Bestuurlijke organisatie staat er weer "Is AFC met circa 1800 leden en donateurs en maar liefst 108 verschillende teams aan de start van het seizoen 2009-2010 niet te groot geworden?" Deze vraag stelden wij aan Erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk. "De club is niet meer te vergelijken met de club waar wij in de EOen 70er jaren leiding aan gaven. Maar het bestuur heeft de tradities binnen AFC en de eigen stijl die de club altijd heeft gekenmerkt weten te behouden. Chapeaul". Bovenste rij v.l.n.r.: Benno Honsdrecht, Bob Duis, Ronald Koster, Ruud Mantel en Brian Speelman. Onderste rij v.l.n.r.: Ad Westerhof, Kees Gehring, Machiel van der Woude en Edwin Geluk. Binnen het AFC-bestuur voor het seizoen 2009-2010 een aantal wijzigingen. Drie bestuursleden beëindigden om verschillende redenen hun activiteiten, één nieuw lid debuteert. Nicolaas van Ommeren, de laatste drie seizoenen 1e penning meester, gaf reeds vroeg in het afgelopen seizoen aan, dat zijn werk voor AFC, tot zijn spijt, niet langer meer is te combineren met gezin en werk. Henk Dijlsma vorig seizoen actief als commis saris materiaal, maakte bekend dat hij uit het bestuurlijk werk minder voldoening haalde dan uit zijn vroegere bemoeienissen rondom het 1e en 2e elftal. Henk gaat zijn oude rol weer invullen. Rinus van Leijenhorst deelde mede dat zijn nieuwe werkkring hem helaas noodzaakt om na B bestuursjaren te stoppen. Afgelopen seizoen was hij commissaris TOPamateurs, daarvoor succesvol voorzitter van de jeugdcommissie. Edwin Geluk en Kees Gehring hadden vorig jaar aangekondigd dat dit het laatste seizoen voor hen zou worden als bestuurslid. Op verzoek van de ove rige bestuursleden prolongeren zij hun werkzaamheden nog één seizoen. Het bestuur voor het seizoen 2009-201 is hiermee teruggebracht van 11 tot 9 man. Machiel van der Woude (60) begint aan zijn 7e seizoen als voor zitter en zijn 20e jaar als bestuurslid. Secretaris Kees Gehring (62) is met 25 bestuursjaren de langst zittende bestuurder. Penningmeester Denno Honsdrecht (40) is de nieuweling in het gezelschap. Zijn zoon Sam is 4e generatie AFC'er. Vice-voorzitter Ad Westerhof (57) zal voor het 7e jaar in deze functie acteren, zijn 12e als bestuurslid. 2e Secretaris Ruud Mantel (52) is in deze functie voor het 3e jaar actief en 2e penningmeester Edwin Geluk (57) gaat zijn 20e seizoen in. Drian Speelman (41) is voor het 2e seizoen voor zitter van de jeugdafdeling. Ronald Koster (46) begint aan zijn 9e bestuursjaar en is verantwoordelijk voor het seniorenvoetbal en Rob Duis (41) begint aan zijn 3e bestuursjaar en zal komend seizoen debuteren als commissaris TOPamateurs. Het bestuur wordt bijgestaan door 40 commissieleden, 100 vrijwilligers, de technische - en medische staf en de "profes sionals", die iedere dag actief zijn op sportpark Goed Genoeg. Pachter Frans Ris en zijn collega Joop Kenter nemen de horeca in en rond het clubhuis voor hun rekening. Pim van de Meent is 7 dagen van de week als sportparkmanager aanwezig. Yvonne Steeman verzorgt de ledenadministratie en ondersteunt de commissie commerciële zaken. Theo Janssen is verantwoordelijk voor het wedstrijdsecretariaat. Per 1 augustus j.l. is Henny Kottmann (53) toegevoegd aan het team "professionals" en zal daar [voorlopig) circa 20 uur per week actief zijn als verenigingsmanager. In zijn nieuwe rol zal hij het bestuur met de dagelijkse werkzaamheden operationeel ondersteunen. Flenny is zowel speler als trainer van het eerste geweest. Nog één keer Erelid Jan van Dijk, nadat hij bovenstaand overzicht had gelezen: "Dat is nou wat ik bedoelde, het zit organisatorisch verdomd goed in elkaar en onze bijna 115 jaar oude club kan het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet zien!" AFC Seizoen 2DD9-2D1D 5

Persmappen | 2009 | | pagina 7