En als we toch bezig zijn. Rest de vraag wat we nog zouden willen bereiken. Van macroniveau terug naar onszelf. Vervolg van pagina 27 □ok de keeperstraining krijgt een nieuwe injectie. En wat te denken van de fysio die sinds een aantal maanden 's middags voor iedere speler op het sportpark aanwezig is. Kwaliteit van het kader. Betroken jeugdcoördinatoren, gedegen trainers, bewogen commissieleden, enthousiaste leiders, vaders die willen vlaggen of fluiten, ouders die willen meehelpen met de evenementen en nog veel meer vrijwilligers en betaalde krachten die AFC maken wat het is. Oude en nieuwe AFC-ers die samen de groep echte AFC-ers van vandaag vormen. Een recept dat niet nieuw is, want AFC kent dit al jaren en het is de bouwsteen en basis van één van de succesvolste jeugdafdelingen in het Nederlandse voetbal. En dan hebben we het niet alleen over de voetbalresultaten. Kwaliteit is ook het clubgevoel dat ieder jaar ruim gevoed wordt door de vele evenementen. Een herfsttweedaagse, het pepernotentoernooi, een C-junioren kerstdiner dat afgelopen seizoen met een aantal beroemde rappers werd omlijst, het AFC All Stars spektakel in Borchiand en de afsluitende Mini WK zijn daar mooie voorbeelden van. Alles gericht op samen spelen en samen fun hebben met je vrienden van AFC. En daarmee misschien een basis leggen voor een veteranenteam in 2050! Naast het hierboven omschreven belangrijkste doel om binnen AFC de soms bijna onverenigbare zaken toch te willen realiseren, kijken we met enige zorg naar de ontwikkeling bij veel clubs in onze regio. □oor een gebrek aan geld, kader of beide zijn veel verenigingen helaas niet meer in staat dat te leveren, wat past bij hun reputatie. Nostalgisch gezien jammer, maar vooral zorgelijk, want hier komt een algemeen belang om de hoek kijken. Wij allen hebben behoefte aan volwaardige competities met voldoende verenigingen die ieder op hun eigen ambitieniveau kunnen spelen. Ook in onze vertrouwde regio. De samenwerking tussen de voetbalverenigingen onderling moet de komende jaren - in ieder geval op jeugdniveau - zodanig toe nemen dat de huidige gang van zaken een positievere wending kan krijgen. Strijd op het veld lukt alleen maar als buiten het veld samenwerking mogelijk is. De jeugdcommissie speelt in een ongewijzigde opstelling, behoudens de penningmeester die naar het bestuur van AFC is getransfereerd. Het beleid blijft erop gericht om onze jeugdspelers te laten spe len op het niveau dat het best bij hen past, met alle uitdaging en plezier die erbij horen. Daarbij is de "foto" van de vereniging van vandaag onze leidraad. □p die foto zien wij 57 jeugdteams, 27 teams in de Champions League en World Cup en een groot aantal jeugdspelers in alle seniorenteams van AFC. Van de Zondag 1 tot en met de Veteranen! VUiebe Westerhof, Jeugdcommissie 21 AFC Seizoen 2009-2010

Persmappen | 2009 | | pagina 30