Sport en school: het kan wel! mm. The School van AFC is succesformule Een ongebruikelijk tafereel bij een uoetbalclub. Spelers die ruim een uur uoor de training met hun sporttas én schoolboeken het sportpark opwandelen. Bij AFC zijn wij er inmiddels aan gewend. Oorzaak uan dit alles: The School, de huiswerkbegeleiding uan AFC, die in 2003 op kleine schaal begon, maar inmiddels is uitgegroeid tot een instituut. The School heeft inmiddels de vleugels verder uitgeslagen. In 2005 heeft S.V. Argon in Mijdrecht ook een vestiging gekregen en dit seizoen ook bij de Uithoornse hockeyvereniging Qui Vive. The School begeleidt dit jaar op drie vestigingen ruim 120 kinde ren per maand met het maken van hun dagelijkse huiswerk. Huiswerkbegeleiding? AFC is toch een voetbalvereniging zult u zeggen. Dat klopt, maar veel kinderen hebben tegenwoordig problemen met het indelen van de dagelijkse bezigheden. Verjaardagen, computerspelletjes, buitenspelen, MSN, huiswerk en voetbal zijn allemaal zaken die jonge AFC spelers bezig houden. En dan moeten selectiespelers ook nog eens extra veel trainen. Dat moet allemaal maar passen in een etmaal, waarin het gezinsleven doorgaat en er ook geslapen dient te worden, □f beter gezegd: passend gemaakt worden! En huiswerk is in het rijtje bezigheden doorgaans niet het populairst, met alle risico's van dien □avid Westerhof, lid sinds 1988, heeft alle jeugdcategorieën bij AFC doorlopen. Hij maakte de worsteling dus zelf mee. Wanneer mocht of kon hij voetballen en tennissen en wanneer was het echt tijd voor school? Voor een jonge jongen zijn die keuzes bepaald eenvoudig. Vrienden van David die bij Ajax of AZ speelden werden door de clubs begeleid met hun schoolwerk. Een gemis bij AFC vond David. Die gedachte bleef lang bij hem hangen en leidde uiteindelijk tot een uniek initiatief dat hij in 2003 met studievriend Robert Stout nam; namelijk het opzetten van het eigen huiswerkinstituut The School. The School moest ervoor zorgen dat goede schoolprestaties hand in hand gaan met sportieve successen. Het was vervolgens niet meer dan logisch dat AFC de thuisbasis werd voor The School. Het club bestuur omarmde het initiatief met beide armen. En zo begon The School op doordeweekse dagen schoorvoetend en op kleine schaal in de bestuurskamer, die overdag toch maar leegstond. De eerste leerlingen waren een aantal pupillen van de □1-selectie, getraind door "good old" Pirn van de Meent, die het nut van huiswerkbegeleiding direct in zag. Zijn stimulans ressor teerde effect bij de ouders, want naar Pim wordt geluisterd! Gesteund door de vliegende start in het beginjaar kreeg The School in het seizoen 2004-2005 nadrukkelijker vorm en inhoud. Jongens uit meer teams gaven zich op, nieuwe begeleiders werden aangetrokken en de introductie van een ouderbijdrage zorgden ervoor dat The School ook gezonde financiële basis kreeg. Nu werden er al 17 spelers uit de D1C1 en C2 begeleid door The School. De bestuurskamer bleek natuurlijk niet de ideale ruimte voor huiswerkbegeleiding. De zoektocht naar een nieuwe plek op AFC begon. Het werd uiteindelijk een portocabine naast het clubhuis en daarmee was The School niet afhankelijk van openingstijden van het clubgebouw. The School kon vanaf dat moment zelfs 50 spelers opnemen in de huiswerkgroep. Nu, in 2008 is echter zelfs deze locatie al te klein voor het aantal spelers dat zich aanmeldt. Het is inmiddels een komen en gaan van spelers met sport- en huiswerktas. Er is veel lof voor de aanpak van The School. De supervisors van The School maken de leerresultaten van de spelers inzichtelijk voor ouders en trainers. Houding en cijferlijsten worden in kaart gebracht en besproken. Ouders krijgen een persoonlijke login, waarmee ze op de website de vorderingen van hun eigen kind kunnen checken. Waar mogelijk stemt AFC het trainingsschema af met The School. Een "dochteronderneming" van The School, The Homework Company gevestigd in de Noordhollandstraat in Amsterdam, biedt een breder pakket aan met presentatietrainingen, exa mentrainingen of extra individuele begeleiding. □at school én veel sporten niet samengaan, omdat de school prestaties daar altijd onder leiden, blijkt inmiddels een achter haald standpunt. De praktijk van The School bewijst dat. En het mooie is: er blijft voor de kids ook nog wel een uurtje over om lekker te MSN-en. De initiatiefnemers van The School, Robert Stout en David Westerhof AFC Seizoen 2008-2009 7

Persmappen | 2008 | | pagina 9