Coach Ton du Chatinien presents... Wat wordt het speltype dit seizoenEen klassieke 4-3-3 met vleugelspelers "Ja, het leukste en mooiste spel is toch met drie spitsen. Maar het moet geen vast stramien zijn met een centrumspits, een rechtsbuiten en een linksbuiten die als het ware vast gepla muurd zitten aan hun eigen kant. Ik wil dat ze heel beweeglijk zijn, veel ruimte creëren en daardoor onvoorspelbaar zijn. Dan zijn deze jongens heel moeilijk te verdedigen. In de voorbe reidingswedstrijden pakte dat al prima uit. Alle spitsen hebben gescoord. De andere spelers vonden daardoor ook makkelijker het doel. En scoren was het afgelopen seizoen echt het probleem. Met onze verdediging zit het snor, denk ik, want vorig jaar was AFC de minst gepasseerde ploeg. Maar nog belangrijker: de stemming in het team is heel goed, er wordt gedold, gelachen en de wil is er om het samen te doen. □at is toch het halve werk. Het mooiste zou nog zijn als de spelers dit seizoen bereid zijn desnoods het reclamebord van Tommy Hilfiger van het clubgebouw te schieten om zo een voorsprong te verdedigen". Jan uan Galen Vier mannen in het begeleidingsteam van Ton du Chatinier. V.l.n.r. Ko, Frank, Mohad en Cees. Ton du Chatinier heeft het volste vertrouwen in zijn bege leidingsteam en stelt ze één voor één aan u voor: "Mohad Zaoudi is assistent-trainer, wij doen heel veel samen, maar ik ben wel eindverantwoordelijk. Mohad doet veel onder delen van de trainingen, ook soms de eindvormen. Hij kan heel goed inschatten hoe een speler in elkaar zit. Zelf heeft hij natuurlijk ook 136 wedstrijden in het eerste van AFC gespeeld. Hij wil ook verder in het trainersvak en daarin zie ik hem wel ook slagen want hij is zeer leergierig." "Cees Thomas is dit seizoen niet alleen weer de keeperstrainer, maar ook de elftalbegeleider. Zelf was Cees 13 jaar de keeper van AFC 1maar als keeperstrainer is hij ook zeer ervaren. Hij weet precies wat er in spelers omgaat op dit niveau en is bekend met de kleedkamerhumor. Voor spelers die wel eens hun hart willen luchten en die niet direct naar de trainer willen stappen is hij een uitstekende vertrouwenspersoon. De jongens kunnen veel aan hem hebben." "Frank Tilmans is een pure vakman en alweer vijf jaar onze fysio therapeut. Zijn visie is ook belangrijk bij de trainingsopbouw. Hoe intensief kunnen wij werken? Hoe voorkom je overbelasting of wanneer moeten wij er juist een schepje boven op doen? Hij doet bijvoorbeeld de shuttlerun-test. In hersteltrainingen is ie ook goed. Met zijn informatie kan ik weer verder aan de slag." "Ko Grosze Nipper is een instituut binnen AFC en begint aan zijn 28e seizoen als masseur/verzorger van het eerste. Ongelooflijk. Ko kent natuurlijk alle kneepjes uit het vak, maar hij weet de jon gens, als zij een beetje in de put zitten, ook geestelijk op te lap pen. Schitterend hoe hij met de jongens omgaat. Maar hij geeft ze ook wel op hun donder. Echt een vaderfiguur. Ik vraag me trouwens af wat AFC en Ko zonder elkaar zouden moeten." Tenslotte mag niet onvermeld blijven dat clubarts Lex Swaan en fysio lAJim Crouwel naast Frank Tilmans en Ko Grosze Nipper er alles aan doen om de A-selectie op medisch terrein zo optimaal mogelijk te begeleiden. AFC Seizoen 2006-200~7

Persmappen | 2006 | | pagina 8