AFC begint het nieuwe seizoen met 117 teams, die ieder op eigen niveau volop kunnen genieten van de voetbalsport op ons mooie sportcomplex. Veel van de teams bij de senioren en de veteranen spelen al jaren in ongeveer dezelfde samenstelling en dat is wezenlijk voor de continuïteit van de vereniging. Voor onze jeugd afdeling bestaat enorme belangstelling, maar we kunnen helaas maar een beperkt deel van de vraag om lid te worden honoreren. Met de 85 jeugdteams die AFC nu rijk is is de grens bereikt. Dat geldt overigens ook voor de senioren- en veteranenafdeling. FHet geheel moet organisatorisch wèl beheersbaar blijven en in evenwicht zijn met de accommodatie die beschikbaar is. Wat dat betreft is het goed dat we met ingang van het nieuwe seizoen vier extra kleedkamers hebben. De vitaliteit en identiteit van onze club worden echter ook bepaald door de extra activiteiten die per traditie georganiseerd worden. Evenementen als het Jaardiner en de Zilveren Ploegbijeen- komst, Ridderlunch, het Kienen, de Gouden Ballenwedstrijd, het Be Friends Cup toernooi, Mini WK, Flerfst2daagse, AFC Superstars-toernooi in het Borchland-complex, het Kerstdiner voor de C-jeugd, en nog zo veel meer, schragen ons clubleven. Dat moet in de toekomst vooral zo blijven". Over de toekomst gesproken, welke kansen en bedreigingen zijn er voor AFC? 'Voor AFC is het buitengewoon belangrijk dat er snel duidelijkheid komt over het sportpark. Sinds 1995 zitten wij hierover al aan tafel met de Gemeente. De bedoeling was dat wij op de overkapte A 10 zouden gaan spelen, aansluitend op het Beatrixpark, maar dat plan gaat niet door. Na de herschikking van onze velden eind 2007 ligt onder invloed van de economische malaise de ontwikkeling van ons Zuidasgebied stil en vindt er binnen de overheid een heroriëntatie plaats om de vaart er weer in te krijgen. FHet wachten is nu op groen licht van het Rijk om eind dit jaar voor het autoverkeer van de A10 een tunnel aan te leggen. Wanneer deze milieuvriendelijke beslissing in Den Flaag is genomen zal dit zeker een impuls beteke nen voor de Zuidas en consequenties hebben voor ons plangebied. Wordt deze beslissing tot nader order uitgesteld dan zullen wij zélf flink gaan investeren in ons huidige sportcomplex. Dit geldt in het bijzonder voor het in 1962 geopende clubhuis, dat nu sterk verouderd is en organisatie en administratie veel te weinig ruimte biedt. Onze club moet niet de dupe worden van de economische malheur, en de daarmee gepaard gaande stagnatie, maar maatregelen treffen die nodig zijn om op Topklasse niveau en in de volle breedte van de vereniging goed te kunnen functio neren. Dat is niet alleen belangrijk voor AFC zelf, maar ook voor alle bedrijven en bewoners in de directe omgeving van ons sportpark. Wanneer je uitgaat van een samen hangend geheel van activiteiten, van een geïntegreerde aanpak, biedt een langer verblijf aan de Zuidas onze club veel kansen." S

Persmappen | 2011 | | pagina 6