AFC zaterdag 1 3e klasse C Door de komst uan de Topklasse, uolgend seizoen, promoueert in de derde klasse niet alleen de kampioen rechtstreeks, maar ook de nummer twee uan de competitie. Voor AFC Zaterdag 1 reden om de ambities eens hardop uit te spreken: "We willen een klasse hoger gaan spelen." Al jaren meent Zaterdag 1 over een getalenteerde selectie te beschikken, maar de prestaties waren nooit navenant. Natuurlijk, tegen degradatie hoefde er nooit gevochten te worden. Daarvoor was de ploeg altijd simpelweg te goed. Maar meedoen om de bovenste plaatsen? Dat gebeurde nooit. Telkens als er een mooie serie wedstrijden werd neergezet, volgde weer een slechte periode. Zaterdag 1 kon winnen van de nummer één - zoals vorig seizoen van Cobu Boys met later een knap 3-3 gelijkspel tegen koploper TOV - maar dan volgde weer dom puntverlies tegen een laag vlieger. Wisselvalligheid troef. Het begon te knagen bij spelers en trainer. Ze staken in maart de koppen bij elkaar - in de bestuurskamer van AFC - en spraken met elkaar af het resultaat belangrijker te maken. Belangrijker dan het voorheen was, zonder de gezelligheid te verliezen. Prompt won Zaterdag 1 vijf van de laatste zes wedstrijden. Zowaar een kentering. Hadden we dat maar eerder gedaan, knikte bijna iedereen eens gezind, en dus heerst er nu een nieuw elan bij het vlaggenschip van de zaterdagafdeling. Trainer Jeroen Brussee heeft met Paul van 't Wout een leider aangesteld die nog strakker de randvoor waarden bewaakt; dat maakt het leven van de spelers en trainer een stuk makkelijker. Nils Adriaans zal als speler/assistent het lijntje zijn tussen de selectie en de technische staf. Fysiotherapeute Mariëlle Marelis zal ook regelmatig op trainingen aanwezig zijn om blessures te behandelen of in een vroeg stadium te voorkomen. De nieuwe koers betekent ook het afscheid van enkele gewaar deerde krachten, die een stapje terug doen maar gelukkig wel binnen de club een nieuw team hebben gevonden. Coen Doolaard en Olivier Hendriks - samen goed voor zestien jaar Zaterdag 1 - zoeken hun heil (voorlopig) even in lagere regionen, net als Martijn Vermeulen. Brian Koster verkast naar de Klassieke Veteranen. Talenten Joey Singels en Sonny de Jong wagen een kans bij Zondag 2. De spelers die zijn overgebleven - met aanvulling van vier nieuwe spelers: Richard Mombarg, Jorik Dopmeijer, Flip de Jong en Sander van Haarlem - zijn het met zijn allen eens over de ambities: er moet gepromoveerd worden. Daarvoor moet Zaterdag 1 als eerste of tweede eindigen. Ook periodewinst biedt nog kansen. Commissaris seniorenvoetbal Ronald Koster en Roy van Dijk, voorzitter van de elftalcommissie C zaterdag, die op de eerste trainingsdag de groep toespraken, reikten in ieder geval al de sleutel tot eventueel succes aan: "Jullie moeten minder wissel vallig spelen dan de jaren hiervoor." Thomas Rijsman Voorste rij van links naar rechts: Stefan Snijders, Frank Bakker, Paul van 't Wout [teammanager], Jeroen Brussee [trainer], Nils Adriaans [ass. trainer], Thomas Rijsman S Kevin van 't Wout Middelste rij van links naar rechts: Sandro Pique, Naud Bayens, Flip de Jong, Richard Mombarg, Pim van de Meent [trainer/coach], Olivier Poederbach, Jorik Dopmeijer, Jasper Bionk S Raymond Cuypers. Bovenste rij van links naar rechts: Dave Weinstein, Jeroen Bert ens, Flarro Kras, Martijn Stronks, Chris Uitte nbosch, Sander van Flaarlem, Louis Stam S S'te ff an van Slooten. Niet afgebeeld: Marielle Marelis [fysiotherapeute], Thomas Fleemskerk, Milan de Wijs. AFC Zaterdag 1 3e klasse B Aalsmeer 1 AFC1 AMVJ1 HBC1 NFC/Brommer 1 RKAVIC 1 Roda '23 1 SCW1 TOB1 VEW1 Vlug en Vaardig 1 WC1 AFC Seizoen 2DD9-2D1D 25

Persmappen | 2009 | | pagina 27