De Amsterdamsche Familie Club De lange historie en de vele tradities, de jeugdopleiding, het klassieke shirt zonder reclame, de leidende positie uan het eerste elftal met 29 seizoenen in de Hoofdklasse A, het clubleuen; zo maar enige "hoekstenen" uit het bouwwerk uan de Amsterdamsche Football Club. Onze clubgenoot Nicky Hekster bedacht nog een heuse hoeksteen: de AFC-banden tussen uaders, zoons en kleinzoons, soms zelfs achterkleinzoons. Een beschouwing ouer de "Amsterdamsche Familie Club". De tanende belangstelling voor het actieve voetbal is een feit. De ontwikkelingen in de samenleving veroorzaken bij bestaande voetbalclubs een totaal andere sfeer. Sommige clubs gaan zo teloor. De KNVB heeft het zelfs inmiddels mogelijk gemaakt dat kinderen van gescheiden ouders [tegenwoordig meer usance dan vroeger) bij twee clubs lid kunnen zijn, zodat ze altijd kunnen voetballen, of ze nu bij hun vader of moeder zijn. AFC mag zich gelukkig prijzen elk jaar weer een lange lijst van nieuw aangemelde jeugdleden te kunnen publiceren. De im mense belangstelling voor de oudste club van Amsterdam heeft zelfs geleid tot een numerus fixus bij de jeugd. En dat terwijl de KNVB zich juist zeer veel moeite getroost om het voetbal bij de jeugd weer positief op de kaart te zetten. Voor menige club en zeker voor AFC geldt nog steeds dat het gezin de hoeksteen van de samenleving is. Het blijkt namelijk telkens weer dat amateurverenigingen hun voortbestaan in hoge mate danken aan oude familiebanden en gezinsuitbreidingen binnen de club. Bij elke voetbalvereniging zijn er familienamen die staan voor de clubhistorie, de overwinningen, de continuïteit en de gezelligheid. AFC vormt in dit opzicht geen uitzondering. Integendeel. AFC's ledenlijst kent wel heel veel achternamen die twee, drie, zelfs vier keer voorkomen. Veelal betreft het een voetballende vader en zoon, of vader en meerdere zoons, maar ook de lijn grootvader-, vader-, zoon-, kleinzoon is bij AFC stevig vertegen woordigd, evenals oom- neef en alle andere denkbare familie verbanden. Het AFC gevoel is kennelijk iets dat men wil overdragen van vader op zoon en dat doen al vele generaties sinds de oprich tingsdatum 18 januari 1895. Regelmatig treft men in AFC's clubblad De Schakel een mededeling aan van de geboorte van een baby van een AFC-er. Even verder is dan in hetzelfde num mer onder het kopje Ledenlijst, diezelfde naam terug te vinden als nieuwbakken, en tegelijkertijd jongste lid van AFC. Het ont breekt in de wieg nog net aan een rode romper met zwarte V. Het komt ook voor dat binnen één en hetzelfde team, bijvoor beeld het zaterdagelftal AFC 5, drie paren broers in het veld staan, soms doet er dan ook nog een zoon mee. □p het gevaar af niet helemaal volledig te zijn, zijn dit leden van de Amsterdamsche Familie Club: Ouintus en Jason Abeln - Rein sr en Rein jr Akkerman - Said en Sallah Bentohami - Bob en Henk van den Bergh - Johan, Hans en Jasper de Bie - Steve, Henry en Ralph Bierman - Jos en Maurice Blank - Efraim en Chaim Blog - Rik en Rogier de Boer - Ron en Wim Böhne - Jo en André Bonnet - Frans en André van den Bor - Youri, Kay en Senna Bottse - Frank en Ernst Bouman - Mia, Theo en Jan van Broekhuizen - Jan Willem en Frederik Bronwasser - Hans en Blue ter Burg - Tim, Sven en Frank Burger - Nico en Frank Cohen - Hans en Arjan Coorengel - Jacques en Gideon Coronel - Chris en Ruben Dekker - Joost en Aart Delsing - Jan, Roy en Sander van Dijk - Freek, Ron en Mike van Doesburg - Johan en Ayrton Dol - Herman en Daniel Drenkelford - Rob, Bob, Jack en David Duis - Rob, Hans, Guido en Jim Dukker - Peter sr en Peter jr van den Dungen - Berend en Sidney Edelenbos - Tom en Rick Egbers - Peter, Dino en Roy van Essen - Henk en Michel Foppen - Jan en Tim van Galen - Kees, Paul, Fred, Robert en Bobby Gehring - Jack en Brian van Gelder - Annie, Hans en Edwin Geluk - Jacques en Barry van der Glas - Ferdinand sr en Ferdinand jr Grapperhaus - Rob en David Groenteman - Vincent en Tyron de Groot - Ruud en Maxim Gullit - Yves en Lior Gyrath - Flip en Eran Hausel - Yoep en Julius van 't Hek - Nicky, Lou, Ruben, Camiel en Pablo Hekster - Maurice, Marc en Michiel de Hond - Hans, Benno en Sam Honsdrecht - Rokus sr en Rokus jr Hoogendoorn - Dick, Meindert, Michiel, Joost en Tom Huisman - Ernst en Camiel Huisman - Hans, Ronald en Sebastiaan Hulst - Theo en Wim Husers - Henk en Bart-Jan van der Jagt - Edward sr en Edward jr Janus - Robert, Nicky en Tommy van Kampen - Cor en Kees Kerker - Mannus en Michael Kins bergen - Dick, Guido, Brennus en Nimrod van der Klaauw - Lex en Jair Koekoek - Marcel, Paul, Ronald, Bas en Tijn Koster - Maurice en Brian Koster - Henny, Rody, Arno en Daan Kottmann - Rolf, Benno en Guy Leeser - Rinus en Joey van Leijenhorst - Jacques en Rob Leijssenaar - Dien en Ron Limburg - Sunny en Alain Leons - Rob en Randy Lobatto - Stanley en Steven van Loggem - Hans en Maurice Loonstijn - Ruud en Sal Mantel - Willem en Sam Massar - Pim, Marcel en Ronald van de Meent - Daniel en Geoffrey van Meer - Eddy, Philip en Yannick Meijer - Richard, Dale en Skip de Metz - Jos en Daryll van Mieghem - Bert en Menno Moleman - Klaas en Robert Molenaar - Fred en Danny ten Nijenhuis - Maarten, Beer en Jasper 01 den hof- Jan en Mels Dtsen - Ruud, Ni co laas en Michiel van Ommeren - Piet, Maurice, Rob en Stijn Ouderland - Jacques en Michiel Maarten Parson - John, Michael en Jeremy Parsser - Jan en Jasper Pelsma - Alphons sr en Alphons jr Peters - Jaap, Marnix en Thomas Pluim - Bas, Winsten en Manus Polling - Arthur, Rob, Frank, Patrick en Michiel Reddering - Adriana en Willem de Ridder - Frans en Bas Ris - Jan, Michiel en Ruben Roedema - Michael, Nicky, Stuart en Brian Roeg - Brian en Quentin Roy - Victor en Istvan Schiering - Pieter, Joet en Zeb Scholten - Chris, Frank en Rob Schroder - Ernst en Jurgen Seunke - Saul en Raoul Shah - Mario, Joey, Maxime en Dave Singels - Ben en Hans Slaap - 30 AFC Seizoen 2Q06-2DD7

Persmappen | 2006 | | pagina 32