mogelijk, want je kunt niet meer dan 4 speelronden per dag plannen, te weten om 9.00 uur, 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur. In het geval van een toekomstig sportpark met 5 velden zouden wij circa 300 tot 400 senior- en jeugdleden moeten mededelen dat er voor hen bij AFC geen speelmogelijk- heden meer bestaan. En dat staat los van het feit dat wij voor het seizoen 2012-2013 circa 400 nieuwe aanmeldingen hebben ont vangen, waarvan er door ruimtegebrek slechts 100 konden wor den aangenomen. Dat is toch niet te verkopen in deze tijd waar bij de jeugd 25% last heeft van overgewicht? Nou, ik heb een verrassing voor de autoriteiten die hier over gaan, niet bij AFC!" Gehring: "Als reactie op het "Schetsplan" hebben wij een alter natief aangedragen voor een veranderd sportpark ter plekke, het zgn. "Kantelmodel". Daarmee kan AFC wel behouden blijven op de Zuidas. Het is kleiner en compacter dan het huidige sportpark en voorziet in 6 velden in plaats van de huidige 7 velden. AFC komt niet jaren in een bouwput te zitten en er dienen slechts 2 nieuwe velden te worden aangelegd, verreweg de goedkoopste oplossing. Die velden zouden prachtig kunnen worden ingepast op een stuk grond waar vroeger onze honkbalclub ABC speelde en dat thans gebruikt wordt als opslagterrein en op de plek van de door de UvA verlaten sporthal, die zou worden afgebroken. Dat was eerst het plan van de Gemeente, maar dat is later weer teruggedraaid. Dat begrijpt toch niemand, want er wordt van deze hal nauwelijks gebruik meer gemaakt en het is nou niet bepaald een 'Zuidaswaardig' gebouw."

Persmappen | 2012 | | pagina 10