"Cor is zowel leider als makker" Gedreven Trainer/coach Ten Bosch oogst veel lof Lutzen Brink, aanvoerder AFC 1 "Cor is niet de beste trainer van Nederland, bij de Rinus Michels Awards bleek ene Peter Wesselink dit te zijn. Het is echter maar de vraag of deze Peter met AFC net zo goed zou hebben gepresteerd als Cor de laatste 3 jaar doet. Onder Cor is AFC een hecht team geworden. Hij is echter niet de trainer die krampachtig op zijn horloge kijkt of alles op de seconde na goed verloopt of dat de veter van de schoen wel matcht bij het shirt. Cor laat zich niet leiden door de waan van de dag of reputaties van spelers. Cor kijkt of iemand toegevoegde waarde heeft voor de zondagmiddag, zo simpel is het. ledereen krijgt een eerlijke kans en als je goed genoeg bent, zit je bij de selectie. Bovenal laat onze trainer zich niet afschrikken om na trainingen en wedstrijden een goudgele te nuttigen aan de bar. Daar schijn je kampioen door te worden." Bob Duis, teammanager AFC 1 en voorzitter commissie TOPamateurs "De grote kracht van Cor is dat hij authentiek is. In zijn benadering past hij nooit trucjes toe en hij is eerlijk. Vooral tijdens wedstrijdbesprekingen en interventies in de kleedkamer is Cor op zijn best. Kort en duidelijk en daarmee weet hij de jongens te raken. Natuurlijk is Cor niet perfect. Hij is ook gewoon een van de boys en heeft het niet zo met starre regels en ingewikkelde moderne technieken. Waarschijnlijk is hij juist daarom ook geliefd bij de spelers, want hij is weliswaar "the boss" maar ook een van hen. Tot slot weet Cor altijd een goede sfeer te bewaken en neemt ook de jongens die niet spelen serieus." Maurice Loonstijn, schrijft wekelijks wedstrijd verslag over AFC 1 "Als trouw volger van AFC-1 was ik toch wel verrast toen ik vernam dat Cor aangesteld werd als trainer. Uiteraard spraken zijn behaalde resultaten in het verleden mij erg aan; een ware kampioenenmaker. Cor heeft zich gelijk de club 'eigen' gemaakt en is niet voor niets voor het 4e jaar onze hoofdtrainer. Cor is een winnaar en houdt doorgaans van attractief, aanvallend voetbal hetgeen AFC aanspreekt. De gedrevenheid waarmee Cor werkt (en dat op toch alweer 60-jarige leeftijd, mind you) met zowel het E-Top-team als met AFC 1 is prijzenswaardig. Ook in de omgang is Cor prettig en nooit te beroerd om tekst en uitleg te geven over bepaalde (al dan niet tactische) keuzes. Jack van Gelder, oer-AFC-er, presentator/ verslaggever Studio Sport Cor blijft voor mij altijd Corrie zoals het hoort als Amsterdammers onder elkaar. Ik ken onze trainer al ruim 40 jaar. Ooit mocht ik een paar wedstrijden meespelen met het Amsterdams jeugdelftal tijdens het 4-bonden- toernooi. Ook Cor zat in die selectie. Hij speelde toen bij Blauw Wit. Vanaf die tijd kwamen wij elkaar geregeld tegen. Met name in de stad. De Bastille was onze thuis haven. Als speler en later als trainer is Cor altijd hetzelfde gebleven. Uiterlijk onverschillig, maar van binnen zeer gedreven. Zijn grootste kwaliteit is de teambuilding. Hij is eerlijk en is zowel leider als makker van de spelers. Ooit zei men dat types als Du Chatinier en Ten Bosch niet bij AFC zouden passen, maar gelukkig zijn ook de grootste zwartkijkers inmiddels omgeturnd. Cor hoort bij AFC en is wat mij betreft na zijn periode bij het Eerste de aangewezen man om Technisch Coördinator van de gehele jeugd te worden. Als ik hem bezig zie met zijn E team zie ik een echt voetbaldier. Succes met jouw mannen dit seizoen Corrie. Klaas Jan Bos, presentator/verslaggever RTV Noord- Holland Sport "Ongeveer de eerste keer dat ik Cor ten Bosch ont moette was op het vliegveld van Las Palmas. AFC had een trainingskamp achter de rug, ik ging op vakantie. Mooie ontmoeting. Ras-Amsterdammer in keurig AFC- pak tussen Hollandse vakantiegangers. Fijne vent, die ten Bosch. Lijkt in eerste instantie niet te passen bij AFC. Aan de andere kant klopt die tegenstelling wel. Volkse trainer bij een sjieke club. Ten Bosch, de Pep Guardiola van het Amsterdamse voetbal, ongeveer. Ten Bosch zal komend seizoen jonge jongens de kans (moeten) geven, spelers als Van Mieghem vertrokken immers.

Persmappen | 2011 | | pagina 9