AFC en de Zuidas: wat ze Er hangen donkere wolken bouen het Zuidas-project. Het grote optimisme heeft plaats gemaakt uoor meer sceptische geluiden. De realisatie uan de plannen lijkt onder inuloed uan de stagnerende economie uer weg te zijn. Wat zijn hieruan de geuolgen uoor AFC? Seizoen 200S-2009 Op 23 september 2007 werd de tweede ontwikkelingsfase van het sportpark van AFC op feestelijke wijze afgerond. Na de aanleg van een kunstgrasveld in 2003, waarvoor de tennisbanen moesten wijken, onderging het sportpark in enkele maanden tijd een metamorfose: de twee velden voor het clubhuis werden in westelijke richting opgescho ven en van drainage voorzien, hoofdveld en wetra-veld maakten plaats voor 2 'state of the art'-kunstgrasvelden, het veld voor het clubhuis werd ingericht als het nieuwe hoofdveld met een fraaie overdekte én onoverdekte tribune en het complex werd voorzien van nieuw hekwerk, bestra ting en bomen. Deze grote inspanning was nodig om in 2016 het einddoel te bereiken: een uniek, hypermodern sportpark, gelegen tussen het Beatrixpark en De Boelelaan, op de gedeel telijk ondertunnelde A10 en het in 2009 op te leveren Parkgebouw. Maar als wij de berichten mogen geloven staan de Zuidas- plannen voorlopig in de ijskast. Hoe schat het bestuur van AFC de toekomst nu in? Voorzitter Machiel van der Woude: "Veel zal afhangen van de vraag of de financiering van het Zuidas Dok op redelijk korte termijn rond komt. Het volledig ondergronds brengen van 1200 meter spoor- en autowegen tussen de Rozenoordbrug en de Schinkelbrug is even complex als kostbaar. De banken hebben eerder dit jaar laten weten weinig te voelen voor de plannen van de Gemeente, die voorzien in een Publiek Private Samenwerking. Hierbij wordt 60% van het project door de Gemeente en Rijksoverheid verkocht aan particuliere investeerders, die in ruil voor hun financiële bijdrage aan de tunnel, delen in de opbrengsten van de 60 wolkenkrabbers die op het dok zullen worden gebouwd. De financiële risico's worden ken nelijk te hoog geschat door de banken, mede gelet op de negatieve ervaringen met vergelijkbare projecten als de Betuwe- en Noord-Zuidlijn. Maar de Gemeente wil hoe dan ook door met de Zuidas en heeft haar hoop gevestigd op de Rijksoverheid en op een eind 2008 te houden veiling voor particuliere inves teerders. Begin volgend jaar weten wij waarschijnlijk meer over het wel dan niet doorgaan van het Zuidas Dok." Veel onzekerheid dus. Hoe gaat het bestuur van AFC hiermee om? Van der Woude: "Laten we vaststellen dat dit soort ingewikkelde, infrastructurele plannen, waar veel uiteenlo pende belangen in het geding zijn, meestal omgeven zijn met onzekerheid, onverwachte wendingen en een plan- Art-impression [geen definitieve uitwerking] van het mogelijke AFC- complex in de Zuid 4 AFC

Persmappen | 2008 | | pagina 6