)l op Sportpark "Goed Genoeg" mm. van de hoogste selectieteams, maar ook bij de overige teams valt voldoende te genieten. Zo rond een uur of vier klontert alles weer samen in het clubgebouw. De uitslagen van de andere velden komen binnen en Marjan fungeert voor menige vereniging als "call center" om deze uitslagen te bemachtigen. Trainers verklaren aan de bar hun winst of verlies en de spelers douchen de uitslag van hun vermoeide lichaam af. Een enkele bus van een verre uitwedstrijd komt nog binnen en de echte die-hards bekijken nog een late seniorenwedstrijd. De meeste mensen verdwijnen echter weer langzaam van het sportpark om 's avonds thuis aan tafel, of op MSN natuurlijk, het wedstrijd verloop nog eens even door te lopen. De zondag kent alleen juniorenwedstrijden in de oudere cate gorieën. Waar de minder sportieve jeugd nog ruim uitslaapt staan de AFC-ers vanaf negen uur paraat. Net als op zaterdag komt ook op zondag een aantal jeugdselectiespelers verplicht een wedstrijd fluiten. En als ook het eerste elftal nog thuis speelt komen de vaste AFC-ers al wat vroeger naar het sport park om nog een jeugdwedstrijdje mee te pikken. Kampioenen Alles bij elkaar komen dus ieder weekend 58 jeugdteams uit in de reguliere competities en 24 teams in de interne competitie. En niet zonder succes. Zo mochten we vorig seizoen een flink aantal kampioensteams begroeten. Het vlaggenschip van de jeugd, de A1, werd kampioen en is na één jaar afwezigheid weer terug in de eerste divisie. De A2 kon niet voor het kampioenschap gaan, maar wist op een knappe manier wel een periodetitel binnen te slepen. □ok kampioenen vonden we bij de junioren CB, C7 en pupillen D4, D5, DB, D9, D12, E3, E7,E9,E11, F1, F4, F5, FB en F10. De C2 wist daarbij in juni nog de districtsbeker te winnen. Een mooie lijst waar we best een beetje trots op mogen zijn. De teams die niet kampioen werden, eindigden wel vaak hoog in hun competitie. Dat dit niet vanzelf tot stand komt is iedere week te zien op de trainingsvelden. Goede en gemotiveerde trainers proberen bij iedere jongen het beste naar boven te halen. Wij zijn dan ook verheugd dat ook volgend jaar weer een prima trainersstaf klaar staat om de resultaten van dit jaar te evenaren of zelfs te verbeteren. Typisch Nederlands: ja en nee Is een hoge rangschikking het doel van de jeugdteams bij AFC? Het antwoord daarop is typisch Nederlands: ja en nee. Ja, omdat winst en verlies nu eenmaal bij sport horen. Dok de slechtste veteraan zal nog steeds balen als er verloren wordt, ledereen gaat toch voor de winst. Nee, omdat het plezier in het spel altijd voorop staat. Een team dat een jaar lang lekker getraind heeft en leuke wedstrijden heeft gevoetbald, kan terug kijken op een succesvol jaar. Bij AFC realiseren wij ons dat er verschil bestaat tussen de teams die vrijwel altijd voor het hoogste zullen gaan (de selectieteams), en de overige teams die de lat qua voetbal prestatie soms iets lager zullen leggen. Beide teams horen bij AFC en zijn voor onze vereniging even belangrijk. De jeugdcommissie zal in de komende jaren specifieke aan dacht geven aan beide categorieën om ervoor te zorgen dat iedereen voldoende aandacht krijgt. Het in stand houden van een grote jeugdafdeling met spelers met diverse achtergronden en verschillende voetbalkwaliteiten zorgt voor een gezonde mix van spelers die samen AFC zijn. Cm die reden wordt dit jaar de trainersstaf bij de niet-selectieteams versterkt. Hierdoor kan in alle categorieën nog gerichter getraind worden. Net als voorgaand seizoen zullen ook de sociale elementen bij AFC een voorname rol innemen. Het kerstdiner voor C-junioren, de mini WK en de grootse sportdag bij Amstelborgh zijn AFC tradities die bij de vereniging horen. Het komende seizoen zal de jeugdcommissie een andere samen stelling kennen. Voorzitter Rinus van Leijenhorst, penningmees ter Michael Tugendhaft, commissaris technische zaken Klaas Molenaar en adviseur John Parsser dragen het stokje over. Zij hebben allen veel tijd en energie gestoken in "hun club" en een belangrijke bijdrage geleverd aan de jeugd van AFC. Op deze plek is een woord van dank dan ook op zijn plaats. Onder het nieuwe voorzitterschap van Brian Speelman zal de nieuwe commissie (voor de samenstelling zie pagina 3B in deze persmap) eigen accenten leggen, maar tegelijkertijd de rode AFC draad blijven volgen. Als alles goed gaat wordt zij daarbij ook komend seizoen weer ondersteund door de vele commissies en vrijwilligers bij AFC die het doel nastreven dat boven de ingang van het hoofdveld hangt: Be Friends en Keep Smiling! Namens de Jeugdcommissie, INiebe Westerhof Hoe relaxed kun je toeleven naar een wedstrijd? AFC Seizoen 2008-2009 9

Persmappen | 2008 | | pagina 11