Vervolg van pagina 3 □ver de toekomst gesproken. In het "Honderdjarenboek" van AFC schetste opiniepeiler en clubgenoot Maurice de Hond in 1995 een interessant toekomstbeeld van de club in het jaar 2945. Toegesneden op de behoeften van die tijd, met grote buiten- en binnenactiviteiten, maar ook ruimte voor het individu. Gedurende de gehele week van 's morgens vroeg tot 's avonds laat gonst het er van de activiteiten. Die visie is nu heel actueel, □ns complex is verouderd en misschien moeten wij weg. Deelt het bestuur deze visionaire gedachte? "Het AFC-bestuur denkt intensief na over de toekomst van ons complex. Alleen maar een voetbalclub zijn, is niet meer voldoende. De moderne mens stelt zeer hoge eisen. Wat sport en recreatie betreft valt er tegenwoordig veel te kiezen en de concurrentie strijd tussen allerlei soorten clubaanbiedingen is groot. Straks bieden wij waarschijnlijk ook fitness, een huiswerkklas, kinder opvang, noem maar op. Alleen geloven wij niet dat wij in 2945 25.999 leden hebben, zoals Maurice voorspelt, dat lijkt ons wel heel erg veel!" "Hamvraag is natuurlijk waar je een dergelijk multifunctioneel com plex localiseert. Is het mogelijk om dat te realiseren aan de Zuidas, als groen onderdeel van een kantoor- en woongebied van bijzondere allure? Zo niet, is er een andere locatie in onze vertrouwde buurt waar AFC met dit 'behoeftepakket' terecht kan? "In het afgelopen half jaar is die discussie goed op gang gekomen. Twee ontwikkelingen zijn daarbij relevant. Allereerst het vastlopen van het 9okmodel in de Zuidas. In plaats van de infrastructuur (spoor en snelweg) in te graven (dit blijkt financieel onhaalbaar) wordt thans gezocht naar een alternatief concept. Met een minder diepe ligging van tunnels ('Dokmodel boven water') en gebouwen die onafhankelijk(er) van de infrastructuur gerealiseerd dienen te worden. In de tweede plaats de goedkeuring door de gemeenteraad van het uitvoeringsbesluit "Ravel", het plangebied waarin 4 velden en het clubhuis van AFC liggen. Fasegewijs wordt het gebied volgebouwd." "De gevolgen van het niet doorgaan van het diepe Dok en de bouwplannen voor Ravel zijn van grote betekenis voor AFC. Met de gemeente was immers in 2996 overeenstemming bereikt om AFC, via het diepe dok, definitief te verankeren in de Zuidas door een sportpark aan te leggen over de A 19, met aansluiting op het Beatrixpark. Nu dit plan van de baan is, wordt AFC in volle omvang geconfronteerd met de bouwplannen voor "Ravel", die nog maar ruimte bieden aan 3 velden. Dat is niet bepaald het visionaire beeld van een supercomplex dat gemeente en AFC voor ogen hadden." AFC zal dus nog behoorlijk moeten knokken voor een adequaat complex?! "Dat valt waarschijnlijk wel mee, want ook de Gemeente heeft belang bij een mooi Sportpark, waar de vele jeugd- en senioren teams die AFC rijk is, volop kunnen sporten. In de komende tijd wordt alles weer grondig bekeken. Gezocht wordt naar een passende locatie in de Zuidas of in een ander zuidelijk deel van Amsterdam. Te denken valt eventueel aan het Amsterdamse Bos of Het Loopveld. Geen eenvoudige opdracht, het kan nog alle kanten op. Maar met een beetje goede wil en het kompas van Maurice de Hond moet het kunnen lukken." Jan uan Galen AFC Seizoen 2009-2010

Persmappen | 2009 | | pagina 6