lectie: begeleiding en spelers ■i.M, In de dug-out v.l.n.r. Frank Tilmans (fysio/hersteltrainerl, Cees Thomas (keeperstrainer], Mohad Zaoudi (elftalbegeleider], John Kila (trainer/coach], Juan Fernandez Coto (assistent-trainer], Wessel Sennef ((elftalbegeleider], Lex Swaan (clubartsl en Ko Grosze Nipper (verzorger!. Maar dat wil niet zeggen, dat er niets veranderd dient te worden. Mede daarvoor ben ik aangesteld, er is naar mijn inzicht bij het eerste elftal van AFC een mentaliteits verandering noodzakelijk. De spelers dienen weerbaarder te worden. Daarom is het bij mij bijvoorbeeld verplicht om met scheenbeschermers te trainen, anders trekken de spelers bij elk duel tijdens de training hun benen in en dat doen ze dan ook tijdens de wedstrijd. Massage voor een training? Kom, je loopt het er maar lekker uit. Verder verwacht ik van spelers met een staat van dienst, dat zij er ook werkelijk staan als dat nodig is, dat zij het initiatief naar zich toetrekken, dat zij leiding durven te geven in het veld. Een dergelijk veranderingsproces zal niet van de ene op de andere dag uitgevoerd kunnen worden, maar ik eis wel dat iedereen daarin meegaat. Je hebt als coach een sturende rol, je bekijkt per situatie naar het individu, maar je kijkt ook per situatie hoe het individu als onderdeel van de groep functioneert. Want uiteindelijk is het gehele komende veranderingsproces natuurlijk wel op resultaat gericht, laat dat duidelijk zijn!' Juan Fernandez Coto: 'AFC ken ik al vele jaren, maar dan als tegenstander. Ik heb acht jaar voor AFC'34 gespeeld en daar destijds een kampioenschap meegemaakt. Verder heb ik nog bij de BVO's van Telstar en AZ gespeeld. Daarna heb ik als speler bij Turkiyemspor John Kila als trainer leren kennen en het klikte meteen goed tussen ons. Ik was voor hem een soort verlengstuk op het veld. John vertrok naar Telstar, maar toen hij later terugkeerde bij Turkiyemspor, vroeg hij mij als assistent-trainer. Daar hoefde ik niet lang over na te denken, want ik was al bezig voor mijn diploma oefenmeester 2, dus dat verzoek kwam goed uit. Werden we wel tegelijk dat jaar kampioen. Ik werk nu al weer vier jaar met John samen. Hij is een geweldig goede analyticus en wij vullen elkaar uitstekend aan. Toen John mij vroeg om mee te gaan naar AFC, heb ik geen seconde nagedacht. De samenwerking is volledig gebaseerd op wederzijds respect en vertrouwen. Het is natuurlijk jam mer voor de oude assistent-trainer van AFC [Roy Tular red.), maar zo gaat het natuurlijk wel in het voetbal. Ik hoop niet dat hij het me kwalijk neemt, maar dat verwacht ik niet. De over stap kwam me goed uit, want ik was na al die goede jaren bij mijn vorige club toe aan een nieuwe uitdaging. Samen naar deze mooie club. Prachtig toch?' Mohad Zaoudi kwam B seizoenen geleden op voordracht van Glenn Zeelig, met wie hij als speler van Hollandia in 1998 kampioen was geworden, bij AFC en heeft daar nooit één moment spijt van gehad. Hij werd een belangrijke basisspeler van AFC 1, kreeg een baan in het bedrijf van een bekende AFC'er en fungeerde drie seizoenen samen met zijn vriend Said Moumane als jeugdtrainer. In het bezit van het diploma Trainer/Coach 3 heeft hij zich nu opgegeven voor de cursus Trainer/Coach 2, waardoor hij na 13B wedstrijden in AFC 1 moest stoppen met actief voetballen. Toen hij benaderd werd om samen met Wessel Sennef het eerste elftal te gaan begeleiden zei hij meteen ja. 'Ik heb nog veel vrienden binnen de selectie en van John Kila en Juan Coto kan ik natuurlijk ontzettend veel leren. We gaan er een fantastisch seizoen van maken!' AFC Seizoen 2005-200B 5

Persmappen | 2005 | | pagina 7