J Het is bijzonder knap dat AFC via het netwerk van onze leden en via de dit seizoen nieuw benoemde commissie commerciële zaken ieder jaar de openvallende plaatsen bij deze 'weldoeners' van onze club weer weet in te vullen. Sportief werd het een succesvol seizoen, maar een 'gemakkelijk' seizoen was het beslist niet. De lommerrijke tennisbanen op 'Goed Genoeg' moesten aan het begin van het seizoen worden opgeofferd voor de realisatie van het nieuwe kunstgrasveld en daarmee kwam na een prachtige periode van 33 jaren een einde aan het bestaan van onze ATC, waar honderden AFC'ers en aanhang al die jaren zo ontzettend veel plezier aan hebben beleefd. Door het verdwijnen van de tennis banen en de omliggende groene entourage kreeg de entree van ons sportpark een ander, kil aanzien. Daarbij kwam dat het door de gemeen te aangelegde nieuwe veld meer dan een jaar in beslag nam, waar velen de nodige vraagtekens bij plaatsten. Maar zoals gezegd, sportief ver liep het voorspoedig. Het eerste eindigde op een mooie derde plaats periodetitel en onze sluitpost Edwin van Holten ontving het predikaat 'speler van het jaar'. De junioren A-1 (met een prachtige eindsprint onder leiding van trainer-coach Ulli Landvreugd), de B-1, C-1 en pupil len D-1 behielden hun ongekend hoge positie, die door niet één andere amateurvoetbalclub in geheel Nederland wordt geëvenaard. Van de totaal 99 teams die AFC dit seizoen RIJK was behaalden 14 een kam pioenschap of periode-kampioenschap. 1503 wedstrijden leverden 4294 voor- en 4103 tegendoelpunten op; iedere goal voor de betrok ken spelers momenten van vreugde of teleurstelling. Seizoen 2004-2005 Het laatste voetbalseizoen dat in deze terugblik bij het 110-jarig bestaan over de periode 1995-2005 in deze AFC-Persmap wordt beschreven, werd drie maanden geleden beëindigd en ligt dus nog vers in ons geheugen. De 'kick-off was de officiële opening op sportpark Goed Genoeg van het fraaie nieuwe kunstgrasveld op 27 augustus 2004. v.l.n.r. voorzitter Machiel van der Woude, wethouder Hester Maij en trainer Stanley Menzo op 27 augustus 2004 tussen de F-pupillen van AFC. 'Als we die mooie serie uit de tweede helft van het vorig seizoen nou eens het komend seizoen het gehele jaar zouden kunnen vasthouden' was een veelgehoorde opmerking voor de aanvang van de competitie. En ook, 'we zijn er met o.a. Zschuschen, Oosterling en Stam toch weer sterker op geworden', of 'wat zou een kampioenschap een mooi cadeau zijn bij het 110-jarig bestaan'. Kortom, spelers, begeleiders en supporters waren vol goede moed. De start van de competitie was dan ook fantastisch, 8 wedstrijden, B gewonnen, 2 gelijk, 21 goals voor en B tegen! Helaas, deze serie kon niet worden voortgezet. Vanaf de 9de wedstrijd werden de resultaten wisselend en tijdens de winterstop vertrok Stefan Stam naar üldham Athletic in Engeland, terwijl Enrique Zschuschen toen al door een blessure voor langere tijd was uitgeschakeld. AFC eindigde uiteindelijk op de 4de plaats. Hans Geerlings werd benoemd tot 'speler van het jaar'. Argon werd ongeslagen kampioen en behaalde vervolgens de landelijke titel van de zondagamateurs, een zeer knappe prestatie. Het tweede elftal onder leiding van de nieuwe trainer Wessel Colijn en teammanager Theo Janssen eindigde in de Reserve Hoofdklasse A op een fraaie 2de plaats. Het derde, vierde en vijfde elftal kenden een moeilijk seizoen, doch komen het nieuwe seizoen 2005-2006 toch weer uit in de resp. reserve eerste, tweede en derde klasse. Het zesde werd kampioen en promoveerde naar de reserve vierde klasse! Stanley Menzo had reeds in februari aangekondigd voor volgend seizoen met Eerste Divisie bvo AGOVV een overeenkomst te zijn aangegaan; met Stanley beëindigde ook zijn assistent Roy Tular en elftalleider Peter Brans hun werkzaamheden. Mohad Zaoudi stopte na 13B wedstrijden in AFC 1 en komt volgend seizoen in een nieuwe rol terug, andere gedurende de laatste jaren gezichtsbepalende spelers zoals Dennis Purperhart (120x AFC 1) en Ulli Landvreugd (132) vertrokken naar AFC'34, Ali Bentohami naar JOS/Watergraafsmeer en eigen kweek Vincent de Groot naar Ajax zaterdag. Veel nieuwe gezichten derhalve in het seizoen 2005-2006, waar u elders in deze Persmap over bent geïnformeerd. De jeugdafdeling floreert en de standaard-teams junioren A-1B-1C-1 en pupillen D-1 eindigden dit seizoen op het op één na hoogste niveau van Nederland allen in het linkerrijtje, een hele knappe prestatie! Daar wordt door velen, jeugdcommissie, coördinatoren, trainers, medische begeleiding, elftalleiders, e.a. dan ook heel veel werk voor verzet. Bij de aanvang van dit seizoen werd een nieuw bestuur van AFC's supportersclub 'the Reds' geïnstalleerd. Tim Timmerman, Benno Leeser, Arthur Reddering, Hans Brouwer, Ad Westerhof en ondergetekende maakten plaats voor Lou Hekster, Herman Drenkelford, Peter van den Dungen jr, Dennis Bijlsma en Ronald Koster. Jos Lonnee bleef aan als penningmeester. Het jaardiner werd evenals 10 jaar geleden bij het eeuwfeest georga niseerd in de wintertuin van Krasnapolsky met een record aantal van 1B8 aanzittenden. Dat was tevens de start van de festiviteiten ter gelegenheid van 110 jaar AFC die 'one by one' op AFC's website (www.afc-amsterdam.nl) beschreven zijn. AFC is niet alleen sportief over de volle breedte van de vereniging op een hoger niveau beland dan ooit tevoren, ook het actuele clubleven kan zich in een grote belang stelling verheugen. Met deze bespiegeling komt een eind aan deze samenvatting van de jaarverslagen van de laatste 10 jaar. Rest ons, met behulp van ons Erelid Chris Schroder, ter completering nog enige statistieken over de periode 1995-2005, zoals een overzicht van de resultaten van AFC 1 de verenigingsresultaten van het steeds maar groeiende aantal AFC-teams, de spelers die gedurende de laatste 10 jaar voor AFC 1 zijn uitge komen, de onderscheidingen en de functionarissen, die hebben bijgedragen aan de positie die AFC anno 2005 inneemt. De oudste, grootste en sportief meest succesvolle amateurvoetbalclub van de hoofdstad van Nederland is de 'tmsterdamsche Football Club! KG. AFC Seizoen 2005-200B 37

Persmappen | 2005 | | pagina 39