mee om het kampioenschap" over kersverse Topklasse, maar Hoe gaan we dat organiseren met die afstanden en spelers die gewoon werk hebben? Ook worden de regels nog steeds aan gepast. Het is zoeken, voor de clubs, maar ook voor de bond en daardoor verwacht ik wel een paar rommelige jaren. Uiteindelijk komt het wel goed, denk ik." Fysieke slag Als Ten Bosch op verzoek alle posities in alle linies van zijn team naloopt komt hij tot de conclusie dat AFC er ten opzichte van vorig seizoen op vooruit is gegaan. Achterin verandert er niet zoveel, dat staat wel, de middenlinie is in de breedte versterkt door de komst van de dynamische oud-AFC'er Gijs Roodbeen en voorin is het team op papier gevaarlijker door de oud-ADO '20 topscoorder Patrick Krop. Ten Bosch: "Voetbaltechnisch gezien komen wij zeker mee in de Topklasse, daar ben ik niet bang voor, maar als de betere spelers geblesseerd raken, wordt het een fysieke slag en dan krijgen we het moeilijk op dit niveau." Is dat niet wat al te voorzichtig gedacht? AFC werd uiteindelijk glorieus kampioen. Ten Bosch meent van niet: "Spelers die tot het einde toe moesten strijden voor een prijs, krijgen aan het begin van het nieuwe seizoen vaak een terugslag. Kijk naar som mige spelers van Oranje, die zijn ronduit zwak begonnen bij hun eigen club. Of neem Westlandia dat een seizoen eerder kam pioen werd in de Hoofdklasse en daarna moest vechten tegen degradatie. Bij Hollandia gebeurde eerder hetzelfde." Karakters Ten Bosch vindt ook nog dit: "Vaak wordt er over voetbal heel moeilijk gedaan. Ook door de zogenaamde kenners. Het is geen exacte wetenschap. Fantaseren over dingen die onbereikbaar zijn, heeft geen zin. □ver spelpatronen kunnen mensen uren bomen, maar als je er de spelers niet voor hebt, houdt het snel op. Ik stop spelers vlak voor de wedstrijd niet vol met opdrachten. Vlak voor de aftrap weet iedereen waar hij aan toe is. In nabeschouwingen nemen wij de zaken serieus door. Tijdens de trainingen sleutel ik aan patronen. Ik ken de karakters en pas die in. Het resultaat staat voorop, tuurlijk, maar laten we niet vergeten dat we amateurs zijn. Spelplezier is de sleutel tot succes. En elkaar wat gunnen. Vorig seizoen was het prima in orde, ook al kwamen sommige jongens niet veel aan spelen toe. Als het lukt die drive dit seizoen weer op te pikken, kan AFC nog voor een paar aardige verrassingen zorgen in de Topklasse." Jan uan Galen Cor ten Bosch (uiterst rechts1 juicht bij weer een overwinning van AFC. Links van hem teammanager Henk Bijisma en assistent-trainer Murat Böke met daarnaast fysiotherapeut Frank Tilmans en uiterst links verzorger Michael Oiivieira AFC Seizoen 2010-2011 13

Persmappen | 2010 | | pagina 15