Junioren AFC A1 Landelijke 1e Divisie A J Dankzij de promotie in het voorgaande jaar mocht de Al het afgelopen seizoen weer strijden tegen een serie aansprekende tegenstanders in de Landelijke Ie Divisie A. Het team dat een mix was van eerstejaars talenten en tweede jaars ervaring, stond onder leiding van de nieuwe trainer Tristan Buchinhoren die hierbij werd geassisteerd door leider Joey van Leijenhorst. Het eerste jaar terug op dit niveau bleek een succes te zijn. Uiteindelijk werd zelfs via de nacompetitie bijna promotie afgedwongen, maar dit bleek toch iets te hoog gegrepen. Niet alle spelers zien we terug in de A1 dit jaar. De oudsten stromen door naar de senioren en enkele spelers verlaten AFC voor een mogelijke carrière bij een profclub. Maar de overige talenten van vorig jaar vormen ongetwijfeld een sterke basis in het nieuwe vlaggenschip van de jeugd. De selectie wordt grotendeels gecompleteerd door de spelers die vorig jaar in de A2 hebben geacteerd. Het team kent ook een vernieuwde leiding. Aan het roer staat een trainer met méér dan voldoende voetbalervaring: oud- Ajacied en oud-international Wim Kieft. Hij wordt bij zijn werk voor AFC ondersteund door 1e elftalspeler Laurens Samsom, de trainer van de A2 van vorig seizoen. Eenvoudig zal het ook dit jaar niet worden. Het verschil aan de top van het jeugdvoetbal wordt steeds kleiner, waardoor de competities steeds spannender worden. Handhaving in deze prestigieuze klasse is de wens van AFC en de "opdracht" die trainers en spelers meekrijgen dit jaar. Als dat dan ook nog met herkenbaar voetbal plaatsvindt, is aan de doelstelling van AFC ruimschoots voldaan. Wij wensen het topteam van onze jeugdafdeling daar uiteraard alle succes bij. AFC A2 zal dit seizoen net als vorig jaar optreden in de derde divisie A. Hoewel dit team grotendeels is samengesteld uit spelers van de oude B1 zien we hier ook een aantal nieuwe spelers. De selectie is voor het overgrote deel samengesteld uit eerstejaars A-junioren die onder leiding staan van de nieuwe AFC trainer Chris Constant. Dit tweede selectieteam bij de A junioren zal de thuiswedstrijden dit jaar op zondag gaan spelen. De tegenstand bestaat louter uit A1 teams, zodat het voor veel spelers een uitstekend opleidingsjaar kan zijn voor de stap naar het hoogste juniorenteam volgend jaar. Drian Speelman Achterste rij van links naar rechts: Nick Meuten broek, Saifeddine El Abid, Marco Kooijman, Jeff Rijnenberg, Chesron Esseboom, Furkan Sahin. Middelste rij van links naar rechts: Ricardo Peeters, Youri Bolsius, John Sijes (assistent scheidsrechter], Michael Olivieira (verzorger], Alex Bottse (leider], Justin Swart, Henry Opoku. Voorste rij links naar rechts: Thijs Gerritsen, Jonathan Richard, Daan Sutorius, Laurens Samsom (trainer], Wim Kieft (trainer/coach], Kay Bottse, Menno Schelling, Winston Telgt. Afwezig: Kevin Sterling. Junioren A1 Landelijke 1e Divisie A AFC Al AjaxA2 Alphense Boys A1 Argon A1 Cambuur L.A1 DVS'33 A1 Haarlem A1 FC Omniworld A1 PH Almelo A1 Quick Boys A1 Vitesse/AGOW A1 FC Volendam A2 FC Zwolle A1 AFC Seizoen 2DD9-2D1D 29

Persmappen | 2009 | | pagina 31