KEEP SMIUNG "Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", een cliché maar wel degelijk van toepassing op onze vereniging. Aankomend seizoen komen er 54 AFC-jeugdteams in compe titieverband uit. Bovendien organiseren wij voor de 5- en B-jarigen een onderlinge competitie, respectievelijk de Champions League en de World Cup, waaraan elk 12 teams meedoen onder ge renommeerde namen zoals Juventus, Manchester United, Ajax, Frankrijk, Spanje en Nederland. Deze kinderen laten wij op een speelse manier kennis maken met de beginselen van het voetbal, alle "oefenvormen" zijn op basis van de techniek maar verwerkt in spel vorm. Maar niet alleen de allerjongste jeugd, ook de jongens die niet of net niet in aanmerking komen voor een selectieteam moeten met plezier kunnen trainen en spelen. Daarom zijn wij zeer verheugd dat wij de in de Amsterdamse amateurwereld alom bekende trainer-coach Hennie Schipper als coördinator aan hebben kunnen trekken om samen met onze coördinator Jan Verhagen de trainingsstructuur/oefenstof nog verder te verbeteren en de trainers, coaches en teammanagers optimaal te begeleiden. De doelstelling hierbij is, dat spelers zich dusdanig ontwikkelen, dat zij wel in aanmerking kunnen komen voor een selectieteam waardoor wij onze selectieteams kunnen samenstellen met zgn. "eigen jongens". Binnen onze jeugdopleiding onderscheiden wij 13 selectie teams, waarvan onze junioren A1 en B1 uitkomen in de 1e Divisie Landelijk, de A2 en B2 in de 3e Divisie Landelijk, de C1 in de 2e Divisie Landelijk, de C2 in de Hoofdklasse en onze pupillen D1 in de Topklasse! Het streven is dat de C2 dit seizoen promotie kan afdwingen naar de 3e Divisie Landelijk en dat de overige selectieteams zich handhaven in hun afdeling met aanvallend en attractief voetbal. Doordat deze teams op hoog niveau spelen, wordt bij de overgang van junioren naar senioren de aansluiting naar het 2e elftal wellicht minder moeilijk, waardoor naar wij hopen na verloop van tijd de sprong naar het 1e elftal uiteindelijk kleiner zal worden; de laatste seizoenen is hier al een aantal voor beelden van geweest. Maar ook de spelers, die niet in een selectieteam hebben gespeeld en overgaan naar de senioren, worden in nauwe samenwerking met de diverse elftalcommissies begeleid, waardoor de overgang van A-junioren naar de senioren "soepel" verloopt. In dat verband mag het werk van Marjan Stoop niet onvermeld blijven. Iedere groep heeft zijn eigen contactpersoon. Voor de A en B junioren is dit Thea Verhoeven (06-44966855), de C junioren Quintus Abeln (06-54261754), D pupillen Frank de Munnik (06-52630670), E pupillen Dennis Bijlsma (06-22245977), F pupillen Jean Bollen (06-53878379), Champions League en World Cup Peggy van Wijnen (06-48205116) en Sociale Zaken Yvonne Steeman (06-10893742). Ook dit seizoen hebben wij niet alleen 50 trainers en assistent trainers, maar ook heel ueel vrijwilligers, die een functie be kleden en van onschatbare waarde zijn voor onze jeugdafdeling. Daar zijn wij als jeugdcommissie bijzonder blij mee c.q. trots op. Tenslotte hechten wij, naast de sportieve prestaties, heel veel waarde aan het sociale leven binnen onze vereniging. De AFC Junior Board, een groep jongens die al geruime tijd bij de AFC voetbalt en die allerlei evenementen organiseert, speelt hierbij een grote rol. De jeugdcommissie wenst alle spelers en supporters een sportief en succesvol seizoen toe. Be Friends Keep Smiling! Rinus van Leijenhorst, voorzitter Jeugdcommissie. De Juniorboard: voor v.l.n.r. Michael Parsser, Benno Nihom en Milan de Wijs achter v.l.n.r. Koen Bos, Yarik van Zeijst, Sam Bakker, Olivier Poederbach 22 AFC Seizoen 20D4-2005

Persmappen | 2004 | | pagina 24