Onze jeugd, de panel van AFC Uoor de jeugdafdeling kunnen wij terugkijken op een zeer geslaagd seizoen 2004-2005. In de gehele breedte is er goed gepresteerd. Uooral de niet-selectieteams hebben het ouer het algemeen erg goed gedaan. Deze teams waren ingedeeld in competities waarbij zij het uaak op moesten nemen tegen standaardteams uan andere uerenigingen. Ondanks deze handicap zijn ueel teams bij de eindrangschikking in de linkerkolom geëindigd. Verheugend is het te constateren, dat bij de onderbouw de prestatiecurve, die in het seizoen 2003-2004 was ingezet werd doorgetrokken. Het is een lust voor het oog om te zien wat deze jonge kinderen al met een bal kunnen. Het beleid om in de onder bouw alle oefeningen op basis van de techniek te doen en om meer aandacht aan deze categorie te besteden betaalt zich uit. Het blijft een streven om alle selectieteams zoveel mogelijk uit spelers te laten bestaan die uit de eigen opleiding komen. Als wij op de ingeslagen weg doorgaan dan zal het ook niet zo lang meer duren voordat wij dit doel zullen bereiken. Wij hopen dat hierdoor in de nabije toekomst ook minder spelers naar een Betaald Voetbal Organisatie zullen vertrekken dan de laatste jaren het geval is. Dit seizoen zijn maar liefst 25 van onze jeugdspelers benaderd om naar een BVO te vertrek ken. Jongens die al vanaf de onderbouw bij AFC spelen zullen, naar ons inzicht, in de toekomst alleen naar een BVO gaan die hen aanspreekt en waarbij zij erop 'vooruit' zullen gaan, zoals bijvoorbeeld bij Ajax of AZ. Van de selectieteams vielen het afgelopen seizoen vooral de prestaties op van de junioren A1, 02, pupillen D1 en het E-elftal. De A1 junioren miste op een haar na promotie naar de Eredivisie. De 02 junioren verwezenlijkten een lang gekoesterde wens; zij behaalden het kampioenschap in de hoofdklasse en promoveerden zo naar de 3e Divisie Landelijk. De D1 pupillen leverden waarschijnlijk de grootste prestatie door na een slechte start alsnog op de Be plaats te eindigen in een ijzer- sterke competitie. Tenslotte het E-elftal, waarvan de spelers lieten zien over veel talent te beschikken; zij speelden vaak sprankelend voetbal, met als beloning een kampioenschap. Opvallend was dit jaar dat er te weinig A-junioren zijn doorge stroomd naar de senioren van de AFC. De veel gehoorde slogan: 'wij leiden op voor de Veteranen' ging dit jaar niet op. Hiervoor zijn wel redenen aan te voeren, maar wij zullen het komende seizoen nog meer aandacht aan deze groep van jongens tussen 17 en 18 jaar gaan besteden. Behalve het voetbal werd er natuurlijk weer een aantal fan tastische evenementen georganiseerd. Het Borchland-evene- ment voor de spelers van de Champions League, World Cup en de E en F pupillen. Hier vermaakte de jeugd zich door middel van verschillende activiteiten, waaronder het afslaan op de driving range, het putten op de greens en het bowlen in de hal. Voor de D1 en C1 werden wederom het Henk Kappelhoff toernooi en het Wim Buckert toernooi gehouden, waaraan deel genomen werd door louter BVO's. zittend v.l.n.r. Jean Bollen [F pupillen], Klaas Molenaar fcommissaris technische en algemene zaken], Rinus van Leijenhorst voorzitter jeugdcommissie] en Dennis Bijlsma tE pupillen], staand v.l.n.r. Frank de Munnik (D pupillen], Yvonne Steeman [administratie] en Frans Ris IC junioren]. Op de foto ontbreken Michael Tugendhaft [jeugdcommissie], Thea Verhoeven [A en B junioren] en Peggy van Wijnen [Champions League en World Cup], 24 AFC Seizoen 2005-2006

Persmappen | 2005 | | pagina 26