Routinier Said Moumane ziet goedkeurend toe hoe Mike Ruijter een vrije schop verzilverd. Vervolg van pagina 9 Wij hebben twintig bijna gelijkwaardige concurrenten in de selectie en die moeten al knokkend laten zien dat ze in de basis horen. Als je niet agressief bent in de goede betekenis van het woord, tja dan heb je niet zoveel te zoeken bij AFC op dit moment. Maar er zitten echt hele sterke jongens bij met kopkracht, duel kracht en met veel lengte." Welk spelsysteem ga je hanteren? "Wij willen altijd aanvallend spelen, wij gaan snel het heft in eigen handen nemen en de tegenstander onze wil opleggen. Daar hebben wij de spelers voor; jong, snel en agressief. Maar wij gaan niet naïef met vier aanvallers een zware uitwedstrijd begin nen, het is ook zaak realistisch te blijven." Wat kan onze valkuil zijn? "Misschien het ontbreken aan routine. Of dat spelers in deze brede, gelijkwaardige selectie het op den duur niet kunnen opbrengen hun reservebeurten te accepteren en het koppie laten hangen. Zoiets heeft zijn weerslag op de groep. Deze selectie heeft ook tijd nodig om aan elkaar te wennen." Wat bleek de valkuil vorig seizoen te zijn? "Wij stonden twee punten los van alle andere clubs toen Türkiyemspor eruit vloog en wij op slag zes punten kwijtraakten en naar de vijfde plek tuimelden. Dat was een psychologische klap voor de groep. Maar het moet geen zeurverhaal worden. Wij hebben op essentiële momenten punten laten liggen, met name in de slotfase tegen Hollandia en Westlandia. Winst zat er toen in, maar het gebeurde niet, anders waren wij zomaar kampioen geworden. Ik vind toch dat wij naar behoren hebben gepresteerd, ook al zijn wij zogenaamd maar vijfde geworden." Leeft de Topklasse al bij spelers? "Het is niet zo dat wij het er elke dag over hebben, maar geloof mij: iedere speler is zich bewust van de missie. We gaan er alles aan doen om naar die Topklasse te promoveren, maar met elf nieuwe spelers is het onverstandig nu al veel druk op te leggen. Het gaat vanzelf steeds meer leven." Dit is je tweede seizoen bij AFC. Bevalt het? "Elk huisje heeft zijn kruisje, maar ik heb het erg naar mijn zin. AFC is een uitstekend georganiseerde club, er is een prima jeugdopleiding en de sfeer vind ik heel prettig." Wat is je ultieme wens als coach: kampioen worden of een keer de aller-allerbeste wedstrijd spelen uit je hele carrière? "Beide zou ik heel graag willen, maar als ik moet kiezen ga ik toch voor dat kampioenschap, vooral als dat met deze frisse, ambitieuze groep zou lukken. Ik droom er wel eens van om straks met die schaal te staan. Het zou de eerste keer zijn dat AFC kampioen wordt op het hoogst haalbare niveau. Een ultiem goede wedstrijd speel je eigenlijk nooit. Er zullen altijd allerlei dingen fout gaan, dat is inherent aan het voetbalspel. En wat heb je eraan een ultieme wedstrijd te spelen als de behaalde punten er niet veel toedoen. Lelijk winnen is vaak meer waard. Ik durf wel te beweren dat wij vorig seizoen een keer of vijf, zes op topniveau hebben gespeeld. Bijvoorbeeld tegen VVSB uit en Haaglandia uit en ook bij Hilversum uit. En de twee derby's tegen Türkiyemspor natuurlijk, □at waren geweldige gevechten die wij terecht gewonnen heb ben. Dat soort wedstrijden gaan wij zeker vaker spelen, daar ga ik zonder meer vanuit." Jan van Galen 10 AFC Seizoen 20D9-2D1D

Persmappen | 2009 | | pagina 12