Junioren AFC C1 1e Divisie A Vorig jaar stond in de AFC Persmap dat de verwachtingen voor de junioren C1 hoog waren. Immers, de groep was in het seizoen daarvoor onder leiding van Bep Thomas, als C2, kampioen geworden in de hoofdklasse. De vraag die toen gesteld werd was: "Kunnen de spelers omgaan met die hoge verwachtingen, terwijl de competitie op zich al zo sterk is? □at antwoord leek gegeven te kunnen worden na de eerste competitiewedstrijd waar de C1 thuis met 1-4 aan de broek kreeg. Uiteindelijk bleek het antwoord, gelukkig, anders te zijn en werd dit één van de slechts drie competitiewedstrijden waar AFC niet de volle winst zou pakken. De C1 werd op de laatste speeldag door met 8-2 van Amstel- veen/Fleemraad C1 te winnen voor het eerst in de historie kampioen van de 2e divisie en promoveerde daarmee naar de hoogste landelijke divisie. Aankomend seizoen zal AFC de enige amateurclub zijn die op dat niveau voetbalt. □ok in het bekertoernooi werd niet verloren! Met de halve finale als eigenlijk hoogtepunt waarin Hollandia C1 op eigen veld werd overklast door een sterk AFC. De finale zou een paar weken later van Flouten C1 gewonnen worden. Naast het pakken van de dubbel, liet de C1 tijdens de toer nooien ook duidelijk zien dat het tot de betere teams van Nederland behoorde. De Nike Premier Cup werd binnenge haald door een klinkende 3-0 overwinning in de finale op Flaarlem C1. Plaatsing voor de nationale finales was daarmee bewerkstelligd. Deze werden in april afgewerkt. Twente/Fleracles en Sparta C1 werden respectievelijk in de kwart- en halve finale opzij gezet. In de finale bleek Ajax C1 echter een maatje te groot. De C1 heeft afgelopen seizoen in totaal 55 wedstrijden gespeeld. 80% hiervan werd gewonnen. Gemiddeld scoorde dit team 3,2 doelpunt per wedstrijd en kreeg het er slechts 0,6 per wedstrijd tegen. Fantastische cijfers voor een ploeg die echt een ploeg was. Deze groep heeft niet alleen 'gepres teerd in cijfers', maar ook goed gevoetbald en veel plezier gemaakt. Van deze groep zijn Allon Worms, Bryan Ottenhoff, Daan Brinkman en Florian Jozefzoon overgegaan naar Ajax, Edwin Gyasi naar AZ en Mitchel Dijkstra naar FC Utrecht. Zonder deze jongens, maar zeker ook zonder Marco Kooijman, Justin Ruijter, Carim Hilal, Stephan Frijns, Erdem Yildirim, Samir Ali, Mike Schot, Youri Bolsius, Thomas Visser, Maxim Stefels, Michael van Hilten, lljaas Rodjan, Geraldo Hoogvliets, Kay Bottse, Justin Swart, Mitchell te Vrede, Jack van Moer kerk, Colin van Beem, Floris Dokkum en de begeleiders Benno Nihom, Jimmy Guy, Sandra van der Moere en Joey Esionye was het afgelopen seizoen nooit zo'n topseizoen geworden als dat het nu geworden is. De "oude" C1 wenst het nieuwe team veel succes op het hoogste niveau van Nederland! Casimir VUesterueld, trainer-coach 2005-2006 Junioren Cl Landelijke Ie Divisie A AZ C1 AFC C1 Ajax C1 De Graafschap C1 Go Ahead Eagles C1 FC Groningen C1 Fleerenveen C1 FC Omniworld C1 FC Twente/Fleracles C1 Stormvogels/Telstar C1 Vitesse/AGOVV C1 FC Volendam C1 Voorste rij v.l.n.r. Jack van Moerkerk, Floris Knol, Yort Wiiems, Jeroen Coersen Ctrainer/coachJ, Danny Knop, Tobias Kistemaker, Soufian Elouahabi. Middelste rij v.l.n.r. Marlon Amado, Thierry van der Kooije, Marco Ouwehand, W/ebe Westerhof [leider], Merijn Murk, Camiel Kesser, Tim Wulffraat. Achterste rij v.l.n.r. Wessel Westerhof, Roy Bussman, Floris Dokkum. [Op de foto ontbreekt Colin van Beem.] Seizoen 2006-200~7

Persmappen | 2006 | | pagina 28