Junioren AFC C1 Landelijke 1e Divisie A Spelers Cl komen vooral uit eigen opleiding Voorste rij v.l.n.r.: Mathijs Miserus, Murat Eyidogan, Joost van Dam ftrainer/coachAndre Gerritsen fteammanagerDaryl Gerritsen, David van Paridon Middelste rij v.l.n.r.: Daniel Jacobus, Chamito Linger, Gavin Holband, Portait Esseboom, Cerezo Hilgen, Richie van Hameren, Liam Schuit. Achterste Rij v.l.n.r.: Laurens Jolink, Destey Groenewegen, Vince van 't Hoff, Brenno de Man, Sjoerd Bon, Samuel Frank. Het hoogst spelende jeugdteam van AFC was vorig seizoen wederom de C1Voor het tweede jaar in successie acteerde dit team op het hoogste niveau voor deze leeftijdsklasse, de Eerste Divisie Landelijk. Werd het eerste jaar in deze competitie nog gezien als een spannend jaar, vorig jaar leek het alsof menigeen het normaal vond dat AFC zich wederom staande zou houden op dit niveau. Daarbij werd bijna vergeten dat dit team zich weke lijks moet meten met de talenten van louter profclubs. Het team beleefde een vliegende start. Dat kwam tot uitdrukking in de hoge rangschikking van de eerste maanden. Maar rond de winterstop werd de kracht van andere teams in deze competi tie overduidelijk. Na de winterstop moest zelfs goed gerekend worden om lijfsbehoud zeker te stellen. Die spanning bleef tot de laatste competitieronde. Maar het eind resultaat was fantas tisch. De C1 hield zijn veilige plek vast waardoor ook de nieuwe C1 dit seizoen weer zijn opwachting maakt in de Eerste Divisie. Een groot compliment aan de spelersgroep en begeleiding onder aanvoering van trainer Jeroen Coersen! Naast het succes in de competitie behaalde de C1 ook in de beker succes door de finale te bereiken. Alle inspanningen in de reguliere competitie eisten echter hun tol in de bekerfinale zelf, die verliezend kon werd afgesloten. Trainer Joost van Dam staat met de nieuwe C1 dit jaar dus weer voor een loodzware klus. Door het steeds intensievere selectiebeleid in de jeugdopleiding bij profclubs, worden deze teams ieder jaar sterker. En hoe goed de jeugdopleiding van AFC ook is, wij zullen altijd een achterstand houden. De spelersgroep van dit seizoen is weer veelbelovend. Grotendeels uit de eigen jeugdopleiding samengesteld, maar ook aangevuld met talenten van buitenaf, die naar verwachting een versterking zullen zijn. Met een gezonde dosis enthousi asme en inzet gaan we ongetwijfeld een mooi en spannend seizoen tegemoet. Brian Speelman Voorzitter Jeugdcommissie Junioren Cl Landelijke Ie Divisie A AFC C1 AZ C1 Ajax C1 FC Emmen C1 FC Groningen C1 FC Volendam C1 Go Ahead Eagles C1 Haarlem C1 Omniworld C1 Stormvogels C1 FC Twente/Heracles C1 sc Heerenveen C1 26 AFC Seizoen 200B-2Q09

Persmappen | 2008 | | pagina 28