tóch kampioen Hoofdklasse A AFC Seizoen 2D10-2D11 9 Geen eilandjes maar één geheel. Dat gaf de burger moed aan de vooravond van de tweede helft van de competitie. Jammer genoeg speelde Barcelona dat weekend op Tenerife en moesten de jongens het doen met een rondleiding door Camp Nou. Een mooie ervaring, ledereen genoot met volle teugen. Roet in het eten Maar bij terugkomst gooide Koning Winter roet in het eten. Het eerste moest regelmatig uitwijken naar alternatieve trainingsmogelijkheden. Zo gingen de boys naar het strand, naar de zaal en zelfs in de fitness voor een heuse "body pump workout" van "personal trainer" Raymundo. De "woehaaaa" kreten waren niet van de lucht. De teamspirit was zonder meer prima bij de competitiehervatting, maar het hechte collectief verloor toch een aantal wedstrijden op rij wegens gebrek aan ritme. Maar liefst zeven weken had de winterstop geduurd en dat kostte ons de nodige punten. De groep toonde zich uiteindelijk prima bestand tegen de tegenslagen, zo bleek. De wederopstanding kwam bij koploper Hilversum. En de echte vorm werd teruggevonden op ons eigen Goed Genoeg tegen Hollandia. Werden wij in Hoorn nog van het kastje naar de muur gestuurd, thuis kwam Hollandia er niet aan te pas, 7-2 tegen een swingend AFC dat daarna geen wedstrijd meer verloor. En dan eindelijk, na drieëndertig jaar in de Hoofdklasse die lang begeerde titel. De kampioenswedstrijd thuis tegen Omniworld stond op het programma en de jongens zouden aan een punt genoeg hebben. Nadat er ietwat nerveus begonnen werd, kregen we een penalty, die Sjoerd handig versierde. Uiteindelijk zou Sjoerd topscorer worden met 16 doelpunten, zelfs eentje meer dan hij maakte in zijn eerste jaar bij AFC. Volwassen kerels stonden te huilen van geluk, een weergaloos feest volgde na de wedstrijd en "mystery guest" René Froger was de slagroom op de taart. Wat een happening en wat een ontlading vooral! Nadat vervolgens voor het Nederlands kampioenschap twee keer heel goed werd gespeeld tegen De Treffers en Gemert, maar de punten een beetje uitbleven, was de pijp leeg. Op de voorlaatste training raakten nogal wat spelers geblesseerd en bleek De Treffers in de thuisreturn een brug te ver. Het algeheel zondag kampioenschap ging aan de neus van AFC voorbij. Al met al was het een memorabel jaar met een geweldige groep. Spelers en begeleiding zijn zo dicht naar elkaar toegegroeid. Een mooi stel kerels met de juiste spirit, geleid door een trainer die net even dat verschil maakte waar wij al die jaren op heb ben gewacht. Het geeft de burger moed voor de naderende Topklasse. De groep blijft nagenoeg bij elkaar en met een aantal versterkingen zijn we er hopelijk klaar voor! Op 17 juni 2616 kregen de jongens nog hun dik verdiende "Gouden Bal" en dat is maar voor weinigen weggelegd binnen onze mooie club. Bob Buis Commissaris TOPamateurs Uitzinnig van vreugde nemen de kampioenen van AFC 1 hun succestrainer Cor ten Bosch op de schouders.

Persmappen | 2010 | | pagina 11