"Niet promoveren betekent dit seizoen eigenlijk degraderen." Con ten Bosch, trainer/coach van AFC 1, oven de weg naar de Topklasse: Cor ten Bosch staat met zijn nieuwe, jonge selectie aan het begin uan een zware klus; plaatsing uoor de Topklasse, die in het seizoen 2010-2011 begint. Elke wedstrijd wordt haast een finale, uoorspelt hij, maar optimistisch is hij wel degelijk. Coach Cor ten Bosch temidden van toekomstige AFC 1 spelers? I/Uat is het doel dit seizoen? Bij de eerste uier eindigen en plaatsen uoor de Topklasse of kampioen worden? "Simpel. Het doel is om bij de eerste vier te eindigen, dan ben je rechtstreeks geplaatst. Natuurlijk willen wij ook voor het kampioenschap meedoen, maar vergeet niet: alle ploegen hebben zich versterkt. Het wordt een loodzware competitie met zeker acht teams die zich mogelijk kunnen plaatsen. Sterker geworden zijn in ieder geval Argon, Haaglandia, Westlandia, VVSB, Chabab en Hilversum. Echt zwakke teams zitten er dit seizoen niet bij. Je moet sowieso elke week punten pakken. Zo spelen wij eigenlijk iedere week een finale, want niet promo veren betekent dit jaar degraderen, dan doe je niet meer mee op het hoogste niveau. Maar ik ben een positief mens; plaatsen voor de Topklasse moet dit AFC lukken." Hoe staan wij er aanuallend uoor?Het uertrek uan Esajas naar Ml/Ven Kappel naar Volendam gaf te denken. "Het ziet er goed uit. Misschien waren de resultaten in de voorbereiding wisselend - soms heel aardig voetbal, soms echt minder - maar het is een jonge frisse groep, die graag vooruit speelt en veel snelheid heeft. Zonder nou direct namen te noemen durf ik te zeggen dat wij het verlies van Esajas en Kappel met de nieuwe aanvallers (zie pagina 14, red.) adequaat kunnen opvangen. Ik denk zelfs dat wij meer gaan scoren dan vorig jaar." Met het stoppen uan spelers als Robert Eehring, Joeg Esionge en Mendel Witzenhausen is AFC ueel routine kwijtgeraakt. "Wij hebben er geen routiniers voor teruggekregen, het is nu een mix van 20 tot 25 jaar met één oudgediende Said Moumane en dan zijn er een paar jongens van 28 jaar. Wij hebben 11 nieuwe spelers, dus valt er nog veel in te passen en op te bouwen, laten mensen dat niet even snel wegwuiven. Maar ik ben absoluut niet ontevreden, de ploeg is namelijk bij zonder gretig." We hebben ueel eigen kweek in de selectie. "Dat is heel apart ja, wij hebben maar een paar spelers hoeven halen. Met de eerste juniorenteams speelt AFC op het hoogste niveau en dat trekt ook weer andere talenten aan die zich maar wat graag bij AFC aanmelden. De jeugdopleiding staat als een huis. Daar plukt het eerste de vruchten van." Hoe zit het met de agressie in de ploeg? Niet het sterkste punt uan AFC. "Afgelopen seizoen hebben wij al een behoorlijke progres sie gemaakt wat vechtlust betreft. Ook toen lieten wij ons niet zomaar van het veld afslaan. Wij speelden fysieker dan voorheen, constateer ik. En dat gaat ook dit seizoen gebeuren. Lees verder op pagina 10 AFC Seizoen 2DD9-2D1D 9

Persmappen | 2009 | | pagina 11