Landelijke 1e Divisie A Pupillen AFC D1 Junioren D1 Landelijke 1e Divisie A ADO Den Haag D1 AFCD1 AjaxDI Alphense Boys D1 AZD1 Feyenoord Dl Sparta R. D1 Spartaan'20 D1 Spijkenisse Dl FC Utrecht D1 FC Volendam DS Zeeburgia Dl Achterste rij van links naar rechts: Michael Breij, Tom Weemhoff, Oscar Vrijhoef, Rik Ravelli, Ouincy Kluivert. Middelste rij van links naar rechts: Arend Jan Kranenburg lass, trainer!, Alejandro da Siiva Campuzano, Bena/ssa Benamar, Nigel Olvira, Steven Bunink, Armano Leilis, Bert van den Ende (teammanager). Voorste rij links naar rechts: David Stegenga. Jair Oosterlen, Jeroen Coersen ltrainer1, Ibrahim Ouhdiba, Daan Post. Jaren geleden besloot de KNUB om de competitie uan de BI opnieuw in te delen en door een beetje pech miste onze BI destijds aansluiting bij het hoogste niueau. En ondanks veel inspanningen was het tot vorig seizoen nog niet gelukt om weer terug te komen in de eerste divisie A, het hoogste landelijke niveau voor deze leeftijdsgroep. Onder leiding van trainer Benno Nihom lukte het dit jaar wel! Via een fraaie tweede plek achter Ajax kwam de weg vrij naar de divisie. Het was de slagroom op de taart, nadat eerder al de A1B1 en C1 zich verzekerd hadden van een plaats in de eerste divisie landelijk. □at de D1 van vorig seizoen sterk was bleek ook bij de tweede editie van het Volkswagen Masters toernooi. Net als hun voor gangers wisten zij dit sterk bezette toernooi te winnen, waar mee de hoofdprijs (een reis naar Zweden) een feit was. Het komend seizoen staat de D1 onder leiding van trainer Jeroen Coersen die - na het kampioenschap van de B1 in het voorgaande jaar - de uitdaging aangaat om deze jonge spelers groep te laten groeien in de nieuwe competitie. Aansprekende tegenstanders en verre reizen vallen nu ook onze □1 ten deel. Het jaar zal in het teken staan van leren, genieten en hopelijk ook af en toe punten pakken. Want handhaving in deze klasse zou uitstekend passen in de gehele opbouw van de jeugdopleiding binnen AFC. De groep spelers is er klaar voor en ook de begeleiding staat te trappelen om er een prima jaar van te maken. Natuurlijk wenst de jeugdcommissie deze groep alle succes! De C2 kent dit jaar een aantal nieuwe spelers en is verder gevormd door spelers die vorig jaar al als E-elftal hebben gestreden tegen overige E-top teams. Hun opgedane ervaring als tweedejaars E pupillen op een groot veld kan dit jaar een groot voordeel zijn. □e jonge spelers in dit team zitten nog midden in de opleiding en de nadruk ligt dan ook meer op hun ontwikkeling dan op het uiteindelijke resultaat. Spelend in de hoofdklasse leert de ervaring ons inmiddels dat er ondanks de zware competitie zeker ook successen behaald kunnen worden. Het team staat onder aanvoering van een nieuwe trainer bij AFC: Jorn Rakers. Brian Speelman 32 AFC Seizoen 20D9-2D1D

Persmappen | 2009 | | pagina 34