Verenigingsmanager Frans Jüch brengt AFC-geledingen bij elkaar vF^C' Jaren geleden zwaaide Erelid Sal uan Gelder de scepter ouer de dagelijkse gang uan zaken op Sportpark Goed Genoeg. Na zijn ouerlijden nam Jaap Draisma (Lid uan Verdienste) zijn werkzaamheden ouer. Intussen werd de club groter en groter. Zodanig dat na het uertrek uan Jaap Draisma door het bestuur een officiële uerenigingsmanager is aangesteld in de persoon uan Frans Jüch (Lid uan Verdienste). André Wijnand stelt hem aan u uoor. Vraag: Je bent al heel lang actief voor AFC, je wordt tenslotte niet voor niets Lid van Verdienste. Vanwaar deze nieuwe taak binnen AFC Antwoord: Ik was in de gelukkige omstandigheid dat ik met ver vroegd pensioen kon gaan. Maar zoals het cliché zegt: 'Ik niet achter de geraniums!' Na jarenlang de B- commissie (noot: de Zondagelftallen vanaf het derde) te hebben voorgezeten en na mijn stoppen met werken, werd ik voor deze functie gevraagd. Ik functioneer niet alleen als coördinator tussen administrateur Yvonne Steeman, sportparkmanager Pim van de Meent en clubhuispachter Frans Ris, maar ook tussen het bestuur en de commissies. Ook mijn werk lag in de communicatieve sfeer: reclame, sales promotion en marketing. Omdat ik de clubcultuur goed ken zie ik mijn taak ook als intermediair. Het bestuur heeft mij aangesteld om de ruim honderd vrijwil ligers bij AFC beter te ondersteunen. In de toekomst kan daar ook nog de rol van een soort ombudsman voor leden bijkomen, maar zover is het nog niet. Vraag: Maar bij AFC zijn er vele mensen werkzaam, ben je niet bang dat je op andermans terrein komt? Antwoord: Tot nu toe heb ik alleen maar enthousiaste reacties gekregen. De organisatie van onze club is zich steeds meer aan het professionaliseren. Er is dus duidelijk behoefte aan een functionaris, die dagelijks aanwezig is en dus sneller zaken voor elkaar krijgt. Natuurlijk altijd in overleg met het verantwoor delijke bestuurslid. Ik ben bij het begin van elke bestuursver gadering aanwezig ben om verslag te doen over de dagelijkse gang van zaken. Natuurlijk zie ik door mijn ervaring binnen de club wel zaken die voor verbetering vatbaar zijn. Maar je moet zaken wel op het juiste moment brengen. AFC kent instituten, die horen ook bij onze club. Respect voor onze tradities, maar je moet wel met je tijd meegaan. Vraag: Met welke doelstelling ben je aan deze taak begonnen? Antwoord: be moet wel beseffen dat je een club als AFC niet als een bedrijf kan besturen. Je hinkt in feite op twee gedachten: enerzijds de bedrijfsmatige kant, anderzijds de vriendschappe lijke relaties. Je voetbalt met elkaar, je staat samen langs de lijn, je staat samen aan de bar. Ik wil graag een bijdrage leveren aan het beter structureren van al het werk dat er binnen de club plaatsvindt, zonder aan iemands status en verantwoordelijkheid te komen, Het gaat om AFC als eenduidige organisatie. Frans Jüch Vraag: Wat zijn je uitgangspunten om dat doel te bereiken? Antwoord: Ik ga uit van vier pijlers. Ten eerste: AFC heeft bestuursleden van hoge kwaliteit, die integriteit combineren met coachend leiderschap en snelle besluitvorming. Bovendien is hun passie voor de club vaak net zo groot als voor hun werk, meestal een eigen bedrijfHun betrokkenheid bij de club is echt enorm. Ten tweede: Onze clubcultuur is een open cultuur, iedereen is intensief via dialoog en acties bezig de club op elk terrein beter te laten presteren. Oaarin moeten we ons blijvend onder scheiden. Ten derde: Ooor alle aanwezige managementkwaliteit is de clubstrategie op lange termijn verzekerd. Ten vierde: Onze leden, commissieleden en vrijwilligers zijn zeer divers, comple mentair en kunnen goed samenwerken. Laatste vraag: Wil je nog iets opmerken? Antwoord: Cat de naam van verenigingsmanager wordt ver anderd in clubmanager. We heten immers de Amsterdamsche Football Club! Een bakermat van sportief fatsoen en met respect voor traditie! Oaar moet het bestuur zich nog maar eens over buigen. André lAlijnand AFC Seizoen 2DD7-200B 31

Persmappen | 2007 | | pagina 33