Dan hebben wij Steve Promes (komt van ARC, red.] een crea tieve linkerspits. Ook Daryl van Mieghem en Leandro Kappel, die zó van de A1 komen, hebben mij als aanvallers positief verrast. Nog niet te vroeg juichen, want de jeugd gaat soms snel omhoog en soms ook weer snel naar beneden, maar hun potentie is in de oefenduels absoluut gebleken. Nee, met ons scorend vermogen zit het wel goed." Staat de verdediging? "We hebben met Stephan Veenboer die terug is van Vitesse en Raymond van Emmerik twee knoerten van keepers, haast een vervelende luxe, want één van de twee staat er in de eerste wedstrijd naast. Achterin is Benjamin Pinto erbij, die vertrok ken is bij FC Den Bosch, die moet echt een versterking zijn. Dan hebben we Willem Scheerens, dat is een harde jongen en in die zin geen typische AFC- voetballer, maar wel eentje die nodig is. Erik Piket (komt van FC Voorland, red.] brengt de verdediging mentaal en voetbaltechnisch zeker ook vooruit. De oude garde verdedigers staat ook nog altijd zijn mannetje, dus mogelijkheden genoeg. Dat geldt ook voor het middenveld, waar heel wat goede en ook dynamische spelers rondlopen." De selectie is groot, zullen er reputaties sneuvelerf? 'Dat zit er wel in. Ik kan kiezen uit een grote groep en spelers die dachten zeker te zijn van een basisplaats komen mogelijk bedrogen uit. De beste spelers staan straks op het veld. Wat is jouw doelstelling voor dit seizoen? "Er kan maar één doelstelling zijn en dat is zo hoog mogelijk eindigen. Ik heb het over de eerste drie. Eigenlijk moet je kampioen willen worden, maar bekijk de moge lijkheden eens van Haaglandia, die beweren dat ze met de kerst al kampioen zijn. Of Omniworld die van zichzelf kampioen móeten worden. Heb je ook nog Holllandia, landelijk amateurkampioen en het altijd sterke Argon, ledereen snapt dat AFC niet zomaar de titel grijpt." Ben je een harde leider van weinig woorden of ben je meer een psycholoog die met spelers praat? "Ik ben van de no-nonsense, de mensen moeten doen wat er van ze wordt gevraagd, maar als ze hun stinkende best doen en toch niet goed genoeg, tja dan breng ik niet graag de boodschap dat ze naar het tweede mogen. Maar ik vertel het ze wel en ik leg ook uit waarom. Ik ben nu eenmaal aangeno men om beslissingen te nemen. Aan de andere kant, ik maak spelers ook vaak beter, dat is wel gebleken en dat zien de wisselspelers natuurlijk ook. Als je resultaat boekt, verstomt de kritiek, zo gaat dat." Welk speltype gaan wij spelen? "In principe 4-3-3. Dat is anders dan mijn voorganger Ton du Chatinier, die graag met twee spitsen speelde, maar we heb ben nu talentvolle aanvallers genoeg. Ik ga ervan uit dat AFC de betere partij is en dus zetten wij zelf de toon. Achterin vier man en twee verdedigende middenvelders en vier crea tieve gasten die hun gang mogen gaan, maar moeten scoren natuurlijk." Pak je thuiswedstrijden anders aan dan uitwedstrijden? "Ja, thuis moet AFC alles winnen. Het is ons veld, wij betalen de huur en wij maken daar de dienst uit. Vanaf de eerste minuut vol erop. Dat behoort een topclub ook te doen. Met de spelopvat ting van de tegenstanders hebben we vooraf niets te maken." "Belangrijk is dat AFC de eerste vier, vijf wedstrijden goed doorkomt. Succes bindt mensen. Ik hoop dat de nieuwe spe lers snel hun draai vinden en blijvertjes blijken. Je hebt er als club niks aan als die aan het einde van het seizoen allemaal weer vetrekken. Dan kun je weer van vooraf aan beginnen. Mooi is ook als de AFC- jeugd het idee heeft: bij deze club krijgen eigen talenten een serieuze kans. Van Mieghem, Kappel en Foppen kunnen de boegbeelden worden van de jonge garde." Jan uan Galen Begeleiding AFC 1. V.l.n.r.: Frank Tiimans, Co Grosze Nipper, Cees Thomas, Edwin van Holten. AFC Seizoen 200B-2Q09 11

Persmappen | 2008 | | pagina 13