Het moet wel een héle leuke club zijn willen zij mij hier ooit bij AFC wegkrijgen" ■AFC spelers bepalen de toekomst De selectieteams van AFC spelen, voor een amateurvereniging, op een behoorlijk hoog niveau. De B1, C1 en D1 kwamen het afgelopen seizoen uit in de eerste divisie. De D2 kwam voor het eerst uit in de tweede divisie en heeft zich te weten handhaven. De B2 heeft zich via de na- competitie ook kunnen handhaven in de tweede divisie en de A1 en A2 hebben zelfs promotie wedstrijden gespeeld. Een aantal teams heeft de KNVB-bekerfinale gewonnen en de D1 werd dit seizoen winnaar van de Supercup. Bij de niet selectieteams zijn veel kampioensfeestjes gevierd of er is teruggeblikt op een mooi en sportief jaar. Tekst Michiel Middendorf het winnen van I De D2 met de beker na een groot internationaal toernooi! AFC beschikt over goede trainers, bereidwillige scheids rechters, talloze vrijwilligers en dit jaar zelfs over een eigen zomer voetbalkamp. Maar toch hoe zit het met "Onze toekomst"? Hoe zit het met de Jeugd over pakweg 10 jaar? Elk lid met hart voor de club maakt zich hier wel eens zorgen over. Er was maar één manier om daar achter te komen. Ik heb onder de titel "Onze Toekomst" maandelijks in ons blad De Schakel een van de AFC Jeugdspelers "door gelicht" met allerlei relevante en irrelevante vragen over hun toekomst. Dit was een prachtige ervaring die ik ook volgend seizoen graag wil continueren. Hierbij een terugblik op de "hoogtepunten" van die gesprekken. Neem nou Alexander Blomjous. Hij is 15 jaar en speelde afgelopen seizoen in de zondag C6. Dat ik destijds een zondagspeler op zaterdag aantrof bij AFC is geheel te danken aan zijn toewijding om als scheidrechter een niet geringe bijdrage te leveren aan de 32.500 voetbalwedstrijden die wekelijks in Nederland worden gespeeld. Seizoen 2011-2012 Ondanks zijn jonge leeftijd loopt Alexander al negen jaar rond bij AFC. Waar begon het? "Het begon op mijn zesde bij de World Cup. Ik had in het begin helemaal niet zoveel met voetbal, maar als nu mijn wedstrijd wordt afgelast is mijn weekeinde verpest! Ik begon het na 1 jaar leuk te vinden en ik volg nu alles wat met voetbal te maken heeft. Ik was keeper, maar nu sta ik rechtshalf, soms spits en soms laatste man." Zo breed inzetbaar zijn er niet veel. Blijkbaar wil je alles op het veld, ben je daarom maar ook begonnen als scheidsrechter? "Ja, ik ben 1 jaar geleden begonnen, toen kwam er een 2-daagse cursus en nu fluit ik alles t/m de D-pupillen." Wat zijn je ambities binnen en buiten het voetbal? "Binnen het voetbal wil ik zo lang mogelijk doorgaan waarmee ik bezig ben, het liefst bij AFC (ik woon op afstand van paar minuten fietsen) en er veel plezier in blijven houden. Buiten het voetbal: ik zit op het Barlaeus gymnasium in Amsterdam in het derde jaar. Ik wil gewoon dit jaar goed doorkomen. Gaat wel lukken."

Persmappen | 2011 | | pagina 30