recreatie- en prestatievoetbal "De Hoofdklasse heeft zich in de afgelopen 36 jaar bewezen. De top van het amateurvoetbal was breed en regionaal goed gespreid, zonder al te grote financiële risico's. Die opzet wordt nu verlaten ten faveure van een piramidale structuur, die voor de zondagclubs grotere reisafstanden met zich mee brengen en hogere kosten. Nu de Topklasse er na veel discussie toch is gekomen en wij ons op overtuigende wijze hebben geplaatst, zullen we trachten ons ook op dit hoogste amateurniveau goed te handhaven." "Grote veranderingen voor de club zal dit in het eerste jaar nog niet meebrengen, hoewel we al wel aanlopen tegen enkele organisatorische problemen. Zo zal nu ook af en toe midweeks gevoetbald moeten worden. Voor een uitwedstrijd, bijvoorbeeld tegen Quick'20 in Oldenzaal, zullen onze spelers en technische staf 's middags vrij moeten nemen. Soms kan dat helemaal niet. Op de langere termijn zullen zeker veel meer eisen gesteld worden aan de inrichting van het complex en de organisatie rond de wedstrijden, alsook aan de financiële randvoorwaarden van het Topklassevoetbal. De vraag is dan of we daaraan kunnen en willen voldoen." l/l/ordt het uiteindelijk toch echt semi-profuoetbal? "Dat gevoel heb ik wel. In de komende jaren verwacht ik nog grote veranderingen in de opzet van het betaald- en amateurvoetbal. Het aantal BVO's zal afnemen onder invloed van de economische omstandigheden. De gemeenten kunnen de schulden niet blijven aanvullen. Daar is iedereen wel van overtuigd. Verder zal de piramidisering van het amateurvoetbal doorzetten. De roep om te komen tot slechts één Topklasse wordt in de loop der tijd sterker. Een en ander heeft tot gevolg dat onder de Eredivisie 2 divisies gaan ontstaan op semi-professionele basis, met spelers die naast hun werk of opleiding 4 tot 5 keer per week trainen tegen een behoorlijke vergoeding." I/Vaar moet AFC eindigen in het eerste jaar Topklasse? "Het wordt zeker geen makkelijk jaar. De ervaring leert dat na een kampioenschap sprake kan zijn van een flinke terugval. Hollandia en Westlandia hebben dit de laatste jaren aan den lijve ondervon den. Toch is er reden voor optimisme. We kunnen ons zeer geluk kig prijzen dat de selectie vrijwel geheel intact is gebleven, zelfs op enkele plaatsen is versterkt. Zeer belangrijk is ook dat trainer Cor ten Bosch weer voor de groep staat. Dat geeft natuurlijk een hoop vertrouwen. Per saldo zou een plek bij de eerste acht, in het befaamde linkerrijtje, mogelijk moeten zijn." Dat klinkt wel heel uoorzichtig. "Eerder realistisch. Ik kan wel even roepen dat we een belangrijke kampioenskandidaat zijn, maar hoe reëel is dat? De verschillen tussen de meeste teams in de Topklasse zijn waarschijnlijk niet erg groot. Bovendien is het afwachten hoe de clubs afkomstig uit de Hoofdklassen B en C zich zullen manifesteren. Veel zal afhangen hoe wij uit de startblokken komen. Lees verder op pagina 4 Scoren wordt AFC'ers al jong bijgebracht. AFC Seizoen 2010-2011

Persmappen | 2010 | | pagina 5