Stanley Menzo in een vraaggesprek Stanley, kort geleden heeft bondscoach Marco van Basten je gevraagd om zijn assistent te worden bij het Nederlands elftal. Hoe is dat gegaan? Vorig seizoen hebben jullie een mooie 3e plaats behaald. Wat is je analyse van het afgelopen seizoen? Je kent AFC nu ruim een jaar als trainer/coach en je speelt zelf in AFC zaterdag3. Wat vind je van AFC als club? Een aantal spelers is vertrokken of gestopt en er zijn er een paar bijgekomen. Hoe zie jij de kracht van de selectie ten opzichte van vorig seizoen? Hoe is de voorbereiding geweest en wat zijn je verwachtingen voor het seizoen? OK Stanley dank voor dit gesprek en namens geheel AFC veel succes! □ns bestuurslid Nick uan Ommeren ging met Stanley Menzn in gesprek. Ik werd gebeld door Marco van Basten, die net zelf was benoemd, met de vraag of ik keeperstrainer van het Nederlands elftal wilde worden. Mijn eerste reactie was positief, maar ik besefte ook direct dat een aantal zaken moest worden geregeld voordat ik definitief ja kon zeggen. Mijn werk bij AFC mocht daar uiteraard niet onder lijden en ik moest in de gelegenheid blijven om de cursus trainer/coach Betaald Voetbal te kunnen blijven volgen, waarvoor ik nu stage loop bij AjaxlIn goed overleg met het bestuur en de technische staf van AFC bleek al snel dat mijn werk voor AFC er niet onder zou hoeven te lijden. We hebben goede afspraken gemaakt en ik ben AFC dankbaar dat men mij deze unieke kans heeft gegund. In de eerste fase van het vorige seizoen moesten de spelers, de technische staf en ik zelf, aan elkaar wennen. De matige presta ties in deze fase wijt ik hier niet aan, maar het was wel een gewenningsperiode. Voetballend speelden we lang niet slecht, maar vergaten met name te scoren en dat had op den duur zijn invloed op ons spel. De gewonnen wedstrijd tegen Argon-uit was erg belangrijk, maar met name de trainingsstage in Gran Canaria zorgde voor de ommekeer. De spelers groeiden naar elkaar toe en het werd voor iedereen duidelijk wat ons te doen stond voor de 2e helft van het seizoen. Na de winterstop heb ben we een fantastische reeks neergezet, maar kwamen we aan het eind net even te kort. Het is een echte familie club, waar iedereen elkaar kent en op een leuke manier met elkaar omgaat. Binnen de vereniging is een relatief klein clubje mensen heel actief en zij bepalen met name de richting en stroming binnen AFC. Ik had na een paar maanden al mijn draai gevonden, maar heb natuurlijk best wel eens een meningsverschil met iemand gehad. Voordat ik hier begon werd mij verteld dat AFC een moeilijke club was met een "invloedrijke 5e colonne", maar ik heb alles op me aflaten komen, kan dit absoluut niet onderschrijven en heb het zeer naar m'n zin. We hebben een selectie die meer ervaring heeft op hoofdklasse niveau en die net iets ouder is. Daarnaast denk ik dat we ook nu weer op voetbaltechnisch gebied een sterke selectie hebben. Misschien wel het belangrijkste winstpunt zie ik in het feit dat er een paar spelers zijn bijgekomen die een sterke persoonlijkheid hebben en in dat opzicht een meerwaarde kunnen hebben voor het team. De voorbereiding mag in sommige ogen niet zo goed zijn verlopen als gehoopt, maar ik zie dat toch anders. Ik kies voor een geleidelijke opbouw en probeer blessures te voorkomen. De spelers moeten pas echt scherp zijn als het er op aan komt, dan moeten ze er staan. We moeten niet ons kruit verschieten aan het begin van het seizoen, maar juist nog wat over hebben als we naar het eind van het seizoen gaan. Het doel voor dit jaar is dat we wedstrijden moeten kunnen controleren. Geen wedstrij den meer uit handen geven zoals vorig seizoen een paar keer is gebeurd. Als een tegenstander minder speelt dan wij, dan mogen we geen punten meer laten liggen. De elftalcommissie A v.l.n.r. Henny Kottmann, Henk Bij/sma en Johan Dol AFC Seizoen 2004-2005

Persmappen | 2004 | | pagina 8