Wat voor een club is AFC over pakweg 10 jaar bij het 125-jarig bestaan? Staan de traditionele AFC-waarden en -normen onder druk, met name bij de jeugd? Liggen de velden nog lang in de Zuidas of wordt het uiteindelijk het Amsterdamse Bos of Het Loopveld? Vervolg van pagina 3 Als AFC net als vorig seizoen na B wedstrijden met 18 punten op kop staat is er natuurlijk weer heel veel mogelijk." "AFC is op dit moment een brede club en dat willen wij graag zo houden. De club beschikt over drie florerende afdelingen [jeugd, senioren en Top), een mooie mix van jong en oud, van recreatie- en prestatievoetbal. Als dat bij het 125 jarig bestaan nog zo is kunnen we tevreden zijn. Om dit te bereiken zullen we vooral ook moeten investeren in de onderlinge samenhang van jeugd, senioren en top. De doorstroming van de jeugd naar de senioren en top is hierbij zeer belangrijk, de support voor ons eerste door de andere teams bij de thuiswedstrijden ook. Het zou in dit verband ook mooi zijn als nog meer jeugdtrainers uit de eigen gelederen gerekruteerd kunnen worden." "Flamvraag is natuurlijk waar je een dergelijk multifunctioneel complex lokaliseert. Is het mogelijk om dat te realiseren aan de Zuidas, als groen onderdeel van een kantoor- en woongebied van bijzondere allure? Zo niet, is er een andere locatie in onze ver trouwde buurt waar AFC met dit 'behoeftepakket' terecht kan? "Dat vind ik als ik naar het geheel kijk niet. Onze jeugdcommissie verricht uitstekend werk en houdt dit belangrijke aspect goed in de gaten, ledereen is er van overtuigd dat goede omgangs vormen, onderling respect en sportiviteit bij onze leden hoog in het vaandel horen te staan. Alleen op die manier blijft AFC de club die het al 115 jaar is. Niet voor niets wordt het behoud van de identiteit van de club als eerste genoemd in het beleidsplan van AFC. Daar zullen we strak aan vasthouden. Wangedrag van spelers en helaas soms ook van ouders wordt absoluut niet geaccepteerd. Trainers en begeleiders zullen het goede voorbeeld moeten geven." "Het bestuur gaat er op dit moment vanuit dat onze vereniging verankerd blijft in de Zuidas. Met de gemeente zijn hierover in het verleden afspraken gemaakt. Alternatieve locaties als het Amsterdamse Bos of Het Loopveld zijn niet direct in beeld. Maar de gesprekken met de gemeente gaan door onder invloed van de economische recessie. De kantorenmarkt is ingestort als gevolg van de kredietcrisis en de teruglopende vraag als gevolg van het toenemende flexwerk". "Welke consequenties zal dat hebben voor de Zuidasplannen? Zeker is dat AFC al negentig jaar een belangrijke sportieve en recreatieve functie vervult in dit deel van de stad en dat wil blijven doen. Voor de Zuidas zou een nieuw multifunctioneel sportpark een belangrijke rol kunnen spelen. Uitgangspunt voor het AFC-bestuur hierbij is dat het complex over voldoende velden en infrastructuur beschikt, passend bij de omvang en het prestatieniveau van de club en dat de bereikbaarheid goed gewaarborgd is. Belangrijk is ook dat op korte termijn hierover duidelijkheid wordt geschapen. AFC is sinds 199B in gesprek met de gemeente. Inmiddels is het huidige clubhuis, in 19B2 geopend, aan een grondige renovatie toe. Heel veel langer kunnen we hiermee niet wachten". Jan uan Galen Het 115iarig sportieve adagium van AFC in beeld. AFC Seizoen 2010-2011

Persmappen | 2010 | | pagina 6