etbal Jeugd even belangrijk Ondanks alle inspanningen van team en begeleiding werd dit helaas niet behaald. Jammer, maar geen ramp. We raken een beetje gewend aan alle hoge plaatsingen van onze selectie teams, maar de realiteit is dat wij ons niet ieder seizoen met alle teams zullen kunnen meten in competities met een hoog aantal Betaald Voetbal Organisaties. Wat rest is natuurlijk wel weer een mooie uitdaging voor de komende A1 teams. Het gaat helaas te ver om ook alle ontwikkelingen rond de tweede selectieteams over het voetlicht te brengen. Zij presteerden goed, handhaafden zich in hun competities of promoveerden zelfs (D2). De trainersstaf voor volgend jaar op alle bovenstaande teams kent een aantal verschuivingen en maar 1 nieuwe trainer. Een continuïteit waar we tevreden mee mogen zijn. Een experiment met geuolgen Bijzondere aandacht verdient onze E-top. In samenwerking met zeven andere verenigingen werd na het seizoen 2008/2009 besloten om gezamenlijk een experiment aan te gaan: het "9 tegen 9" voetbal. De directe aanleiding was het besluit van de KNVB om de reguliere 11 tegen 11 competities voor deze leeftijdsgroep op te heffen. Vier amateurverenigingen en vier BVO's besloten daarop om een tussenvorm uit te proberen, die overigens in zuidelijke landen in Europa al meer ingeburgerd is. Een spel dat gespeeld wordt vanaf de randen van de beide 1 B-meter gebieden. Ook de breedte van het veld wordt iets verkleind en met pionnen afgezet. Buitenspel doet niet mee en zo ontstaat een tussen vorm tussen het kleine pupillenveld en het "grote mannen" veld. Trainer Nathan Wiener was bij AFC de eerste architect om onze jongens in dit ontwerp te laten spelen. Dat alle begin moeilijk is bleek bij de start van de competitie. Aan het einde draaide AFC echter op volle toeren mee. Het concept is inmiddels als proef ook door de KNVB omarmd. Het resultaat is dat dit jaar 32 verenigingen in district West 1 een 9 tegen 9 competitie zullen spelen met tweedejaars E-pupillen. De spelregels zijn zoals wij die al kennen, alleen zal het doel een meter breder zijn dan de gewone pupillendoeltjes. Onze hoofdtrainer Cor ten Bosch zal dit seizoen de E-top onder zijn hoede nemen. 2500 Aan het begin van dit verhaal heeft u kunnen lezen dat ongeveer 2500 mensen ieder weekend op 1 of andere manier betrokken zijn bij de jeugdteams van AFC. En hoewel de selectieteams vaak veel publiek trekken, zijn zij niet de oorzaak van dit grote aantal mensen. Dat aantal vindt zijn oorsprong in de vele overige teams die AFC heeft. Teams waar resultaat en spelplezier hand in hand moeten gaan. Teams die de ruggengraat vormen van de jeugdafdeling en waar het grootste aantal trainers en vrijwilligers wekelijks zijn best voor doet. Bij elkaar scoorden deze teams ruim 2500 doelpunten! AFC-jeugd heeft oog voor de bal. AFC Seizoen 2010-2011 29

Persmappen | 2010 | | pagina 31