AFC is en klaar voor! J Uoor u ligt uueer de fraaie AFC-persmap, aan het begin uan het seizoen 2007-2008. Een bijzondere persmap, in meerdere opzichten. Het betreft hier de 25e editie, een jubileumuitgaue dus. In 1983 nam onze huidige secretaris Kees Gehring met de journalisten Hans de Bie en Gerard Trebert het initiatief om aan de uoorauond uan een nieuw seizoen te komen met een persmap, waarin de wetenswaardigheden uoor een nieuw seizoen waren opgetekend. Was het eerst een zwart-wit uitgaue uan beperkte omuang, nu is de persmap door de jaren heen geëuolueerd tot een omuangrijke prachtuitgaue, uolledig in kleur, met een keur aan informatie ouer het heden uan de club, maar ook ouer de geschiedenis uan AFC en zijn toekomst. AFC voorzitter Machiel van der Woude poseert trots op de nieuwe overdekte tribune. Een portret van de 112-jarige Amsterdamsche FC, als Voetbalvereniging én als Club, schitterend en kernachtig ge presenteerd. Een bijzondere persmap ook, omdat Jan van Galen en André Wijnand het redactie- en productiestokje van de persmap overnamen van Kees Gehring en Hans Elias. Samen met fotograaf Jan Otsen hebben ze laten zien dat AFC ook op dit gebied gezegend is met een brede groep talentvolle vrijwilligers. Het bestuur is dit nieuwe PM-team dankbaar voor hun enthousiaste inzet en spreekt de hoop uit dat dit het begin is van een lange reeks. In de Persmap 2007-2008 treffen wij natuurlijk veel informatie aan over ons vlaggenschip. Het winnen van de Metropool Cup en het bereiken van de volgende ronde van de 'grote' KNVB-beker is voor ons eerste natuurlijk een flinke stimulans om ook dit seizoen een mooi resultaat te behalen. De A-selectie kent ook dit voetbaljaar weer verschillende nieuwe gezichten, die in deze persmap worden geportretteerd. De technische leiding lijkt er weer in geslaagd een goede en homogene selectie samen te stellen. Een niet te onderschatten prestatie, mede gelet op de obstakels die door het bestaande voetbalreglement worden opgeworpen. Het is niet te begrijpen waarom spelers van de amateurverenigingen tot 1 juni naar een ander club kunnen vertrekken en deze grens voor het betaalde voetbal (voor wat betreft spelers van amateurverenigingen) op 31 augustus is bepaald. Een onredelijke situatie, waardoor ook AFC gedupeerd is. Vlaggenschip of niet, ook de andere 103 teams van AFC zullen hun beste beentje voorzetten. Bij de jeugd, senioren en vete ranen wordt weer volop getraind om sportieve successen te behalen. Door de komst van twee "state of the art"- kunstgras velden is de trainingsfaciliteit danig uitgebreid en kunnen alle teams het hele jaar doordeweeks aan hun vorm werken. Ons sportpark heeft de afgelopen zomermaanden een metamorfose ondergaan. Naast de twee kunstgrasvelden, die werden aan gelegd op de plaats van het hoofd- en wetraveld, werd aan de noordzijde van het clubhuis een nieuw hoofdveld ingericht met nieuwe tribunes en toeschouwersdijkjes. Met alle andere ver anderingen een gigantische operatie, in zeer beperkte tijd uitgevoerd, die uiteraard aandacht krijgt in deze persmap. AFC is er, 1800 leden en donateurs rijk, weer helemaal klaar voor. Voor een nieuw seizoen, op een vernieuwd park, met extra dynamiek. Met naar wij hopen, mooie resultaten en veel pret op en rondom de velden. Te beginnen met deze bijzondere persmap: veel leesplezier! Machiel uan der Woude voorzitter AFC Seizoen 200"7-200B 1

Persmappen | 2007 | | pagina 3