De nieuwkomers V.l.n.r. Ruben Wilson, Tom Clobus, Mauri Cabeza, Stephan Veenboer, Khalid Harrak, Gideon Coronel, Yama Hashemi en Mendel Witzenhausen. echt een Friese naam is, maar een Afghaanse, woont de familie al lange tijd in Friesland. Dat geldt dus ook voor Yama, die op zijn 13e bij Trywolden begon met voetballen. Eenmaal verhuisd van Giekerk naar Leeuwarden werd hij lid van derde klasser Rood Geel, waar voor hij op zijn 16e debuteerde in het eerste. Op zijn 18e maakte hij de overstap naar het bekende FVC, waar Alma (de na Abe Lenstra bekendste voetballer van Friesland] in het verleden de show stal. De laatste club van Yama in Friesland was eerste klasser Leeuwarder Zwaluwen. Ook hier speelde hij in het eerste. Onlangs heeft Yama de hbo-opleiding Personeel en Arbeid in recordtijd afgerond en is hij in het westen op zoek naar een baan. Inmiddels woonachtig in Amsterdam moet hem dat zeker lukken. Wat betreft zijn kansen in het eerste is hij optimistisch. Floewel het voetbal in het noorden in de breedte op een iets lager niveau ligt, is ONS Sneek naar zijn zeggen zeker niet zwakker dan Türkiyemspor en daar viel voor hem ook behoorlijk tegen te voetballen. "Goeie verkopers vragen veel". Aan het woord is commercieel econoom Mendel UVitzenhausen, die vertelt over zijn drukke baan bij Lite Fitness, een Amerikaanse fabrikant van fitness apparatuur. "Om in dit vak resultaten te boeken moet je geïnteresseerd zijn in wat een ander doet, wat iemand beweegt". Mendel is 30, maar beslist niet aan het eind van zijn voetballatijn. "Ik ben een liefhebber, voetbal ontzettend graag, hoop het nog lang te kunnen volhouden, heel graag bij AFC". Eindelijk is het er tot dan toch van gekomen, terug bij AFC, waar hij bij de F-jes begon, samen met o.a. Robert Gehring en Brian van Gelder. Na een instuif bij Ajax, was het al snel uit met de AFC-pret, en startte Mendel een voetbalcarrière die er mag zijn. Bij Ajax haalde hij zelfs het eerste en in de jeugd speelde hij met Nederland onder 16, 18 en 21 3 EK's en 1 WK in Quatar. Na Ajax ("voor de echte top ben ik niet explosief genoeg"] speelde Mendel bij VVV, Flaarlem en in de First Division bij Barnsley FC. Bij de amateurs kwam hij vervolgens met plezier een aantal jaren uit voor FC Flilversum. Ook speelde hij een seizoen voor Elinkwijk waar hij met Ton du Chatinier te maken kreeg, "een trainer die je vertrouwen schenkt". Nu dus in de hoofdklasse A met AFC, Mendel heeft er veel zin in, op hem kunnen we rekenen! En dan volgt het gesprek met Mauri Cabeza. "Ik zit op 80%. Nog niet zo lang geleden ben ik aan mijn enkel geopereerd en had de pech om op de training een vinger te breken. Gelukkig kan ik wel spelen en hoop binnenkort weer 100% fit te zijn". Gegeven z'n goede spel in de Metropool Sport Cup en tegen zaterdaghoofd klasser GVVV kunnen we dus nog veel van hem verwachten. Mauri, zoals hij door iedereen genoemd wordt, heeft een sterk Utrechts getint voetbalverleden. Hij startte op z'n vijfde in Utrecht bij Sterrenwijk en kwam al snel bij Velox terecht. Daarna naar Elinkwijk. In de B-junioren volgde de overstap naar FC Utrecht. Na enkele jaren in het profmilieu keerde Mauri weer terug bij Elinkwijk en speelde in die tijd tegen AFC. "Thuis wonnen we meestal, uit was het omgekeerd". Na Elinkwijk speelde hij 3 jaar bij Haarlem, o.a. samen met Mendel Witzenhausen. Daarna konden ARC en Elinkwijk rekenen op zijn kwaliteiten, die met name achter de spitsen en op de rechtsbuitenplaats (in een vrije rol] het meest tot hun recht komen. Het afgelopen seizoen speelde Mauri bij Kozakken Boys, samen met Ruben Wilson en onder technische leiding van Ton du Chatinier. Nu dus AFC, waar hij het met de voor hem nieuwe groep al naar zijn zin heeft. Een drukke baan in Utrecht, een jong gezin en nu voetballen in Amsterdam: is dat niet veel? "Het valt erg mee. Vooral omdat ik het heen en weer rijden helemaal niet als belasting voel. Integendeel, het geeft me rust". Het is duidelijk: AFC heeft er een gemotiveerde én ervaren speler bij, die hoopt zijn carrière in Amsterdam-Zuid af te sluiten. We spreken elkaar na de bekerwedstrijd tegen Hoofddorp. 7-0 gewonnen, 3 doelpunten en 2 assists van Ruben Wilson, onze nieuwe, kopsterke spits. Niet slecht! "We hebben met name in de eerste helft goed gespeeld. Ik ben zelf toch niet helemaal tevreden, want ik had in het begin van de wedstrijd scherper kunnen zijn." Positieve zelfkritiek van de 1,91 meter lange, 26 jaar oude aan valler, die tot de A-junioren als voorstopper werd opgesteld. Ruben stond al op 4-jarige leeftijd op het voetbalveld bij KW Zaanstad. Verhuisde naar Alkmaar en stond als A-junior in het eerste bij Kolping Boys. Hierna speelde hij o.a. 2 jaar in de Hoofdklasse bij ADO'20. Op 21 jarige leeftijd vertrok Ruben naar Oostenrijk en kwam in de Regionalliga uit voor Vienna. Een blessure zette een streep door dit buitenlandse avontuur. Terug in Nederland behaalde hij met FC Blauw Wit Amsterdam het kampioenschap in de eerste klasse. Hij speelde zeer sterk (bij Blauw Wit wordt er nog over gesproken] en kreeg een contract van FC Luzern. Na Zwitserland kwam de zaterdag Hoofdklasse op zijn pad. Ruben speelde één jaar bij Kozakken Boys. Bij de trots van Werkendam scoorde hij onder de technische leiding van Ton du Catinier er op los. Nu dus bij de Reds, met een heel prettig ervaren entree in de groep. Een groep die goed kan voetballen: een plaats bij de top vier behoort volgens Ruben dan ook tot de mogelijkheden, mits het blessurespook niet te veel bij AFC op bezoek komt. AFC Seizoen 2006-2007 13

Persmappen | 2006 | | pagina 15