Een gewoon weekendje voetbal Zomaar een eenvoudig rekensommetje. Als alle jeugdleden van AFC bij iedere wedstrijd twee supporters meenemen en we tellen daar de trainers, coördinatoren en alle overige begeleiders bij op, dan blijkt ineens dat ruim 2500 mensen ieder weekend betrokken zijn bij het jeugdvoetbal van AFC! Een indrukwekkend aantal dat meteen aangeeft dat het jeugdvoetbal bij onze verenging niet in een paar woorden is te vatten. Om toch een goede indruk te krijgen kijken we maar eens naar een "gewoon" weekendje voetbal op sportpak Goed Genoeg. Ook de aller jongste AFC'ers spelen tegen elkaar op het scherpst van de snede. De zaterdag begint in veel gezinnen met een telefoontje naar de afgelastingenlijn. De tijden van de lijst bij de sigarenman of de meldingen bij AT5 liggen ver achter ons. Tegenwoordig markeert het 0900 nummer met de verlossende woorden van Pim van de Meent het spannende moment. Gelukkig zorgen de kunstgras velden ervoor dat afgelastingen zelden meer voorkomen. In ieder geval gaan de kleinste AFC-ers van de Champions League en World Cup altijd de strijd aan op zaterdagmorgen. Samen met ouders, opa's en oma's betreden deze jonge gladiatoren het veld. Aanwijzingen van de kant worden nog niet altijd begrepen, getuige de blik omhoog als een vader zijn zoon de ruimte in wil sturen. Terwijl de begeleiders het spelschema in de gaten houden en een enkele ouder de fluit ter hand neemt, zoeken de overige ouders het "koek en zopie" kraampje van de pachter op. Een mooiere manier om te wennen aan het voetbal is er niet voor spelers en ouders. Met recht wordt dit door velen gezien als één van de paradepaardjes van AFC. Aanvallen Op de andere velden treffen we inmiddels de iets oudere F- en E-pupillen aan in hun karakteristieke rode shirts. Waar bij de allerjongsten het voetbal vaak nog ver te zoeken is, zien we hier de systemen al boven komen drijven. AFC wil aanvallend voetballen en dat komt voor de meeste jongens ook goed uit. Vrijwel iedere speler wil van nature in de voorhoede acteren en zo eindigen we vaak met aanvallende aanvallers en aanvallende verdedigers. En bij toerbeurt een keeper. Zo rond het middaguur is het pas echt druk op het sportpark. De D-pupillen die het hele veld voor hun rekening nemen zijn nu ook in grote getalen aanwezig. De coördinatoren Kees Koedood, Martin Verburg en Bert Rijmers lopen van veld naar veld en ondersteunen waar nodig. De ovale wedstrijdtafel, het domein van Marjan en Theo Janssen, is gevuld met vertegenwoordigers van profclubs die met hun jeugd de strijd aangaan tegen de selectieteams van AFC. Voor veel van deze teams is een uitstapje naar een amateurclub als AFC meer uitzondering dan regel. Maar zonder uitzondering genieten ze van de echte voetbalsfeer die er hangt. De drukte bij de kleedkamers is nu op zijn heftigst. Het ene team eruit, het andere erin, ballen oppompen en scheidsrechters naar de kleedkamer brengen. De mannen bij de kleedkamers leveren een logistieke topprestatie. Op alle velden is nu voetbal te zien. Het publiek zoekt vaak een plekje bij de wedstrijden AFC Seizoen 2008-200S

Persmappen | 2008 | | pagina 10