Oefenduels en voetbalhumor in Maastricht, een echte AFC- traditie Spelers, begeleiders, bestuurders, commissie- en Ereleden in Maastricht op 9 augustus 2008. Tradities geven AFC al jarenlang een stijlvolle en trotse uitstraling. Een traditie die het karakter van de club typeert is het traditionele trainingsweekend van het Eerste in Maastricht, tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dit jaar vertrok de selectie, vergezeld door nagenoeg het voltal lige bestuur, een groot aantal ereleden en leden van verdienste, voor de 29e keer in successie naar Maastricht. Naast de twee oefenwedstrijden die werden afgewerkt, bleef er voldoende tijd over voor de omvangrijke AFC- delegatie om elkaar ook buiten het veld beter te leren kennen. Het begon op zaterdag 9 augus tus 's ochtends vroeg in het clubhuis, waarvandaan een bus ons naar het zuiden des lands bracht. In de bus werd een sterke voorkeur voor sport en spel direct zichtbaar: een aantal richtte zich op de live uitzending van de Olympische Spelen, anderen legden een kaartje, terwijl een Voetbal International elders circuleerde. Na een onspannen rit kwamen we aan in het hotel, alwaar een royale sportlunch reeds op ons wachtte. De tafel gesprekken werden voorzien van de nodige voetbalhumor: een humorgenre dat moeilijk te definiëren is, maar die onmiddellijk herkend wordt door een ieder die zich ooit in een kleedkamer heeft begeven. Maar er werd natuurlijk ook nog gevoetbald. Tegen Tweede Klasser V.V. Eijsden bijvoorbeeld. Het werd een 1-5 overwin ning. Duidelijk werd dat ons team de beschikking heeft over zowel zeer ervaren spelers, als aanstormend jong talent. Het bij vlagen technisch goed verzorgd voetbal leverde een aantal schit terende doelpunten op, met als hoogtepunt de prachtige treffer van Darryl van Mieghem, die dit jaar direct uit de A1- junioren is overgekomen. Indrukwekkende tnespraken Na een korte rustperiode in het hotel, vertrok de bus met spelers in AFC- polo en alle anderen in AFC kostuum naar een restaurantje in een pittoresk jachthaventje. Aan de imposante gedekte tafels genoten wij niet alleen van de heerlijke maaltijd, maar ook van een aantal indrukwekkende toespraken. Allereerst toonde Joey Esionye zich met een uitmuntende speech een waar dige opvolger van Robert Gehring als aanvoerder. Vervolgens nam voorzitter Machiel van der Woude het woord en hij richtte zich tot de onfortuinlijke Jarik van Zeijst, die zijn voetballoopbaan noodgedwongen op 23-jarige leeftijd moet stoppen, na jarenlang hardnekkig blessureleed. Het liet menigeen niet onberoerd. De avond werd besloten met het clublied, dat zelfs door een aantal nieuwelingen uit volle borst werd meegezongen, aange zien zij heimelijk hadden geoefend. Het is altijd heel aangenaam om te zien hoe alle teamgenoten, hoewel de meeste zeer van elkaar verschillen, vrolijk en eensgezind de avond met elkaar doorbrengen. Na een lange en mooie dag vonden de meesten hun welverdiende rust in de heerlijk hotelbedden. Zoals gebruikelijk tijdens de trainingsstage, maakte onze mas seur Co iedereen de volgende ochtend wakker met een opge wekt telefoontje. Na het ontbijt vertrok de bus naar het Vrijthof alwaar traditiegetrouw koffie met vlaai werd genuttigd. Floewel het even leek alsof de vlaai naar de benen was gezakt tijdens de wedstrijd tegen s.v. Meerssen, herpakten we ons en werd een achterstand uiteindelijk omgebogen tot een 2-3 overwinning. Na een zowel sportief, als vriendschappelijk succesvol weekend keerden we zondagavond terug bij AFC. Als deze groep voetbal lend en sociaal zo blijft groeien, gaan we een prachtig seizoen tegemoet. Grote dank gaat uit naar het bestuur dat dit fantas tische weekend mogelijk heeft gemaakt. Hopelijk zullen nog vele jongens, die wellicht nu nog in de jeugd van AFC spelen, ooit deel uit maken van deze prachtige traditie. Laurens Samsom Speler AFC 1 AFC Seizoen 2008-200S

Persmappen | 2008 | | pagina 8