n kwant eeuw AFC Persmap BLAZERSENSEMBLE Vijfentwintig jaar een AFC - Persmap aan het begin uan Er zullen weinig amateurunetbalclubs Ondergetekende was bij het ontstaan van de eerste map van zeer dichtbij betrokken. Mijn gedachten gaan terug naar de zomer van 1983. Onze huidige secretaris Kees Gehring had in Zandvoort een flat, waar hij met zijn jonge gezinnetje gedurende de zomermaanden verbleef. Vlak voor het flatgebouw, even de boulevard over, lag een gezellig strandpaviljoen met de naam "Tentje 19". Een vast aanlooppunt voor vele AFC-ers. Je kon er met een biertje of een wijntje lekker over onze geliefde voetbal club kletsen. Ik was daar destijds vaste gast, zowel in de flat als bij "Tentje 19". Ook mijn tweelingbroer Hans, zijn vrouw en kinderen kwamen daar regelmatig. Het was een prettige en gedenkwaardige tijd. Pratend over AFC kwamen broer Hans en vriend Kees op het strand op de gedachte om voortaan aan het begin van een nieuw voetbalseizoen een Persmap uit te geven met allerlei actuele informatie. Hans werd de eerste redacteur, Kees de alles omvattende regelaar en producent en niet lang na dit initiatief werden Gerard Trebert en Lex Rimini aan de redactieploeg toegevoegd. De drukker werd natuurlijk "De Ram" van Pieter een nieuw unetbalseiznen in de maand september, zijn die deze prestatie euenaren. Haitsma Muiier, die later werd overgenomen door onze huidige drukkerij Palteam. En zo ontstond de jaarlijkse AFC-Persmap. Na een aantal jaren wisselde de redactie van de wacht en werden zij door andere enthousiaste AFC-ers opgevolgd. Zo hebben in de loop der jaren Machiel van der Woude, Hans Elias en verschillende fotografen gedurende een lange periode een belangrijke bijdrage geleverd en is de productie van de Pers map dit jaar voor het eerst in de bekwame handen van Jan van Galen, André Wijnand en Jan Otsen. Kees Gehring was vanaf 1983 bij de totstandkoming van alle ieder jaar mooier en com pletere 24 Persmappen betrokken, een prestatie van formaat. Waarschijnlijk weet u niet, dat de burgemeester van Zandvoort bij zijn bezoek aan China van enige tijd geleden niet op zijn businesskaartje had laten vermelden dat hij de politieke baas van Zandvoort was, maar van "Amsterdam aan Zee". Dat snapten de Chinezen veel beter. Onze Persmap is dus geboren in "Amsterdam aan Zee". Dat past goed bij het aanzien van de oudste voetbalclub van de hoofdstad. Johan de Bie Oud bestuurslid en Erelid sinds 1995 Altijd ben ik weer ontroerd als het eerste van AFC thuis speelt, □an lopen er namelijk vanaf een uur of twaalf heel veel blazers door het clubhuis. Wie dat zijn? Dat zijn belangrijke mannen die bij het eerste horen. Volwassen jongens die bloedserieus voet balclubje spelen. □at de spelers, de trainer en zijn assistenten zo'n uniform dragen vind ik al redelijk grappig, maar dat ook nog eens het voltallige bestuur plus de souschef van de afdeling ballen oppompen zo'n pak aanhebben vind ik op zijn zachtst gezegd aandoenlijk. Ze kijken ook allemaal wat trotser en belangrijker dan in hun gewone kloffie. Ze knikken naar elkaar en overleggen heel intensief. En ik? Ik schiet zacht in de lach. Om de taal en de toon. Maar niet alleen daarom. Ik moet ook hartelijk glimlachen als ik lees over een trainingskamp op Tenerife of een ander warm oord. Ik denk dan: amateurs? Lol? Ontspanning? Potje voetbal? Ik grinnik altijd als ik een paar uur voor de uit wedstrijd de spelersbus zie staan. Toen ik een tijdje geleden de officiële persmap in handen kreeg werd ik definitief getroffen door een hardnekkige slappe lach. Weken heeft dat ding in onze woonkamer geslingerd. Vooral door de ernstige blikken op de groepsfoto. Zoveel duur drukwerk voor een potje amateurvoetbal. Wat zou ik daar graag een vrolijk stukje over schrijven. En wat gebeurt? Ze bellen me met de vraag of ik een kleine column aan de persmap wil toevoegen. Wel een beetje op bouwend, werd er bij gemompeld. Bij deze. Wel een verzoek: ga zo door. Volgend jaar de map nog iets dikker, nog meer mannen in pakken en wat te denken van een extra bus voor de sponsors. Lijkt mij heerlijk. Normaal is het de bedoeling dat de cabaretier de mensen aan het lachen maakt, maar nu is het andersom. Youp van 't Hek, vader van jeugdspeler Julius. Vrolijk toch? Mooi seizoen toegewenst door Youp uan 't Hek AFC Seizoen 200~7-2008

Persmappen | 2007 | | pagina 4