AFCi égsrïgx Ik wilde na afloop nog veel meer van Alexander weten, maar er stonden 22 spelers te wachten op zijn, onge twijfeld strakke, leiding. Alexander zal ook die zaterdag weer twee wedstrijden fluiten. De andere 32.498 laat hij deze week aan anderen over, maar volgens mij vindt hij dat wel jammer. Van twijfelachtige World Cup- speler tot pure liefhebber. Nu al een mooi verhaal. Of neem de 17-jarige Djair Kuijt uit de A1 en A2. Er zijn van die jongens die gewoon niet genoeg hebben aan slechts één team, Djair is zo'n type. A1 én A2? "Ja, ik keep 2 weken voor de A1 en 2 weken voor de A2, dit weekeinde zelfs zaterdag met de A1 én zondag met de A2." Volgens mij heb jij een enorme AFC geschiedenis. "Klopt, ik voetbal al bij AFC vanaf de Champions League, vanaf de E's ben ik halve wedstrijden gaan keepen.. In De D5 werd ik pas vaste keeper. Ik merkte dat ik een betere keeper was dan voetballer." Zou je ooit voor een BVO willen keepen? "Het moet wel een hele leuke club zijn, willen ze mij ooit bij AFC weg krijgen!" Hoe gaat het op school? "Ik doe nu net Luzac College op de Prinsengracht in Amsterdam, daar kan ik Havo 4 én Havo 5 in één jaar doen." Vanwaar deze inhaalslag? Te veel gevoetbald of te weinig gedaan? "Ik was in de vierde blijven zitten, een beetje te weinig gedaan, maar ik heb in dat jaar nooit een training afgezegd!" Tenslotte: hoe lang blijf je nog onder ons bij AFC? "Ik kan nog jaren mee, zeker als ik bij het eerste kan komen!" De 18-jarige Wessel Westerhof uit de zaterdag A1 is een van de jongens met de langste AFC-geschiedenis. Gelukkig kon ik hem te pakken krijgen voordat hij voor lange tijd naar het buitenland vertrekt. Wanneer begon je bij AFC? "Ik loop er al rond vanaf mijn zesde, vanaf de World Cup en Champions League, al 12 jaar dus." Wanneer moet je eindexamen doen? "Half mei." (hij is in inmiddels geslaagd) 6 VWO, what's next? "Ik ga voor een periode van vier jaar na de Verenigde Staten studeren en voetballen." Waar en wat? "In San Fransisco, een mooie campus vlakbij het strand. Alle sporters bij elkaar op 1 afdeling van de campus. Allerlei nationaliteiten. Een Nederlandse voetbaltrainer, Erik Visser (ooit ook bij AFC gespeeld). Een goede com binatie tussen school en sport." Als je ooit terug komt, zien we je dan terug in het eerste? "Ikzoudatwelheelgraagwillen.lkkomzekerterugbijAFC!" Ook de 17-jarige Xander Stoffer uit de zondag B4 is zo'n jongen die zijn hele jeugd bij AFC rond loopt, traint, voetbalt, keept en zelfs ook fluit. Wanneer begon je bij AFC? "Ik loop al rond vanaf de Champions League." Maar vast niet vanaf die leeftijd al als keeper? "Nee, ik was eerst verdediger, linksback, daarna mid-mid. Toen keek ik veel voetbal op tv en raakte ik geïnspireerd door een aantal reddingen van Henk Timmer en zag ik vele mooie acties van Edwin van der Sar en dacht ik: "dat wil ik ook". In het tweede jaar van de D pupillen ben ik met keepen begonnen." Waar woon je en waar ga je naar school? "Ik woon in Amsterdam Zuid, vlakbij mijn school (Hervormd Lyceum Zuid) en vlakbij AFC." Gaat school een beetje? "Ja hoor, ik zit nu op 5 VWO en ga naar de 6e." En dan? "Dan wil ik zo snel mogelijk geneeskunde gaan studeren." Waarom geneeskunde en waarom zo snel mogelijk? "De keuze voor geneeskunde gaat al een tijdje terug. Ik moest in de 3e klas een profielkeuze maken, econo misch of wetenschappelijk, en het leek me beiden wel leuk. De moeder van een goede vriend van mij is anes thesist bij het AMC en ik mocht een dag mee lopen om te kijken wat ik van dat wereldje vond. Ik was zeer onder de indruk en vanaf die dag wist ik het zeker: ik wil chi rurg worden. Vandaar dat ik ook snel wil beginnen want met een dergelijke specialisatie heb ik nog wat jaren voor de boeg." Blijf je voetballen tijdens je studie? "Ik hoop het wel, en als dat lukt zeker bij AFC." Wat was je mooiste redding als keeper? "Op veld 3, een goed genomen corner ging richting krui sing, ik maakte een snoekduik en had hem klem vast. We hadden die wedstrijd wel met 15-0 verloren, maar het had dus nog erger gekund!" Wat vind je leuk aan AFC? "Ik voetbal hier sinds ik me kan herinneren, het is leuk om hier al mijn jeugdherinneringen op te halen. Er heerst een goede sfeer en ik heb een geweldig team. We gaan, zover ik weet, allemaal gezamenlijk door naar het vol gende seizoen." Geïnspireerd door Henk Timmer, van der Sar en een anesthesist gaat het met Xander vast wel goed komen. Genoeg Jeugd met toekomstperspectief te vinden bij AFC. Vanuit de Jeugd een mooi vooruitzicht voor de komende 10 jaar. S Seizoen 2011-2012

Persmappen | 2011 | | pagina 31