De jeugdtnainensstaf van AFC AFC's jongste voetballens Vervolg van pagina 9 Ko Grosze Nipper werd in de zomer 1979, dus uier en twintig jaar geleden, benoemd tot masseur/verzorger van AFC's 1 e elf tal. Dat betekent dat voor de inmiddels 63 jaar "jonge" Grosze Nipper het seizoen 2003-2004 zijn zilveren jubileumseizoen zal zijn bij AFC, voor zover bekend een ongekend record in de Amsterdamse amateurvoetbalwereld. Ko Grosze Nipper: "Ik assisteerde destijds eind 70-tiger jaren bij Wim Crouwel in het Olympisch Stadion bij FC Amsterdam en werd via Wim door de heer Otto van Rijn benaderd of ik niet bij AFC wilde komen. Ik vond dit een uitdaging en een eer en zei ja tegen dit aanbod. Ik had wel wat aanpassingsmoeilijkheden, want er bleek toch wel een verschil in mentaliteit te zijn tussen de profs van FC Amsterdam en de amateurs van AFC. De eerste jaren waren er veel spelers in de selectie die al heel lang lid waren van AFC en een hechte gemeenschap vormden. Bij hun ging plezier samen met voetbal. Er waren vaak etentjes en na afloop van de training en wedstrijden bleef het elftal (met aanhang) bij elkaar en dat was de kracht van deze groep. Doby Peters was in die periode de trainer en tevens de trainer waarmee ik het langst heb samengewerkt (7 jaar). Na Doby heb ik nog diverse trainers en elftalleiders meegemaakt met Flenk Bijlsma als de langste periode. Ik kan wel zeggen dat de ver standhouding met allen op een enkele uitzondering na prettig was. Hoogtepunt in al die jaren was de promotie van het eerste naar de Hoofdklasse met als trainer Ton du Chatinier, die een goede vriend is geworden. Een ander hoogtepunt was de uitnodiging voor mij om op voorstel van Rob Ouderland als masseur mee te gaan met het Nederlands Elftal naar het WK 1994 in Amerika. Ook het begeleiden met vriend Wim Crouwel van het Nederlands Joodse team naar de Maccabi-spelen in Israël zal ik nooit ver geten. Ik ben een echte AFC'er geworden, ik heb veel aan de club te danken en Coby en ik hebben er veel vrienden en vriendinnen aan overgehouden. Nu het nieuwe seizoen mijn 25e jaar wordt, zou het een schit terend cadeau zijn om kampioen van de Hoofdklasse te worden; ik denk dat dat met deze selectie en nieuwe technische staf en begeleidingsteam zou moeten kunnen lukken". Henk Bijlsma is maar liefst 12 jaar elftalleider geweest van AFC 1 en werd dan ook in 2002 terecht benoemd tot Lid van Verdienste. Voor het komende seizoen is hij opgevolgd door de 57 jarige Peter Brans, die reeds de nodige ervaring in deze func tie heeft opgedaan gedurende de seizoenen 1997 tot en met 2000 toen hij Henk Bijlsma bij diens werkzaamheden assisteer de. Brans, in het dagelijkse leven succesvol en zelfstandig tex- tielagent, speelde in zijn jeugdjaren in de standaardteams van Ajax met bekende jongens als Johan en Henny Cruyff (nog altijd één van zijn beste vrienden), Arie van Eijden, Henny Schipper e.a. (zie zwart wit foto). Peter Brans speelde in zijn jeugd bij Ajax. Hier een foto van Studio Heus uit 1953. Staand aan de rechterzijde Peter Brans met daarnaast zijn vriend Henny Cruijff. Zittend 3e van links de huidige directeur van Ajax Arie van Eijden. Voor het nieuwe voetbalseizoen 2003-2004 is een nieuwe elf talcommissie in het leven geroepen; de commissie TOP- Amateurs. Deze commissie zal zich naast en ter ondersteuning van de aangestelde technische leiding gaan bezighouden met de begeleiding van de senioren 1 en 2, uitkomend in de Hoofdklasse A en reserve Hoofdklasse A en de junioren A1, uitkomend in de landelijke 1 e Divisie. De commissie zal worden bemand door Lex Koekoek die al vele jaren bij de begeleiding van de jeugd en het 2e elftal van AFC betrokken is en door oud-eerste elftalspelers Henk Bijlsma en Henny Kottmann, welke laatste ook als trainer bij AFC 1 en Ajax zaterdag 1 actief is geweest. links clubarts Lex Swaan, rechts fysiotherapeut Wim Crouwel Tenslotte de medische begeleiding. AFC prijst zich gelukkig met haar medische commissie bestaande uit de alom bekende fysi otherapeuten UUim Crouwel en Reinier van Bantzig (eveneens actief bij het Nederlands elftal) en clubarts Lex Swaan, die niet alleen aandacht besteden aan de spelers van de A-selectie, maar via een wekelijks spreekuur ook beschikbaar zijn voor de overige spelende leden van AFC, wanneer zij daar behoefte aan hebben. Een groot aantal jeugd trainers uan AFC seizoen 2003/2004 kwamen bijeen voor een groepsfoto voorste rij v.l.n.r. Jan Pelsma IB3), Dennis Purperhart IA2), David Westerhof (D11 E-eHtall, Meindert Huisman IC7//C9I, -Cees Thomas (keepers1, Enrico Bartens (B6/B71, Nol de Leeuw(D6/D10), Louis StamlE 11 middelste rij v.l.n.r.Peggy van Wijnen (E5/E12, F4/F8), Jean Bollen (Champions League World Cupl, Robert Vromans (C4/C91, Mark Stuut (D31, Donald Speelman (Champions League World Cupl.Ulli Landvreugd (A11, Robert Stuut (D51, René Wilhelm (D4). achterste rij v.l.n.r. Roy Dekker (E5/E12, F4/F81, Gerrie Huyser (Champions League World Cupl, Michael Goudriaan (keepers!, Rijk Lam (C41, Joris de Wijs (Champions League World Cupl, Tom Verhagen (D21, Jan Verhagen (coördinator!, Frans Ris (D6/D101 op de foto ontbreken: Pim van de Meent (D1l,Casimir Westerveld (E2/E4 en F1, F31, Michael Sporkslede (C21, Said Moumane (B4/B51, Mohad Zaoudi (B6/B71, Yorden Plevier (keepers!, Ami Brands (A4/A61, Kenneth van Cob lijn (B11, Martin Verburg (B21, Maggid Jansen (C31, Eddy Meijer (C4/CB1, Erik Verhagen (F21, Robin Massier E5/E12 F4/F8), Emiel Pieterse (keepers) Al vanaf hun 6" jaar spe len op zaterdagochtend zo'n 125 jongetjes in een onderlinge competitie hun wedstrijdjes. De 12 'Champions League'teams en 12 World Cup' teams dra gen namen van illustere clubs en van voetbal landen. Wedstrijden als Ajax - Juventus en Engeland - Brazilië staan o.a. op het programma. Komt u maar eens kijken (vanaf 09.00 uur op ons sportpark). U zult er geen spijt van hebben.

Persmappen | 2003 | | pagina 6